Свържи се с нас

Новини

Трифон Панчев отчете работата си за шестте месеца като кмет на Дряново

Published

on

снимка: Община Дряново, Архив

Трифон Панчев отчете постигнатото досега и работата си за шестте месеца като кмет на община Дряново. Той публикува на официалната интернет страница на Общината и в социалните мрежи резултатите и извършеното от него и екипа на администрацията му за периода.

В отчета е посочена цялостната реорганизация, в сферата на почистването на общината, с което значително се е повишила ефективността на общинските предприятия „Чисто Дряново“ и „Зелено Дряново“.

Финансово стабилизиране на общинската хазна, разплащането на задълженията към фирми, държавата и загубени дела, по които Общината е осъдена, също фигурират сред свършената работа за първите шест месеца от кметуването на Панчев.

За първи път се е провело обществено обсъждане за такса „Битови отпадъци“, на което бяха изслушани всички мнения и взето консенсусно решение, а Община Дряново си върна владението върху имота на Професионалната техническа гимназия „Димитър Крусев“.

От началото на мандата Трифон Панчев и екипа му са направили съгласуване с всички институции на проекта за реконструкция за улица „Шипка“ – Национален институт за недвижимо културно наследство, Енерго Про, ВиК и мобилните оператори. Ремонтните дейности ще започнат до края на месец май, като работата ще стартира от площад „Колю Фичето“ в две посоки едновременно.

Само за 6 месеца е препроектирана частта Отоплително-вентилационна инсталация за ремонта на старата сграда на училище „Максим Райкович“, където ще бъде изградена допълнително отоплителна инсталация, непредвидена в първоначалния проект. Дейностите по сградата ще приключат до края на годината.

Препроектиран и съгласуван с всички институции е мостът до Дряновския манастир и мостът в местност Райчин дол. Работата по тях ще започне до края на месец май и ще приключи до края на лятото.

Освен това проектиране, съгласуване и издаване на разрешително за започване на строителни дейности са извършени по проект „Изграждане на комплекс за социални услуги за лица с психични разстройства“. Обектът ще бъде въведен в експлоатация до края на годината.

Изготвен е и проект за подмяна на осветителните тела от уличното осветление в общината, с който се кандидатства към Норвежкия финансов механизъм, отчете още кметът на Дряново.

Изготвен е технически паспорт на сградата на Културния дом, ще бъде изготвен и проект за цялостен ремонт на сградата, който да се осъществи до края на мандата.

В сферата на ВиК, са изготвени проекти за водоснабдяване на с.Чуково, с.Марча и вилна зона Манга, и проекти за подмяна на ВиК-инфраструктурата в селата Царева ливада, Гостилица и Янтра. „Търси се финансиране от държавния бюджет – ако не успеем до края на годината, ще започнем поетапно изпълнението им с парите от капиталовата програма“, коментира Панчев.

В момента се изготвя нов общ устройствен план на общината и дигитализиране на всички карти в общината. Създадено е звено за проверки на сигнали и жалби за незаконно строителство.

Подписан е още договор за изработване на Генерален план за организация на движението в общината, като предстои обществено обсъждане, на което гражданите ще имат възможност да направят предложения и да изкажат мнения, които ще бъдат взети под внимание при окончателния вариант.

В село Гостилица отвори врати обзаведен и оборудван здравен кабинет. Спечелен е проект за основен ремонт на административна сграда на ул. „Капитан Райчо“ 16, бившата ветеринарната лечебница.

Във връзка с епидемиологичната обстановка, Община Дряново разшири обхвата на патронажната грижа по проект „Подкрепа в дома“ с още 12 санитари и 70 потребители. Проведен е конкурс за нови обществени възпитатели.

Община Дряново участва самостоятелно и с успех на най-голямото туристическо изложение в България „Ваканция и СПА Експо“, а поради добрата си комуникация с Вагонен завод „Интерком“ АД, същият изчистил своите задължения към Община Дряново за 2018 и 2019 г.

Закупени са 60 нови контейнери за смет и 15 кошчета за централна градска част. Почистени са 8 нерегламентирани сметища в общината, а „Регионално депо за отпадъци – Севлиево“ ООД прие решение с натрупаните средства от отчисления да бъдат закупени преносима нископрофилна електронна везна, бордови контейнеровоз и лифтдъмпер контейнери за разделно събиране на строителни отпадъци.

За първите 6 месеца от мандата на Трифон Панчев е ремонтиран паркът до детската градина в село Царева ливада, където освен това е укрепена пропадналата част от ул. „Александър Стамболийски“ и е направена нова спирка.

Започна работата по обновяване и на парка до храма „Въведение Богородично“, както и на този между улиците „Хаджи Димитър“ и „Матей Преображенски“, с белите брези.

В ход е изграждането на нов тенис корт в спортен комплекс „Локомотив“. Засадени са 500 нови дървета в града и по селата.

На 11 май ще започне и ремонтът на железния мост до Спортната зала.

„Дори не споменавам ежедневната работа, във връзка с епидемията и обявеното извънредно положение през последните два месеца, защото за тях се изговори много. Благодарим на всички граждани, които оценяват положителна нашата работа, както и на онези, които отправят градивни критики и ни помагат да бъдем още по-ефективни. Бъдете здрави!“, заяви кметът на община Дряново Трифон Панчев.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Габрово преминава към електронно таксуване в градския транспорт

Published

on

Ерата на хартиените билети в градския транспорт на Габрово приключва официално на 6 август, когато Общинско пътническо дружество въвежда безконтактна електронна система за таксуване.

Промяната беше обявена по време на финалната конференция по проекта за модернизиране на обществения транспорт, реализиран с финансиране по Националния план за възстановяване и устойчивост на обща стойност 5,2 милиона евро.

От 6 август новата система ще бъде достъпна за всички жители и гости на града, които ще могат да закупуват и валидират превозни документи по модерен и удобен начин. Преди пускането ѝ в експлоатация общината и превозвачът ще проведат разяснителна кампания, целяща да улесни пътниците в прехода към новия начин на пътуване.

През тази седмица поетапно ще бъдат представени всички основни функции на системата. Проектът, в рамките на който се въвежда електронното таксуване, обхваща и общините Габрово и Севлиево и съчетава три основни направления – развитие на екологичния транспорт, повишаване на пътната безопасност и въвеждане на интелигентни транспортни решения.

По думите на кмета на Габрово Таня Христова, инвестицията е поредна стъпка към амбицията общественият транспорт да бъде достъпен, качествен, точен и екологичен, а не финал на процеса на модернизация.

Сред другите резултати от проекта е закупуването на девет нови електрически автобуса – четири 12-метрови и пет компактни, за чиято експлоатация са изградени седем зарядни станции.

В рамките на инвестицията беше отбелязан и първият по рода си в България редовен курс с електробус по линията Габрово – София, въведен през септември 2025 година.

По отношение на пътната безопасност в Габрово са осветени допълнително 31 пешеходни пътеки, а при седем училища са монтирани соларни пътни знаци и предпазни парапети.

Партньорът по проекта, община Севлиево, е осветил 60 пешеходни пътеки и е изградил близо километър велосипедна алея.

Зареди още

Крими

61-годишен мъж загуби живота си след катастрофа с мотор

Published

on

61-годишен мъж от севлиевското село Шумата загуби живота след като катастрофира с мотор.

Тежкият инцидент е станал в събота, 1 август, около 10.00 часа в прохода Шипка. По данни на полицията мотористът е самокатастрофирал.

На място незабавно е бил изпратен полицейски екип, който установил самоличността на водача. Той е бил транспортиран в габровската болница, където по-късно починал.

Според първоначалната информация водачът се е ударил в крайпътната мантинела.

Причините за инцидента са в процес на изясняване.

Зареди още

Новини

Денислав Иванов от ШК „Орловец 1997“ стана първи на турнир

Published

on

Състезателят на ШК „Орловец 1997“ Габрово Денислав Иванов спечели градския шахматен турнир в Дряново при мъжете.

Той бе посветен на дългогодишния треньор и състезател на Дряново Марин Денев и се организира от Община Дряново и НЧ „Дряновска пробуда 2008“.

Денислав Иванов, който мери сили в турнира за възрастни, заслужено се нареди първи и грабна купата и златния медал.

13-годишният Стефан Тотев и 10-годишният Иван Екимов също се включиха в турнира за възрастни. Стефан беше на крачка от медала, като се нареди на 4-то място.

Достойно в турнира за големи се представи и 10-годишният Иван Екимов. Всички участници получиха грамоти и натрупаха ценен опит.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица