Крими
Млада двойка от Трявна загина при катастрофа с джип край „Бряста“

Млада двойка от Трявна загина при тежка катастрофа, станала рано тази сутрин, 29 септември, на главния път между Велико Търново и Габрово, в района на „Бряста“.
Трагедията се е случила малко след 07.00 часа. Двамата са се движили в посока към старата столица в джип „Нисан Навара“, който се е обърнал.
По неофициална информация двамата са пътували без поставени обезопасителни колани. Джипът е със софийска регистрация, собственост на фирма. Брандиран с логото на компания за бързи кредити.
Тялото на мъжа е излетяло от автомобила и намерено извън пътя на метри от обърнатия джип. Жената е била затисната от превозното средство. Спасители са извадили безжизненото ѝ тяло изпод него.
На мястото на катастрофата е пристигнал екип от криминалисти, извършил оглед на местопроизшествието.
По неофициални данни инцидентът е настъпил поради несъобразена с пътните условия скорост и хлъзгава настилка. Катастрофата наложи движението по главния път да бъде спряно, докато тече огледът. Използваха се обходни маршрути за преминаване.
*Снимка: Нова.бг

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.
Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.
Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.
При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Крими
Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.
Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.
По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.
Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.
По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Нарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба

Служители на габровската полиция работят по два сигнала за инциденти между лица, за които към момента е установено, че са имали предходни конфликти и влошени междуличностни отношения.
Всичко започнало вчера,10 юни, около 14.00 часа, когато в районното управление сигнал подал 51-годишен мъж, който заявил, че малко по-рано същия ден, на ул. „Свищовска“, разминавайки се с трима мъже, единият от тях му нанесъл удар с лопата в областта на гърба и му били отправени заплахи.
По случая е образувано досъдебно производство.
Същият ден, около 19.40 часа, бил получен друг сигнал, че трима мъже увредили гумите на лек автомобил БМВ, паркиран в централната част на града, и са отправили закани за саморазправа към собственика му.
По случая също е образувано досъдебно производство.
След предприетите незабавни оперативно-издирвателни мероприятия около 23.20 часа били установени и задържани извършителите на двете деяния. Това мъже на 30, 26 и 20 години, криминално проявени.
Работата по случаите продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 3 дни22-годишен, с десет присъди, се изправя пред съда за единадесета
-
Новинипреди 7 дниОУ „Неофит Рилски“ спечели „Ваканция, здравей! Да играем безопасно“
-
Кримипреди 23 часаНарязаха гумите на БМВ в Габрово, а преди това „положиха с лопата“ мъж в гърба
-
Кримипреди 4 дниБаща и 4-годишната му дъщеря пострадаха при катастрофа с мотор
-
Новинипреди 4 дниГабровският „ХОУП“ с 23 медала от състезание във Варна
-
Икономикапреди 4 дниЗаплатите в Габровско: Ръст на цифрите, застой в класацията!
-
Културапреди 4 дниГаброво бе домакин на захарната асамблея „Моята България“
-
Новинипреди 4 дниВтора поредна шампионска титла по хандбал за Механото








