Свържи се с нас

Новини

Председателят на ОбС – Габрово: Доверявайте се на книгите!

Published

on

Инж. Климент Кунев, председател на Общински съвет – Габрово, изпрати поздравителен адрес до училищата в Габрово по повод 15-и септември. Той им пожела успешна и ползотворна учебна година – с нови възможности, предизвикателства и интересни идеи, които да бъдат осъществени с успех!

„Деца, уважавайте се, ценете вашите учители и се вслушвайте в съветите на родителите си! Казват, че хората, които четат книги, ще управляват онези, които гледат телевизия. Доверявайте се на книгите. Те мълчат, когато е нужно и споделят идеи, когато сте готови да ги разберете!

Уважаеми учители, на вас желая сили и търпение, за да изпълнявате мисията си на просветители все така отговорно и всеотдайно! Подайте ръка с обич и вяра на вашите възпитаници. Посрещнете ги с топла усмивка и с най-искрените и мили думи. Помагайте им да преодоляват изпитанията и да сбъдват мечтите си.

Бъдете за тях не просто техни учители, а и вдъхновители! Скъпи родители, бъдете търпеливи и насърчавайте децата си. Дарявайте ги с цялата си любов! Подкрепяйте ги при всяка трудна стъпка в техния път на обучение, израстване и усъвършенстване!

Пожелавам ви да изживявате пълноценно всеки миг с вашите деца, да ги съпровождате в стремежите им и да се радвате на всяка тяхна победа!“ се казва още в поздравлението.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!

Published

on

От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.

Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.

Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.

И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.

Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Зареди още

Крими

Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.

„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.

Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.

Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

Published

on

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.

Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.

При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.

Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица