Свържи се с нас

Новини

Много интересни срещи през уикенда ще предложи efbet Лига

Published

on

Българското първенство efbet Лига започна през миналата седмица, като първият кръг беше много любопитен. Изключително изненадваща бе загубата на шампиона Лудогорец от Ботев Враца с 1:3, като „орлите“ ще искат да се върнат на победния път в следващия си мач – домакинството на Славия на старта на втория кръг в петък. В събота и неделя пък ще има още много интересни мачове от родното първенство, като най-очаквани са двубоите на Левски и ЦСКА съответно срещу Арда и Ботев Пловдив.

Първият мач за деня тази събота е между отборите на Локомотив Пловдив и Ботев Враца. В този двубой фаворит за победата е носителят на Купата и Суперкупата на България. Локомотив започна сезона в първенството с поражение с 0:2 в градското дерби с Ботев Пловдив. Воденият от Бруно Акрапович отбор се представи под нивото си. Локо Пловдив ще иска да спечели първи точки за новия сезон, но се изправя срещу вдъхновения тим на Ботев Враца, който надигра Лудогорец с 3:1 у дома в първия кръг. Врачани ще се стремят да поднесат втора голяма изненада в началото на сезона и да запазят мястото си в челото на класирането.

В събота вечер обновеният тим на Левски гостува на Арда в Кърджали. Наставникът Георги Тодоров бе доста разочарован след мача с Берое в понеделник, който бе загубен от „сините“ с 0:2 на „Герена“. Левски успя да стигне само до едно голово положение в мача, като не намери решение как да пробие защитата на Берое. В събота столичани ще имат труден мач в Кърджали, като Арда се завръща на собствения си стадион, след като през миналия сезон игра на „Лаута“ в Пловдив. Възпитаниците на Николай Киров ще бъде пределно мотивирани да спечелят срещу Левски и да влошат още повече положението на своя опонент. В първия кръг Арда показа сериозни колебания в защита при ремито 3:3 срещу Монтана на „Огоста“ и ще трябва да подобри играта си в отбрана, за да надвие тима на Левски.

Неделният ден отново предлага два мача. Първият двубой е на стадион „Ивайло“ във Велико Търново между отборите на Етър и Черно море. „Болярите“ направиха слаб старт, след като загубиха с 0:3 от Царско село във вторник. Етър нямаше никаква идея в нападение и се представи кошмарно в защита. „Виолетовите“ би трябвало да направят по-силен мач у дома, като по традиция играят по-успешно в Търново. Предстоящият им съперник – Черно море, спечели точка като гост на Славия в първия кръг. „Моряците“ виждаха как си тръгват победени от столицата, но в 95-ата минута Стефан Велев донесе точката на тима на Илиан Илиев. Сега на Черно море предстои второ поредно гостуване, като варненци ще преследват първа победа за сезона в efbet Лига.

Най-интересният двубой от втория кръг на efbet Лига е между съставите на ЦСКА и Ботев Пловдив. Срещата е на „Българска армия“ в неделя от 20:00 часа, като „червените“ са сериозни фаворити да спечелят трите точки. ЦСКА ще се опита да се реваншира на своите фенове за грешната стъпка на старта на сезона срещу новака ЦСКА 1948. Беше и въпрос на чест, воденият от Стамен Белчев да спечели двубоя с новака в елита, но мачът завърши наравно 2:2, а ЦСКА изоставаше с два гола в първото полувреме. „Армейците“ ще се стремят към първи успех за сезона, но тимът на Ботев ще бъде със самочувствие, след като надигра Локомотив Пловдив в дербито от първия кръг с 2:0. Със сигурност мачът от efbet лига ще е оспорван, като ЦСКА не изглежда чак толкова голям фаворит, както е представян в букмейкърските къщи и Ботев Пловдив има сили да открадне точка от визитата си в столицата.

Новини

ГЕРБ е единствената партия, за която санирането на жилищата е приоритет

Published

on

ГЕРБ е единствената партия, която през годините е доказала, че санирането на жилищата на гражданите е приоритет. Благодарение на програмите, реализирани по време на управленията на ГЕРБ, стотици хиляди българи живеят в санирани жилища, по-красива среда и плащат по-ниски сметки за отопление. Освен това санирането удължава и живота на сградите, каза кандидатът на ГЕРБ за народен представител от 7-ми МИР-Габрово Михаил Митов.

Той обясни, че ГЕРБ ще продължи санирането с нова национална програма, която ще обхване и еднофамилните жилищни сгради, а не само блоковете. „Целта е тя да подпомогне живеещите и в по-малките населени места“, каза още Михаил Митов.

*Публикуваният материал е предоставен от пресцентъра на ПП „ГЕРБ“, във връзка с изборите за 52 Народно събрание, съгласно сключен договор за рекламно – информационно обслужване. „ГЕРБ – СДС“ е под номер 15 в интегралната бюлетина. Купуването и продаването на гласове е престъпление.*

Зареди още

Новини

Избирателите в област Габрово ще гласуват в 223 секции

Published

on

223 ще са избирателните секции в област Габрово. Това съобщи председателят на РИК – Габрово Мария Недева по време на среща с представители на всички институции, които имат отношение към организацията на предстоящите на 19 април парламентарни избори.

Форумът се проведе в Областна администрация – Габрово. Целта на срещата бе постигането на синхрон в действията на институциите и недопускането на слабости в организацията.

156 са секциите, в които гласуването ще е комбинирано – с машини и с бюлетини. В 67 гласуването ще е само с бюлетини. Три ще са подвижните секции- две в община Севлиево и една в община Габрово. Осем ще са секциите за избиратели със зрителни увреждания и двигателни затруднения в областта.

Предвидено е образуването на още 11 подвижни секции в лечебни заведения и социални услуги, които ще бъдат сформирани 48 часа преди вота при наличието на необходимия брой гласоподаватели. Обученията на членовете на СИК ще бъдат проведени в периода 13 – 16 април.

Управителят на РОЦ Горна Оряховица и Габрово към ЕРП „Север“ Тодор Георгиев увери, че електрозахранването в деня на вота ще бъде непрекъснато. Има предвидени два допълнителни аварийни екипа, а всички планови прекъсвания за 19 април са отменени. Директорът на РДПБЗН – Габрово Пламен Генчев подчерта, че при необходимост могат да бъдат предоставени генератори.

Зареди още

Новини

Слави Василев в Севлиево: Бизнесът движи икономиката и държавата трябва да започне да работи за него

Published

on

Представители на местния бизнес се срещнаха с кандидатите за народни представители на „Прогресивна България“ от 7 МИР – Габрово в Севлиево. В дискусията участва и Слави Василев, водач на листата на коалицията в 20-и МИР – Силистра.

Основен акцент в разговора бяха предизвикателствата пред малките и средните предприятия в региона и необходимостта от създаване на предвидима и конкурентна бизнес среда.

В рамките на срещата бяха представени ключови приоритети от икономическата програма на „Прогресивна България“, насочени към намаляване на административната тежест, електронизация на услугите и подобряване на достъпа до финансиране за бизнеса. Акцент бе поставен върху необходимостта държавата да създаде ясни правила и условия, в които бизнесът може да работи и да се развива.

„Бизнесът е този, който движи политиките. Той създава работни места и позволява да се финансират социалните разходи, които всички очакваме държавата да осигурява. Затова държавата трябва да започне да работи за бизнеса, а не срещу него“, заяви Слави Василев.

Той подчерта, че ключов проблем остава начинът, по който се разходва публичният ресурс: „Трябва да спрем разхищението на държавния ресурс чрез определени олигархични кръгове и да гарантираме, че средствата достигат до реалната икономика.“

Николай Косев, водач на листата на „Прогресивна България“ в 7 МИР – Габрово, акцентира върху значението на стабилната икономическа среда за региона: „В област Габрово имаме силна индустриална основа, но тя се нуждае от предвидимост, по-добра инфраструктура и реален достъп до финансиране, за да се развива устойчиво.“

В хода на срещата бе обсъдено и влиянието на повишаването на цените на горивата върху разходите на бизнеса и конкурентоспособността на предприятията.

Данаил Лалев, втори в листата на „Прогресивна България“ и представител на Севлиево, постави фокус върху конкретните предизвикателства пред бизнеса в града: „Бизнесът в Севлиево е ясен в своите приоритети – по-малко администрация, по-бързи процедури и реални решения. Това са проблеми, които изискват действия, а не обещания.“ Представителите на местния бизнес поставиха въпроси, свързани с необходимостта от по- висока избирателна активност и очакванията за реална политическа отговорност.

В отговор Слави Василев подчерта, че доверието може да бъде възстановено само чрез ясни правила и последователни действия: „Хората очакват реални резултати. Политическата отговорност означава решенията да се носят открито и да има ясна връзка между управление и резултат.“

Той беше категоричен, че „Прогресивна България“ няма да прави компромиси с този подход: „Няма да се коалираме с ГЕРБ и Делян Пеевски под никаква форма и при никакви обстоятелства.“

Срещата премина в открит диалог, като участниците се обединиха около необходимостта от ясни правила, предвидима среда и по-голяма отговорност в управлението.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица