Свържи се с нас

Новини

Пирин Балканстрой победи КВК Габрово като гост с 3:1

Published

on

Отборът на КВК Габрово допусна неприятна загуба в последното си домакинство от предпоследния есенен кръг на волейболното първенство в Суперлигата. Загубата нанесе стойностният отбор на Пирин Балканстрой. Мачът беше пряко предаван и по сателитния канал на националната телевизия. Допуснатата  трета поредна загуба остави отборът на КВК Габрово на шеста позиция във временното класиране на България.

Очакванията за тежък двубой за габровските волейболисти се оправдаха. Отборът на гостите, заемащ второ място в класирането доминираше пред препълнините трибуни на зала Орловец. Отборът на Пирин е най-сериозния конкурент на шампиона ЦСКА през този сезон и за девет кръга е допуснал само една загуба – именно от Червените с 2:3 гейма.

Треньорът на габровци Любомир Герасимов имаше сериозни кадрови проблеми преди началото на сблъсъка. От състава отсъстваше посрещачът Станислав Петков-Балки, който е на проби в отбор от Иран и основният разпределител на тима Георги Каварджиев, който е с травма в кръста.

Първите два гейма бяха спечелени от гостите. Габровските волейболисти успяха да вземат единствено третия гейм в мача и да върнат до някъде интригата. В последвалият четвърти гейм пиринци показаха по-добра игра и съвсем заслужено спечелиха двубоя. Разликата в класата правеха триимата национали в редиците на гостите – Костадин Митев, Коце Стойков и Николай Пенчев. За домакините от Габрово цял мач разпределяше Николай Кичуков.

Следващият двубой на КВК Габрово е тежко гостуване в София с най-класния отбор от Суперлигата – ЦСКА.

Новини

Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Published

on

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.

В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.

Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Зареди още

Новини

Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Published

on

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.

Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.

Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.

Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

Зареди още

Култура

Любо Киров с нов албум и концерт в Габрово на 4 юли

Published

on

C нов албум, ново видео и класен звук, комбиниран с великолепна лирика, Любо Киров отбелязва следващата голяма стъпка в своята кариера с „Футурофония“. Проектът включва 10 песни, зад всяка от които стои история. Сред тях са няколко колаборации и изненадващи музикални решения, които ще бъдат представени в Габрово на 4 юли от 21.00 часа на сцената на Летния театър.

„Това е албум за красивите неща – за времето, което минава, за хората, които остават, и за музиката, която има смисъл. Прилича на музика, която сякаш не сме чували от години, но звучи като бъдеще. Благодаря ви, че сте с мен в това пътуване“, споделя Любо Киров.

Като водещ сингъл излиза едноименната песен „Футурофония“, за която е изработена специална радио версия, мастерирана в Abbey Road Studios в Лондон, станало синоним на The Beatles и приело музикални икони като Pink Floyd, Amy Winehouse, Radiohead и много други. С албума излиза и официалното видео към едноименната песен, изградено около силен символ – огромна фуния, която е метафора на гласа, нуждата да бъдем чути и да чуваме себе си.

„За мен „Футурофония“ е за избора сами да решаваме какво е днес, защо е днес и кои сме днес, без значение от миналото, трендовете и правилата“, казва Любо Киров. „В този албум има срещи, които за мен са много специални – със Стенли, MONA, както и с авторите Момчил, Александър Петров, Мария Ганева и Петър Анастасов. Три поколения. Различни стилове. Едно звучене.“, добавя той.

Албумът вече е достъпен във всички платформи и може да бъде поръчан на lubokirov.com и musicmall.bg на CD, винил и флаш драйв. Самото име е авторска дума, създадена от артиста, съчетаваща „футуро“ – бъдеще, и „фония“ – звук, глас. Така „Футурофония“ се превръща в концепция, която преминава през цялата година за Любо Киров.

Предстоящото му турне носи същото име и ще срещне публиката с албума на живо на големите летни сцени в 13 града в страната, включвайки и два поредни концерта в Зала 1 на НДК в София.

БИЛЕТИ: https://artvent.bg/event/liubo-kirov-futurofoniia-nacionalno-turne-2026 Медиен партньор на турнето е БГ Радио.

Любо Киров е сила в българската музикална култура. Един от най-значимите и влиятелни артисти в страната. Глас и енергия, които вече 25 години променят облика на музиката в България.

С над 45 номер едно хита, платинени албуми и разпродадени концерти в най- големите зали и сцени, той е символ на безкомпромисно качество и мащаб. Автор на текстове и композитор, чиито песни се превърнаха в саундтрак на хиляди. Артист, който не се побира в рамките на жанрове, стилове и тенденции.

Музиката му е в учебниците, а името му – в историята на българската сцена. Той е единственият музикален артист, който за трета поредна година е сред първите 10 в годишната класация на Forbes „Топ 70 на българските знаменитости“.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица