Новини
Шефът на „БКС“ няма да подава оставка, поне засега
Управителят на Общинското предприятие „Благоустрояване“ Диян Кехайов няма да подава своята оставка, заради невъзможността да се справи с кризата със снегопочистването, сполетяла Габрово в началото на февруари. В случай обаче, че такава му бъде поискана от кмета на Габрово Таня Христова, той ще я депозира незабавно.
Това стана известно по време на брифинг за журналисти на габровския кмет, участие в което събитие за журналисти взе и самият Кехайов. Пред медиите той не можа да посочи сумата, определена от общинския бюджет, която ОП „Благоустрояване“ получава за снегопочистване през този зимен сезон, мотивирайки се с разчет.
„Осигурени са финансови средства за всички работници, инертни материали, горива, ремонтни дейности по камионите. Това е въпрос на сверка със счетоводството. Точна сума няма как да кажем в момента“, заяви управителят на Общинското предприятие „Благоустрояване“.
В отговор на журналистически въпрос Кехайов каза, че не се е справил със снегопочистването, което не е било на нивото, което очакват всички хора. Ситуацията е била анализирана. Поуките са извадени. Работи се по отстраняване на проблемния човешки фактор чрез вътрешни реогранизации, информира още той.
Според него проблемът със снегопочистването в Габрово е бил заради съвкупност от много различни фактори, като отбеляза, че може да се каже, че е и организационен, поради голямата интензивност на снеговалежа и невъзможността да се влезе във всяка една улица.
„Всеки един район е в диапазона от 20 минути до час. Минавайки веднъж автомобилът, изчиствайки улицата, времето което му е нужно да се върне да презареди с инертен материал в такъв обилен снеговалеж просто си оказа влиянието“, обясни Диян Кехайов.

Той информира, че 22 от общо 26 са били окомплектованите машини с шофьори и увери, че всичките са били на терен и са чистили улиците. Според него, ако наличната техника работя по думите му „както трябва и му се иска“, без да аварират и чупят, то те биха били абсолютно достатъчни, за да се чисти Габрово от снега.
„Обилният снеговалеж, човешкият фактор, било то организационно от наша страна. Съвкупност от много фактори. Постарахме се до 48-я час да влезем във всички квартали“, каза още управителят на „Благоустрояване“.
Думите на Кехайов бяха допълнени от неговия заместник Момчил Дончев, според когото времето, когато започна снеговалежът в „час – пик“, около 16.30 ч., допълнително е забавило снегопочистващата техника за стигане до двора на „Благоустрояване“ и връщането им обратно на терен.
Според Дончев организационният проблем е по-скоро обясним с ползването на наемни работници, имащи различни способности. Той каза, че е имало забавяне и заради ремонтни дейности, тъй като техниката не е нова.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Любопитно
Честита Нова 2026 година, скъпи читатели!
От сърце ви благодарим, че и през изминалата година бяхте с нас — споделяхте, четяхте, коментирахте и ни давахте сила да продължим да разказваме историите на нашия град, нашите хора и нашето време.
Нека 2026 година ви донесе здраве, защото то е началото на всичко. Нека има късмет, за да намирате път.
Нека в сърцата ви винаги гори топлина, която да стопля вас и близките ви. Нека ви водят доброта и красота — в думите, в делата, в света около вас.
И нека всеки ден ви носи добри новини, които да вдъхновяват и да ни напомнят, че хубавото е тук — стига да го видим.
Нека 2026 година бъде светла, мирна и пълна с човечност!

Крими
Жестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за убийството на 75-годишен мъж, извършено от сина му по особено мъчителен начин и с жестокост. Тежкото криминално деяние е било извършено вчера, 29 декември, около 15.15 часа в севлиевското село Младен.
„Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 116 ал.1 т.3 и т. 6, във вр. с чл. 115 от НК за това, че на 29.12.2025г. около 15.15 часа в с. Младен общ. Севлиево, в дома му, по особено мъчителен начин и с особена жестокост, умишлено е умъртвен К.Г., на 75 години, чрез нанасяне на множество удари с нож в областта на гръдния кош, причинявайки му прободни наранявания“, посочват от прокуратурата.
Извършителят на убийството е установен. Това е 33-годишен мъж, син на убития, с когото са живеели в едно домакинство.
Предстои Окръжна прокуратура-Габрово да го привлече като обвиняем и да внесе искане в Окръжен съд-Габрово за вземане по отношение на него на мярка за неотклонение „задържане под стража“.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ-Севлиево. Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалия.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево

83-годишен мъж загина при тежка катастрофа, станала на 26 декември на пътя между Габрово и Севлиево.
Произшествието е настъпило около 15.35 часа в района на разклона за село Новаковци, оповестиха днес от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
На място е били установено, че инцидентът е възникнал между “Ауди А4“, движещо се в посока към Габрово, управлявано от 24-годишен, и насрещно движещо се “Рено Туинго“, управлявано от 83-годишния мъж.
При катастрофата пострадали още водачът и пътниците в “Ауди“-то, които са без опасност за живота.
Причините за пътнотранспортното произшествие са в процес на изясняване. Работата по случая продължава под надзора на Окръжна прокуратура Габрово.

-
Кримипреди 3 дниТежка катастрофа със загинал на пътя между Габрово и Севлиево
-
Кримипреди 2 дниЖестоко убийство в севлиевското село Младен в навечерието на нова година
-
Любопитнопреди 3 дниГаброво изпраща отминаващата 2025 година на 30 декември!
-
Новинипреди 6 дниДнес е вторият ден от Коледа – Денят на бащата
-
Новинипреди 7 дниЧестито Рождество Христово!
-
Културапреди 3 дниТри златни медала за Музикален клуб „Весела“ от клавирния конкурс „Орион“
-
Новинипреди 5 дниОтбелязваме Стефановден!
-
Кримипреди 3 дниНатоварени празници за огнеборците и спасителите в региона






