Свържи се с нас

Новини

Oпит за измама

Published

on

ДСК разпространи информация, от която става ясно, че в интернет са разпратени мейл съобщение, които подканват към отваряне на линк, водещ към уеб страница, наподобяваща страницата на интернет банкирането на Банка ДСК. Бъдете внимателни тези съобщения представляват опит за измама.

Ако видите в пощенската си кутия майл или друго подобно, подканящо ви да последвате линк, който отваря уебстраница, на която да въведете ваши потребителски идентификатори или друга конфиденциална информация, бъдете сигурни, че това е опит за измама.

Банка ДСК не изпраща email съобщения, които съдържат линкове на уеб сайтове, в които да се въвеждат конфиденциална информация като потребителско име и парола за достъп до интернет банкиране или информация за банкова карта като: номер на карта, PIN на карта, дата на валидност или CVV/CVC.

Ако видите в пощенската си кутия това съобщение , бъдете сигурни, че това е опит за измама.

–––- Forwarded message –––-
From: DSK Bank <call_center@dskbank.bg>
Date: 2010/6/10
Subject: Your DSK Internet Banking account has been limited.
To:

Your DSK Internet Banking account has been limited.
Click o­n the link below and login your account to resolve.

https://dskbank.bg/page/default.aspx?xml

NOTE : Your account will be disabled after 3 days if not resolved.

Новини

Правителството ще отпусне средства за ремонт на Паметника на свободата

Published

on

Министерският съвет одобри финансиране в размер на 3 151 475 евро за реставрация на Паметника на свободата.

Средствата ще бъдат отпуснати на Министерството на културата за обезпечаване на сключен договор за изпълнение на реставрационни и консервационни дейности и строително-монтажни работи по всички части на работен проект за обект: „Реставрация и консервация на фасадите на Паметника на свободата на връх „Шипка“ в ПИ с идентификатор 83199.1.1, землището на гр. Шипка, община Казанлък, област Стара Загора“.

Предоставянето на средствата ще осигури необходимата финансова обезпеченост за започване изпълнението на проекта. Паметникът на свободата на връх Шипка е един от най-разпознаваемите символи на българската държавност, свободата и националната памет.

Обектът е недвижима културна ценност с национално значение и представлява културно- историческо наследство с изключителна обществена значимост. Неговото опазване е задължение на държавата, произтичащо както от Закона за културното наследство, така и от обществения интерес за съхраняване на националната историческа памет.

Зареди още

Новини

Областният оспорва прегласуваното от ОбС-Габрово решение за спонсорство на Янтра

Published

on

Областният управител на Габрово Кристина Сидорова оспорва пред съда повторно приетото решение на Общински съвет – Габрово за договора между Община Габрово, Силвър бет и ОФК Янтра 2019.

Предмет на съдебния спор не е необходимостта от подкрепа за спорта, а начинът, по който Общински съвет – Габрово (ОбС-Габрово) е приел своето решение, уточняват от областната администрация.

Според областния управител при повторното му приемане не са спазени императивните изисквания на Закона относно необходимото мнозинство и процедурата за вземане на решението. Законът е категоричен, че когато върнато решение се приема повторно, то трябва да бъде подкрепено с повече от половината от общия брой общински съветници.

В конкретния случай това изискване не е било изпълнено, поради което е налице съществено нарушение на процедурата по приемане на решението.

Вторият мотив е свързан със съдържанието на самото решение. В мотивите към него липсва достатъчна обосновка относно характера на договора и условията, при които Община Габрово предоставя общински рекламни площи.

Не е извършен анализ на стойността на насрещните престации, нито е изяснено по какъв ред се предоставят рекламните съоръжения, въпреки че за това съществува действаща общинска наредба.

Областна администрация – Габрово подчертава, че спазването на законовите процедури е гаранция за устойчивостта на всяко решение, независимо от неговата обществена значимост.

Подкрепата за спорта не може да бъде противопоставяна на върховенството на закона. Когато законовите изисквания не са спазени, областният управител е длъжен да упражни предоставените му контролни правомощия.

Решението по спора предстои да бъде постановено от Административен съд – Габрово в едномесечен срок.

Зареди още

Крими

Шофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово

Published

on

60- годишният водач на товарен автомобил Форд самокатастрофира край Габрово. Причината за инцидента е несъобразен скорост. Това става ясно от полицейската сводка за днешния 17 юли.

Катастрофата е станала вчера, 16 юни. По данни на пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово 60-годишният шофьор не съобразил скоростта си на движение с пътните условия и релефа на местността, изгубил контрол над управлявания от него бус, в резултат на което се ударил в пътен знак и се преобърнал извън пътното платно.

След инцидента водачът е бил тестван за употреба на алкохол и наркотици, като отчетените пробите са отрицателни.

Мъжът е бил транспортиран до МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово и след преглед е освободен. Пътнотранспортното произшествие е било обслужено по административен ред.

*Снимки: Иван Владимиров, фейсбук.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица