

Крими
Паникьосан келеш се забърка в наркопроблеми
Непълнолетен жител на севлиевското село Добромирка се забърка в сериозни неприятности и ще понесе отговорност, след като бе арестуван заради притежание на наркотици. Той доброволно предал дрога, която носел в себе си.
Белезниците на ръцете му щракнали вчера, 21 януари, в района на професионалната гимназия „Марин Попов“ в Севлиево, след като бил проверен от местни криминалисти.
С протокол за доброволно предаване на полицейските служители непълнолетният предоставил суха зелена маса, която при направния полеви наркотест дала положителна реакция и оцветяване за наркотичното вещество канабис.
По случая е образувано бързо производство производство под надзора на Районна прокуратура – Севлиево.
Същият ден, но при друга акция на улица „Уилям Гладстоун“, в района на училище „Васил Левски“ пак в Севлиево, в резултат на проведени оперативно-издирвателни мероприятия, криминалисти установили 20-годишен жител на града, за когото били налице данни, че е придобил и държи в себе си наркотични вещества.
При проведени процесуално-следствени действия, лицето също предало на разследващите с протокол за доброволно предаване суха зелена листна маса, която при направен полеви наркотест дала характерна реакция на наркотичното вещество „канабис“.
По случая е образувано бързо производство под надзора на Районна прокуратура – Севлиево.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Хванаха „упоена с пико“ бургазлийка край габровски нощен клуб


29-годишна дама от Бургас е поредният водач, хванат в Габрово от органите на реда да шофира под въздействието на наркотици.
Пробата ѝ отчела положителен резултат от употребата на метамфетамин, информират от пресцентъра на полицията.
При проверката униформените служители намерили и иззели бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
Случаят бил разкрит в неделя, 21 септември, час след полунощ в района на известно нощно заведение в Габрово.
На улицата, водеща и към него, полицейски екип спрял лек автомобил „Сааб“, управляван от 29-годишната бургазлийка. Оказало се, че шофьорката управлявала с употребата на пико.
Жената отказала да даде кръв за химически анализ и приела показанията на техническото средство, с което била изпробвана.
При последвалите процесуално-следствени действия бил открит и иззет наркотикът от същия вид. По случая е образувано досъдебно производство.


Крими
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи


Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.
Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.
В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.
Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

-
Икономикапреди 7 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Икономикапреди 4 дни
НАП наблюдава борси, тържища и складове в цялата страна
-
Икономикапреди 4 дни
Близо 1000 граждани и фирми дадоха оценка на контролните действия на НАП
-
Новинипреди 4 дни
9-годишният Иван Екимов спечели шахматен турнир в Стражица
-
Културапреди 3 дни
НМО показа в Ямбол с изложбата „Училищни символи и ритуали“
-
Новинипреди 4 дни
Положиха основния камък на новия параклис кв.“Шенини“ в Габрово
-
Културапреди 3 дни
„Габровски гласчета“ с четири „ДА“ в „България търси талант“
-
Икономикапреди 4 дни
МТСП обяви конкурс за годишната Национална награда за социални иновации