Свържи се с нас

Новини

Християн Стоянов е Спортист №1 у нас за хора с увреждания

Published

on

Световният шампион на 1500 метра Християн Стоянов беше избран за Спортист №1 с увреждания за 2019 година.

Габровският талант, който тренира при легендарния Евгени Игнатов, получи предимство в избора в категорията и беше награден от кмета на София Йорданка Фандъкова по време на церемонията Спортист на България в зала „Асикс Арена“.

Сред останалите претенденти за първото място при спортистите с увреждания беше и още един габровски атлет – световният шампион при юношите до 17 години в бягането 400 метра Мартин Христов.

Другите трима номинирани бяха предходните носители на наградата Денислав Коджабашев (Тенис на маса) и Ружди Ружди (Лека атлетика), както и Николай Ваклинов (Баскетбол на колички).

Само преди три дни Хрис Стоянов беше удостоен с наградата Спортист №1 и в родния си град Габрово за 2019-та година.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Джудистите ни със силно представяне на татамито сред 700 участници от 6 държави

Published

on

Въпреки намаления си състав, състезателите на Джудо клуб „Габрово“ записаха силно представяне на международния турнир „Божилова – бойни спортове“, който се проведе на 29 ноември в спортна зала „Строител“ в Пловдив. Състезанието събра над 700 деца от 46 клуба и 6 държави.

Под неотлъчното ръководство и подкрепа на треньора Георги Колев, трима млади таланти от Габрово защитиха честта на своя клуб и града. Във възрастовата група при родените 2017 – 2018 г., в категория до 30 кг, Илия Немигенчев спечели златния медал, демонстрирайки отлична техника и характер.

В същата възрастова група, в категория до 23 кг, след оспорван финал, Никола Петков завоюва второ място, а при момичетата Никол Якимова се нареди седма в категория до 24 кг.

Представянето на младите габровски джудисти бе особено впечатляващо, тъй като те се състезаваха срещу противници, които са с една година по-големи от тях.

Това прави успеха им още по-ценен и показва, че школата на Джудо клуб „Габрово“ продължава да изгражда талантливи и борбени спортисти.

Зареди още

Крими

Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

Published

on

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.

Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.

Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ. 

Зареди още

Новини

Габрово се обединява за Иван и Ванеса в „The Golden Circle“

Published

on

На 21 декември от 15.00 часа спортна зала „Орловец“ в Габрово ще се превърне в арена на сила, дух и обединение. „The Golden Circle“ е не просто спортно събитие – това е кауза, която събира хората, за да даде надежда. Зрелището на бойните спортове ще срещне истинската човечност в една вечер, посветена на подкрепата за двама млади хора, изправени пред трудни житейски битки.

Иван, на 15 години, остава парализиран от кръста надолу след тежък инцидент, но не спира да вярва, че ще проходи отново чрез интензивна рехабилитация. Ванеса, 25-годишна млада жена, се бори с рядка и агресивна форма на рак – първичен медиастинален дифузен В-едроклетъчен лимфом – и показва невероятна сила и кураж в борбата си.

Всеки закупен билет е директна подкрепа за тях. Програмата на събитието обещава динамика, емоции и вдъхновение. Публиката ще стане свидетел на 12 зрелищни срещи – шест по бокс и шест по кикбокс, в които активни състезатели от различни клубове в страната ще покажат своя характер, техника и спортна чест.

Освен това, в програмата са включени два специални демонстрационни двубоя, в които професионални бойци ще добавят допълнителна стойност и заряд към вечерта.

„The Golden Circle“ няма да бъде просто спортно събитие, а истинско преживяване. Музика, шоу, светлини и мощна атмосфера ще превърнат вечерта в празник на силата и единството.

Особено значение има и фактът, че това ще бъде последното голямо събитие в зала „Орловец“ преди нейното предстоящо реновиране – още една причина моментът да бъде запомнен. Най-важното обаче остава благотворителната кауза!

100% процента от приходите от продажбата на билети ще бъдат дарени за лечението на Иван и Ванеса. Всяка покупка е не просто жест, а шанс за живот, надежда и ново начало.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица