Новини
Местният парламент ще заседава днес

Днес, 30 юли, от 13.00 часа ще се проведе редовното заседание на Общински съвет – Габрово. Сесията ще се състои в зала „Възраждане“ и ще бъде излъчвана онлайн. В дневния ред на заседанието са включени общо 28 точки.
Общинските съветници ще гласуват приемането на отчета за изпълнение бюджета на Община Габрово за 2019 година, ще разгледат актуализация на бюджета на Община Габрово и информация за изпълнението му за 2020 година към 30 юни.
Подновяването на срока на договора за възлагане управлението на “Диагностично – консултативен център І Габрово” ЕООД – Габрово, вземане на решение за изразяване на предварително писмено съгласие за становище по свиканото Общо събрание на акционерите на „Узана тур“ АД са сред включените точки.
Освен това ще бъде взето решение за изразяване на предварително писмено съгласие за становище по свиканото извънредно заседание на Общото събрание на Асоциация по ВиК в обособена територия на „ВиК” ООД – Габрово.
Гледано ще бъде изменението и допълнението на Правилата за реда и условията за отпускане на финансова помощ за новородено или осиновено дете на територията на община Габрово.
Ще бъде гласувано приемането на първо и второ четене на Наредба за изменение и допълнение на Наредба за условията, реда и критериите за финансово подпомагане на спортните клубове и разпределение на средствата между спортните клубове по вид спорт в община Габрово.
Предложението за учредяване на безвъзмездно право на ползване на Народно читалище ‘Христо Ботев – 2008’, с. Гарван, община Габрово, върху имот – частна общинска собственост – сграда в с. Гарван, също ще бъде гласувано.
Общинските съветници ще разгледат и продажбата на седем недвижими имоти – частна общинска собственост, както и четири разрешения за изработване на Подробни устройствени планове.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Габровци подкрепиха първия спортен център за деца със специални нужди
8 000 лева бяха събрани в подкрепа на създаването на първия спортен център за деца със специални потребности в Габрово. В деня на християнското семейство – 21 ноември, в хотел Мак се проведе благотворително събитие, по време на което бяха набрани част от средствата.
4 650 лева бяха събрани по време на вечерята – от куверт и кутия с дарения, 3 000 лева от Женско благотворително дружество “Майчина грижа” и 350 лева преведени по банковата сметка на спортен клуб „Равен старт“, инициатор на идеята.
Гостите на вечерта се насладиха на богата музикална програма, изпълнена с танци, усмивки и доброта. На сцената се изявиха талантите от Музикална школа „Талеви“ и Танцова формация „Габрово“, а зад пулта застана диджей Краси Цонев.
„Изказвам благодарност от свое име и от името на родителите към всички хора, които присъстваха на благотворителната вечеря в хотел Мак! Благодарим на Десислава Тодорова за прекрасната организация! Благодарим и на всички онези, които не успяха да дойдат, но подкрепата им беше осезаема и стопляща! Вашата съпричастност е израз на човечност и доброта, идваща от самото сърце. Вие дарявате не просто средства, а това, което за децата и младежите с дефицити е най-важно и означава всичко – шанс за по-добър живот! Бъдете здрави всички, които ни помагате да се борим, да променим живота на тези деца и младежи към по-добро! Вярвам, че и занапред ще бъдете до нас! Благодарим от сърце за протегнатата от Вас ръка!“, заяви след събитието Георги Левичаров, основен двигател на проекта, реализиран от спортен клуб „Равен старт“.
Първият по рода си спортно-терапевтичен център предлага безплатна подкрепа и възможности за спортни занимания на деца и младежи с двигателни и ментални затруднения.
Зад каузата по набиране на подкрепа застанаха хотел „Мак“ и спортен клуб „Равен старт“, а добротворното събитие се осъществи с медийното съдействие на „Габрово Нюз“.

Крими
Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.
При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.
Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Новини
„Янтра“ се върна на победния път!

След близо месец „суша“ и поредица от четири мача без успех, Янтра се върна на победния път в Петрич, като надигра местния Беласица с 2:0. Двата тима се срещнаха на стадион „Цар Самуил“ в двубой от 17-ия кръг на първенството в MrBit Втора професионална лига. Той беше последен от есенния полусезон на шампионата. След него „ковачите“ запазиха статута си на непобедени навън, като приключиха първото завъртане в първенството с актив от 5 победи и две равенства.
Срещу борещия се да запази мястото си в групата тим на Беласица, воден от Живко Желев, Янтра реализира по един гол в двете полувремена. Първият падна след 12 минути игра. Денислав Ангелов се пребори със защитник за една изпратена напред топка от Асен Георгиев, след което я овладя и си освободи пространство да стреля от границата на наказателното поле. Кълбото се отклони в крака на защитник и прехвърли вратаря на домакините – 0:1. Това беше и първото попадение за голмайстора на Втора лига за миналия сезон от месец насам. За последно той се беше разписал във вратата на Локомотив (ГО). Два удара на Георги Бабалиев минаха покрай вратата на домакините. Те пък имаха три възможности да възстановят равенството, но не успяха да ги използват, като един точен изстрел към габровската врата беше отразен от Християн Василев.

През втората част Янтра определено имаше контрол върху играта и успя да реализира още едно попадение. В 74-ата минута Казаков изведе Ивайло Енчев отдясно, той елиминира бранител и центрира в наказателното поле. Вратарят на „комитите“ не успя да избие добре топката, тя попадна в краката на Денислав Ангелов и нападателят моментално се възползва, като опъна за втори път мрежата на Бела. Това беше неговият седми гол за сезона. Реферът Ивайло Ненков спести заслужен втори жълт картон на Константин Йорданов и остави домакините в пълен състав, но те така и не успяха да застрашат сериозно габровската врата. В края пък влезлият като резерва Велислав Василев можеше да реализира трето попадение за Янтра, но ударът му мина на сантиметри покрай страничната греда. Емо Луканов направи пет смени, като в игра, освен Василев, се появиха Мартин Ангелов, Велизар Къналян, Иван Василев и Георги Димитров. На скамейката останаха само възстановяващите се от травми Константин Иванов и Тони Иванов, както и вратарят Костадин Котев.

След тази победа Янтра вече има 32 точки в актива си на третата позиция и съкрати на 3 точки изоставането си от втория Фратрия, който в този кръг направи равен срещу Пирин в Благоевград – 0:0.

Именно срещу „орлетата“ е и следващият мач на „ковачите“. Двубоят от 18-ия кръг на шампионата в MrBit Втора професионална лига е на 1 декември (понеделник) от 17:30 ч. в Благоевград.


-
Кримипреди 4 дниДелото за тежката катастрофа с шестима загинали край Габрово започва
-
Кримипреди 6 дниЗадържаха рецидивист, обирал гаражи, мази и коли в Габрово
-
Кримипреди 3 дниПрибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово
-
Новинипреди 4 дниОбщината констатира дефекти по новия асфалт при ремонта на ул.“Христо Ботев“
-
Новинипреди 7 дниПГТ – Габрово представи България на международен панаир в Сърбия
-
Културапреди 5 дниПреди 100 години в Габрово е открит паметникът на загиналите във войните
-
Културапреди 7 дниРегионалната библиотека с подарък към четящите хора в Габрово
-
Новинипреди 5 дниВъзстановят спирка Рачо Ковача, преместена заради новото кръгово








