Свържи се с нас

Икономика

Заразява ли коронавирусът пазара на имоти?

Published

on

Към настоящия момент не може да се говори за някакви налагащи се тенденции или срив на имотния пазар.

Продавачите
Поради налагащите се мнения, че се очаква спад на цените на имоти много от продавачите излизат от пазара и спират продажбите, което автоматично води до дефицит на наличните имоти. Това пък от своя страна прави техните цени стабилни, тъй като купувачите няма на каква база да правят ниски оферти и предложения. Така че в обобщение не се наблюдава целеустремен спад на цените на имотите надолу.

Купувачите
Извънредната ситуация доведе до отсяване на купувачите. На пазара останаха само мотивирани и знаещи какво искат. Физическите огледи са значително по-малко, но за сметка на това много по-ефективни на принципа „Дойдох, видях и купих!“

Относно купувачите, които очакват последващи дивиденти от покупката на имот е важно да се знае, че предстоят интересни времена и умните инвеститори могат да направят много добри сделки.

Банките и кредитирането БНБ
направи препоръка към търговските банки да се поддържа един „здравословен“ пазар, но това не изключва отпускането на ипотечни и потребителски кредити. Финансирането на имотните сделки продължава, банките намират гъвкав подход към всеки клиент и се адаптират към новата ситуация.

Наемодатели и наематели
Наблюдава се адекватно реагиране от страна на наемодателите с цел да запазят качествените наематели. В знак на солидарност част от наемодателите намалиха с до 50% дължимите наеми, отсрочиха във времето, а някои дори опростиха наема за един или два месеца. Разбира се има и изключения, но при всички случаи е важна правилната комуникация между страните.

В заключение последиците от КОВИД-19 са трудно предвидими. Както във всички области на икономиката и живота като цяло, хората се адаптират постепенно, така и агенциите за имоти, се налага да работят при нетипични условия, да бъдат гъвкави и да дигитализират дейността си.

Имотният пазар през годините е минавал през кризи, но ще оцелее и този път. Агенция ГАРАНТ не спира да работи за свои клиенти и остава на Ваше разположение за всякакви имотни въпроси! Свържете се с нас и нашите брокери!

Не забравяйте кампанията ни за 2020 г. – до 20% отстъпки в Магазини „ПАРОС“, Магазин „Стройко“, Мебелна къща „САРАКТА“, Застрахователен брокер „АМАРАНТ“.

Икономика

Фирма „ЕМКБ“ АД набира работници

Published

on

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.

Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.

За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.

Зареди още

Икономика

Реч за състоянието на Съюза

Published

on

Председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще произнесе годишната си реч за състоянието на Съюза на 10 септември (сряда) от 10.00 ч. българско време пред членовете на Европейския парламент в Страсбург.

От избор към действие: как ЕС се справя с днешните предизвикателства

През юни 2024 г. близо 200 милиона европейци гласуваха на европейските избори — най-високата избирателна активност от 20 години насам. Това показа, че гражданите се интересуват от ЕС и искат той да намери решения на най-големите предизвикателства.

От декември 2024 г. новата Европейска комисия се съсредоточи върху изграждането на една по-силна и по-устойчива Европа. Тя стимулира икономиката, инвестира в умения и жилища, осигурява енергия на достъпни цени и подпомага иновациите в области като чистите технологии и изкуствения интелект (ИИ). Същевременно ЕС задълбочава глобалните партньорства, поема по- голяма отговорност за собствената си отбрана и твърдо подкрепя Украйна. В перспектива модернизираният бюджет на ЕС от 2028 г. нататък ще осигури необходимата гъвкавост и амбиция за справяне с бъдещи кризи. Силата на Европа е в единството — заедно можем да отвърнем на днешните предизвикателства.

Речта за състоянието на Съюза

Речта за състоянието на Съюза (SOTEU) е годишната реч, произнасяна от председателя на Европейската комисия пред Европейския парламент, в която се определят приоритетите на Съюза за следващата година. Това е ключов момент за демокрацията в ЕС. Речта е последвана от дебат с членовете на Европейския парламент, който допринася за засилване на отчетността.

Първата за настоящия мандат на Комисията реч за състоянието на Съюза ще очертае общите постижения, предизвикателства и приоритети на ЕС и ще обяви нови инициативи за следващата година. Речта е знаково събитие в началото на новия политически сезон в ЕС. Речта и дебатът с членовете на ЕП допринасят за отчетността и за изграждането на по-прозрачен и демократичен Съюз. Тази година речта ще бъде на 10 септември 2025 г. от 10 часа българско време.

Речта и пленарният дебат ще се предават на живо с превод на български език на уебсайта и Фейсбук страницата на Представителството на ЕК в България, страницата във фейсбук на Европа директно Габрово, както и по БНТ 2, Нованюз, Евронюз и коментарно студио в предаването на Жени Атанасова “Светът и ние” по БНТ1.

Зареди още

Икономика

Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници

Published

on

Фирма „ЕмКБ“ АД, част от германски холдинг за производство на електромотори, разширява своята дейност в България и търси работници за своето производство. Предлагаме обучение.

Ако проявявате интерес, изпратете своята автобиография на: radulova@emcb.bg.

За повече информация се свържете с нас на: 0885 911 850.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица