Свържи се с нас

Новини

ФК“Янтра“ надигра с 2:0 „Балкан“ (Белоградчик)

Published

on

© Copyright 2011 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Отборът на ФК“Янтра“ победи Балкан (Белоградчик) с 2:0 в домакинския си мач, който беше втори  за новия футболен сезон на Северозападната „В“ аматьорска футболна група. Двубоят се изигра вчера на стадион „Христо Ботев“ в Габрово и през целите 90 минути габровските футболисти показаха, че желаят по много победата.

Момчетата на страши-треньора Николай Василев (Янтра) предрешиха изхода от срещата като отбелязаха по едно попадение във вратата на гостите  през първото и второто полувреме. Още в началните минути на сблъсъка домакините от Габрово можеха да открият головата си сметка, но ударите на капитана Христо Коев и Милен Ванков не намериха целта. Реферът подмина едно положение в наказателното поле на „Белоградчик“, когато Ивайло Христов беше съборен от бранител и дузпа не беше отсъдена. Габровци все пак материализираха превъзходството си през първата част и се оттеглиха на почивката с гол аванс. Попадението падна след центриране от корнер на Георги Павлов, който намери Миро Косев и ударът му с глава попадна в ръцете на вратаря. Стражът не отигра ситуацията по най-правилния начин и изби топката в мрежата си за 1:0.

През вторите 45 минути мачът беше доста по-динамичен. Милен Ванков нацели горната греда на гостите, след като изстреля истинска бомба, а Миро Косев и Момчил Кинов също имаха шанс да покачат резултат в тяхна полза. Тънка засада отмени гол на капитана Христо Коев. Логичното в срещата се случи, когато бързото изпълнение  на един фаул в центъра на терена изведе Миро Косев. Той напредна мощно и центрира в наказателното, където футболист на „Балкан“ я засече в собствената си врата, с което фиксира и крайния резултат. Гостите от Белоградчик така и не успяха на застрашат габровския вратар Станислав Станчев, като ударите им преминаваха покрай вратата.

ФК“Янтра“ с постигнатата победа вече натрупа в актива си 4 точки, от два мача. Следващият двубой на габровци е гостуване  на „Локомотив“ в Мездра, тази неделя.

 

Крими

Филмиран се помисли за „Транспортера“ и приключи на бул.Могильов

Published

on

Истински екшън, за огромен късмет завършил без невинно пострадали или ранени, се разигра снощи край Габрово. Моторист опита да избяга от полицията, в резултат на което и катастрофира зрелищно на бул.“Могильов“ в Габрово.

Всичко започнало около 22.30 часа, на пътя между Габрово и Севлиево. В района на село Янковци, екип на сектор „Пътна полиция“ подал светлинен и звуков сигнал за спиране на мотоциклет „Хонда“.

Вместо да отбие за проверка водачът не се подчинил на полицейското разпореждане, ускорил движението си, изпреварвайки автомобилите пред себе си, и продължил с висока скорост в посока Габрово.

Мотоциклетът бил засечен в района на бул. „Могильов“, където водачът направил опит да изпревари патрулния автомобил отляво, при което реализирал пътнотранспортно произшествие и паднал на пътното платно.

След извършен медицински преглед било установено, че е без сериозни наранявания. Установена била и самоличността му. Това била 27-годишен мъж от тетевенското село Градежница.

При извършената проверка било констатирано, че той е неправоспособен и никога не е притежавал свидетелство за управление на моторно превозно средство.

Установено било още, че управляваният от него мотоциклет не е регистриран по надлежния ред, а поставената регистрационна табела е издадена за друго МПС.

Водачът бил тестван за употреба на алкохол, като пробата е отрицателна, но отказал да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

При извършената справка е установено, че е многократно осъждан, както и че вече е наказван по административен ред за отказ да бъде тестван за употреба на наркотични вещества.

Мъжът е бил задържан по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство за извършени престъпления по чл. 345, ал. 1 и ал. 2, чл. 343б, ал. 6 и ал. 7 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Новини

Обществено полезен труд и възпитател за участниците в свадата, разиграла се в Габрово

Published

on

Във връзка с конфликта между три млади жени и две непълнолетни лица, който се разигра във вторник през нощта в Габрово, се проведе извънредно заседание на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни, по време на което беше разгледаната проявата.

Комисията определи на лицата обществен възпитател.

По случая ще бъде образувано възпитателно дело и ще бъдат наложени мерки, включващи полагане на общественополезен труд, забрана за напускане на настоящия адрес и поставяне под възпитателен надзор.

Мерките са предприети с цел предотвратяване на нови противообществени прояви. При неизпълнението им законът предвижда налагане на глоби на родителите.

Зареди още

Крими

Отново бой между две групи в Габрово

Published

on

Полицията в Габрово работи по изясняването на всички факти и обстоятелства около възникнало спречкване между три млади жени и две непълнолетни лица в централната градска част.

Инцидентът се разиграл във вторник, 28 юли, вечерта около 23.00 часа в Габрово. По първоначални данни, при среща между двете групи възникнал словесен конфликт, при който една от жените била напръскана с безалкохолна напитка, след което тя била съборена на земята.

На място веднага бил насочен полицейски екип. Иззети и прегледани били записи от камери за видеонаблюдение в района, както били снети обяснения от участници и свидетели на случката.

В хода на проверката било установено, че малко по-рано същата вечер между двете групи възникнали и други словесни пререкания.

По случая е заведена преписка, като след приключване на проверката и изясняване на всички факти и обстоятелства, материалите ще бъдат изпратени по компетентност на Районна прокуратура-Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица