Свържи се с нас

Новини

Специално издание на „Тя в Габрово“ за доброволчеството

Published

on

Специално издание на „ТЯ в Габрово“, посветено на доброволчеството, ще се проведе в сряда, 4-ти декември, от 18.00 ч. в ресторант РеФреш.

„ТЯ в Габрово“ представя активните жени на Габрово и дава възможност на момичета и жени с различни истории, работещи в различни професионални сфери да споделят своите преживявания, препятствията, с които са се сблъсквали и успехите, които са постигнали.

4-ти декември, 18.00 часа, Ресторант РеФреш

Гостите на декемврийското издание ще имат възможност да се срещнат с три говорителки – Цветелина Терзиева, Мариета Терзиева и Станислава Спасова. Всички те са ангажирани с различни доброволчески инициативи, за които ще разкажат.

Изданието е посветено на Международния ден на доброволеца, който се отбелязва ежегодно на 5-ти декември. По този повод, всяка от дамите споделя какво е доброволчеството за нея.

Цветелина Терзиева

За да се чувстваш добре, трябва да си добър” – Джон Бон Джоуви. Доброволчеството ми дава страхотното усещане, че правя нещо значимо за някой друг. Текстът на песента на Емил Димитров „Ако си дал“ казва всичко, споделя Цветелина Терзиева.

Мариета Терзиева

„Ние се раждаме първоначално риба, влечуго, теле, хищник, търтей, паразит – всичко заедно. Истинският ни рожден ден е, когато надмогнем животните в себе си и платим високата цена, за да станем човек. Всеки по свой начин и на своя цена.“ Пътуване към себе си, Блага Димитрова. Доброволчеството ме направи двукрако. То ме научи и да приемам подкрепа, не само да давам, защото другият също иска да се чувства полезен. Това е двустранен процес, който изпълва битието със смисъл“, казва Мариета Терзиева.

Станислава Спасова

„Доброволчеството е сила, която ни движи към по-добро. Доброволчеството е красота. Лично на мен ми носи много положителни емоции. В по-голямата част от времето като доброволец /организатор общуваш с позитивни хора, които споделят мислите и идеите ти и това е много зареждащо“, заявява Станислава Спасова.

Събитието е с вход свободен.

Социалният формат „ТЯ в …“ ™ е създаден от Академия ‘Екатерина Каравелова’ в Пловдив. След успеха там започва да се провежда във Варна и Габрово, а от скоро вече и в Сандански и Велико Търново.

Идеята зад събитията „ТЯ в …“, които се организират всеки месец от доброволци, е да се покажат жените, които ежедневно правят невероятни неща в своя град, но не са известни на широката общественост.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Любопитно

Когато пътуването зове, а колата ти отказва – не губи време!

Published

on

Лято е. Стягаш багажа, планирал си всичко… но автомобилът ти решава да си „вземе почивка“ точно сега. Или току-що си се прибрал от чужбина и няма с какво да се придвижваш в България?

ВАИКАР е тук за точно такива моменти! Компанията, ползваща се с отлична репутация, предлага коли под наем в Габрово.

Фирмата осигурява надеждни, изцяло проверени автомобили, които ще ти върнат контрола и свободата да пътуваш, накъдето пожелаеш.

ВАКАР работи без почивен ден, с национално покритие и цени, които наистина си заслужават.

Резервирай своя автомобил още сега на +359 999 009 008 или посети офиса на ул. „Емануил Манолов“ №28 в Габрово.

Не оставяй лятото да мине без пътуване. Вземи кола от ВАИКАР и тръгни!

Зареди още

Крими

13-годишно момче е със счупено ребро след домашен побой

Published

on

Образувано е досъдебно производство по случай с 13-годишното момче, прието в болница в Габрово със счупено ребро.

След проведен координационен механизъм в Дирекция „Закрила на детето“ – Габрово с участието на представител на Районната прокуратура на 30 юни е образувано досъдебното производство за това, че на 29 юни т.г. в Габрово, била причинена лека телесна повреда на 13-годишно момче, изразяваща се във фрактура на 6-то ребро, като същата е нанесена в условията на домашно насилие.

За престъплението е предвидено наказание лишаване от свобода до 3 години. Досъдебното производство се провежда под наблюдението на Районна прокуратура – Габрово.

Детето е освидетелствано. Провеждат се разпити на свидетели, предстои изготвяне на съдебно-медицинска експертиза.

Зареди още

Култура

Габровски талант с първо място на международен фестивал в Обзор

Published

on

Младият певец Никълъс Александър Мак Доналд от музикалната школа “Wild Sound” към читалище “Будителите 2017” – Габрово, с вокален педагог Зора Колева, завоюва първо място и спечели купа на XIII Международен фестивал на изкуствата “Морско конче”, провел се в Обзор.

С впечатляващо сценично присъствие и блестящо вокално изпълнение на песните „Болката от ляво“ на Васил Найденов и „I’m Still Standing“ на Елтън Джон, Никълъс впечатли международното жури и публиката.

Фестивалът събра над 200 участници – вокални и танцови изпълнители от България, Грузия, Естония и Украйна. Компетентното жури бе с председател Румяна Иванова и членове Мила Пендичева, Красимир Янкулов и Александър Ромалийски от Украйна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица