Новини
„Габрово Нюз“ празнува своя 9-ти рожден ден
Новинарският портал за Габрово и региона „Габрово Нюз“ днес, 22 ноември, празнува своя девети рожден ден.
Оставяйки вярна докрай на принципите си за бързина, точност, достоверност, обективност и професионализъм, онлайн медията ни се превърна в съвременния предпочитан местен информационен източник за всичко актуално, случващо се и предстоящо в региона.
Сайтът се отличава с баланс между актуални и любопитни теми, обзор на най-коментираното и споделяно в интернет пространството и социалните мрежи, новини от дневния ред на обществото, развлекателно съдържание, насочено към младата и активна онлайн аудитория.
Цялото информационно съдържание е резултат на упоритата, последователна, безпристрастна и неуморна работа на журналистите и редакторския екип, с желание за непрестанно развитие и усъвършенстване.
„Габрово Нюз“ не спира да се трансформира, заедно със своите потребители, вече 3 285 дни.
Успехът ни се дължи на модерния подход на редакторския екип, чрез който читателите на онлайн изданието могат да следят водещите събития от Габрово и региона, страната и чужбина, а в същото време да са в течение и с най-актуалните новини в социалните мрежи.
Наша мисия е да продължим да следваме своите високи професионални критерии за работа, а обективността, прецизността, пълнотата и най-вече богатото разнообразие на актуална информация ще съхранят гласуваното с години доверие.
И за в бъдеще нашите читатели могат да разчитат да прочетат при нас обективно отразяване на събитията, които се случват в центъра на България, да намерят актуална информация за предстоящи новини. Заслугата да продължим да работим така усърдно, дължим на Вас, любими читателю!
Надяваме се, че и за в бъдеще позитивните новини ще вземат превес над тези, които подлагат на изпитание нашата вяра в доброто, надграждайки постигнатото ниво на професионално качество на информацията.
Разбира се няма да подминем и всички наболели проблеми, вълнуващи жителите на Габрово и региона, в името на това да вървим заедно напред и да бъдем по-полезни на хората, които ни четат и разчитат да се информират или да дадат гласност чрез нашата трибуна.
Мнения по актуални въпроси, предложения за иновации, дискусии по проблеми от всякакво естество или характер, както и критика, ще продължаваме да приемаме на нашата електронна: info@gabrovonews.vxpknrygwd-58e609mpx6d7.p.runcloud.link, страницата ни в социалната мрежа фейсбук.
А за най-верните ни читатели, по случай днешния 9-ти рожден ден, ще издадем една малка тайна, свързана с това, че от съвсем скоро ще предложим нов информационен продукт за широката аудитория.
Благодарим, че избирате нас, за да се запознаете с всичко онова, което става в Габрово, региона и страната!
Новини
БСП ще отбележи 135 години с традиционен събор на Бузлуджа
Уважаеми съграждани, съмишленици и социалисти,
На 1 август (събота) ще се проведе традиционният митинг-събор на БСП на Историческата поляна под връх Бузлуджа.
Нека заедно отбележим 135 години от организираното социалистическо движение в България и празника на Българската социалистическа партия!
За всички желаещи е осигурен безплатен организиран транспорт до Бузлуджа и обратно.
Предварителното записване е препоръчително, за да си гарантирате място в автобуса.
Записване – БСП Габрово: 0886 031 737.
Автобусите ще отпътуват в 8:00 ч. на 1 август (събота) от площад „Възраждане“. Очакваме ви! Нека заедно бъдем част от този значим ден!

Новини
РЗИ – Габрово с изнесен пункт за популяризиране на е-здравно досие

Всеки български гражданин има улеснен достъп до електронното си здравно досие, като личната здравна информация вече може да се проверява на мобилен телефон или таблет чрез приложението „еЗдраве“. До този момент достъп до мобилното приложение еЗдраве беше възможно само чрез Квалифициран електронен подпис (КЕП).
Всеки гражданин, който иска да има достъп и контрол над здравното си досие, ще има възможността да извърши т. н. „сдвояване“, като еднократно посети офис на „Информационно обслужване“ АД, Районната здравноосигурителна каса (РЗОК) или Регионалната здравна инспекция (РЗИ) по постоянен или настоящ адрес.
Необходимо е да се носи валиден личен документ и устройство (телефон или таблет) с достъп до интернет. По възможност на устройството да бъде инсталирано приложението „Е- здраве“, което може да бъде изтеглено от „App Store“ или „Google play“.
Процесът отнема кратко време и е напълно безплатен. Посещението в офисите е задължително лично, не се допуска сдвояване с електронното здравно досие чрез други лица или нотариално заверено пълномощно.
Достъп до здравното си досие може да получите всеки работен ден в РЗИ – Габрово в работното време на институцията от 08.30 до 17.00 часа. Във връзка с популяризиране на електронното здравно досие, РЗИ – Габрово организира изнесен пункт за сдвояване. Той ще бъде разположен в сградата на БМЦ – Габрово, ул. „Брянска „ № 1, ет. 1, тази срядам 29 юли, от 09.30 до 11.30 часа.
В електронното здравно досие се съдържа информация за извършени прегледи, направления, рецепти, медицински изследвания, ваксини, хоспитализации, инвалидизации и др.

Новини
Ремонтът на стадион Априлов отваря нови възможности пред спорта

Развитието на спорта в Габрово навлиза в нов и решаващ етап чрез реконструкцията на стадион „Васил Априлов“, представляващ съоръжение, построено през далечната 1953 година и което повече от седем десетилетия не е било обект на съществени интервенции.
Инвестицията сега е част от целенасочените усилия на кмета Таня Христова и нейния екип, обърнати към създаване на условия за развитие на спорта и осигуряване на достъпна, безопасна и качествена среда за децата, младежите и всички жители на общината.
Логиката зад проекта е ясна – стадионът се разглежда не като изолиран обект, а като част от цялостната визия за развитие на спорта в Габрово. Реконструкцията, макар да обхваща основно самото съоръжение, се вписва в по-широка градска зона – покрай булевард Могильов, до новия парк при църквата в кв. Младост, превръщайки пространството в единна, благоустроена и функционална територия.
Според представители на Общината става дума за стратегическа инвестиция, която ще улесни достъпа до спорт, ще разшири възможностите за тренировки и ще създаде нови условия за активен начин на живот сред жителите на Габрово.
Самата реконструкция включва пълно обновяване на терена, изграждане на дренажна система и отводняване – елементи, които към момента изцяло липсват на съоръжението. Предвидени са нови обслужващи помещения, съблекални и санитарни зони, модерно осветление и безопасна ограда.
Източната част на имота, определена като конструктивно компрометирана, ще бъде укрепена, а зоната за паркиране, представляваща задължителен елемент по условие за подобни обекти – ще обслужва спортуващите, без да нарушава безопасността на посетителите.
Именно във връзка с изграждането на паркинга са премахнати единствените дървета, попадащи в строителното петно. Това разясниха представители на Общината по време на екодемонстрация, на която присъства само едно заинтересовано лице – организатор на протест.
Част от инвестицията в развитието на спорта е и консултацията с Българската федерация по лека атлетика, като параметрите и мащабът на бъдещата лекоатлетическа писта ще отговарят напълно на федералните стандарти. Това ще позволи провеждането не само на тренировки, но и на официални състезания по лека атлетика, както и редовното използване на съоръжението от спортните клубове в града – още една стъпка към разширяване на възможностите пред спорта в Габрово.
По време на среща с представител на гражданския сектор инж. Дончев, зам. – кмет на Габрово, подчерта, че реконструкцията не е просто ремонт на стадиона, а обновяване на цяла градска зона, което ще даде възможност на все повече деца и хора да имат достъп до качествен спорт.
Той акцентира, че Габрово има нужда от модерна инфраструктура, подкрепяща активния начин на живот и развитието на спорта в общината. След приключване на строително-монтажните дейности стадион Априлов ще се превърне в напълно обновено, модерно и функционално съоръжение за спорт – подходящо за футбол, лека атлетика, тренировъчен процес, детско-юношески първенства и масов спорт.
Облагородената зона около него ще допълни цялостната картина на развиващия се спорт в града, превръщайки се в привлекателно пространство за спорт, разходки и активен градски живот.

-
Икономикапреди 7 дни„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар
-
Кримипреди 7 дниПияна жена с голям джип помете морал и промили посред бял ден
-
Новинипреди 6 дниМащабна възстановка за честванията на Шипческата епопея
-
Кримипреди 5 дниМаскирани полицаи, жандармерия и полиция с масирана акция в региона
-
Кримипреди 6 дниСпазвайте забраната за вдигане на шум следобед и нощем!
-
Новинипреди 5 дниРЗИ-Габрово с инициатива по повод Световния ден за борба с хепатита
-
Любопитнопреди 5 дниРекорден брой участници в спортните турнири на Узана Поляна Фест
-
Културапреди 4 дниДарена Дечева: Искам да помагам и да бъда полезна на обществото








