Новини
Асфалтът по бул.“Априлов“ се „просълзи“ (снимки)
Още не изтекли гаранциите на ремонтните дейности, свързани с водния цикъл на Габрово и рехабилитацията на водоснабдителна мрежа на централна градска част, съвсем ненадейно вода бликна от дълбините под цялостно асфалтирания булевард „Априлов“ в града.

Водното петно на новия асфалт се появи и бе забелязано днес, 7 ноември, съвсем близо до района на кръстовището, регулирано с нов светофар, на бул.“Априлов“ с ул.“Райчо Каролев“, сигнализира до „Габрово Нюз“ читател на медията, което наложи незабавна проверка.

При посещението ни на място действително установихме, че е възникнала ВиК авария, компрометирала пътната настилка, което ще наложи положеният нов асфалт да бъде разкопан, за да се отстрани проблемът.

При извършване на репортажа граждани споделиха с екипа на „Габрово Нюз“, че са неприятно изненадани и се чудят защо след като водоснабдителната мрежа в Централната градска част бе рехабилитирана, а новата пътна настилка, положена с европари в рамките на Водния цикъл и дофинансирана със средства на габровци чрез заем, отново дава дефекти.

Хората не скриха огорчението си и недоумявайки за пореден път подложиха на съмнение качеството на вложените по Водния цикъл материали и най-голямата инвестиция от последните години в Габрово.

Те прогнозираха, че отново ще им се наложи да трошат автомобилите си по дупки и да стоят без вода, тема, която отсъстваше от дневния ред на местните, а загубите на вода ще бъдат платени от техните джобове.

Припомняме, че след приключването на дейностите на етап 2 от рехабилитацията и разширяването на ВиК мрежата в града, чиито гаранционен период изтича на 15.10.2020г., бяха подменени четири водопровода – два магистрални, два хранителни, както и всички сградни отклонения по бул.“Априлов“.

В ранния следобед днес на място се отзова екип на габровското „ВиК“, който започна оглед на аварията, за да бъде отстранен възникналият констатиран дефект. Във връзка с повредата междувременно от Община Габрово информираха, че утре, 8 ноември, ще бъдат въведени ограничения на движението по бул. „Априлов“, в района на Козирката.

Copyright © 2019 GabrovoNews.bg
Ремонтните дейности ще бъдат сигнализирани с пътни знаци. За извършване на аварийния ремонт без вода от 8.00 до 17.00 ч. ще остане бул.“Априлов“.
Изпращайте ни Вашите сигнали за всякакви нередности на редакционната ни поща: info@gabrovonews.vxpknrygwd-58e609mpx6d7.p.runcloud.link, на страницата ни във фейсбук, или на телефон: +359 878 993 779, а ние ще ги правим достъпни до широката общественост.
*Публикуваната информация е актуализирана в 17.01 часа.*

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Нерегламентирано сметище се появи на ул.“Батак“

Един месец за разчистване на натрупани отпадъци по ул. „Батак“ дадоха инспекторите от Регионалното депо.
В едномесечния срок следва да бъдат премахнати нерегламентирано натрупаните отпадъци, разположени върху терени – общинска собственост, както и в обхвата на пътя на ул. Батак.

Инспекторите бяха на място, за да връчат нови две предписания. За същата улица вече има издадени предишни предписания, срока на които изтича този четвъртък.
Инспекторите констатираха, че за някои от тях са предприети действия. Издирен беше и синът на един от собствениците на имот, който да получи разпореждането за изчистване на терена около къщата си.
Кметът на Габрово Таня Христова подчерта, че разпоредбите са за всички и всеки, следва да ги спазва, а натрупването и изхвърлянето на отпадъци е нарушение, което подлежи на санкции.

Мярката на Община Габрово е насочена към ограничаване на незаконните сметища, подобряване на чистотата и опазване на околната среда и е в изпълнение на чл. 29, ал. 2 от Закона за управление на отпадъците.
Следващият месец, ще бъде направена повторна проверка на място за изпълнение на предписанията.

Крими
Маскирани полицаи, жандармерия и полиция с масирана акция в региона

По разпореждане и под ръководството на директора на Областната дирекция МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов днес на територията на община Севлиево се провежда специализирана полицейска операция с акцент върху противодействието на престъпленията, свързани с държането, разпространението и употребата на наркотични вещества, както и противодействието на конвенционалната престъпност.
Операцията започна в ранните часове и ще продължи през целия ден. Към момента се извършват процесуално-следствени действия на различни адреси, при които са установени наркотични вещества и са задържани лица.

Работи се и по установяване на лица, обявени за общодържавно издирване, както и по извършване на проверки по Закона за гражданската регистрация.
Паралелно с предприетите действия по противодействие на престъпността се извършват проверки по линия на пътната безопасност. Полицейските екипи осъществяват засилен контрол за установяване на водачи на МПС, управляващи след употреба на алкохол или наркотични вещества, неправоспособни водачи и други нарушения на Закона за движението по пътищата.
В операцията участват служители на ОДМВР – Габрово, РУ-Севлиево и Дирекция „Жандармерия“. Подробности за проведените действия и резултатите от операцията ще бъдат оповестени след нейното приключване.




Новини
Шест нови попълнения подсилиха Янтра за новия сезон

Янтра (Габрово) представи шест нови попълнения в рамките на последния месец. Селекцията за сезон 2026/2027 включва футболисти с богат опит в професионалния футбол, добре познат на габровската публика плеймейкър и млади състезатели, които тепърва ще търсят утвърждаване при мъжете.
Новите „ковачи“ са Айвън Ангелов, Александър Георгиев, Иван Коконов, Йоан Йорданов, Кольо Станев и Мартин Портарски. Шестимата дават на треньорския щаб повече възможности във всяка линия – от двата фланга на защитата до организацията и завършването на атаките.
Първото лятно попълнение беше обявено на 16 юни. Айвън Ангелов се завръща в Габрово след един сезон във „Фратрия“. Техничният офанзивен полузащитник вече носи екипа на „Янтра“ през сезони 2023/2024 и 2024/2025 и се превърна в един от любимците на публиката. Роденият в Ловеч футболист е възпитаник на школата на „Левски“ и може да действа като плеймейкър и по двата фланга. В кариерата си е преминал още през „Спартак“ (Плевен), „Беласица“, „Локомотив“ (Пловдив), ЦСКА 1948 и „Спартак“ (Варна). За предишния си престой в Габрово записа 48 шампионатни срещи и осем попадения. Завръщането му носи на състава креативност, скорост и вече изградено разбирателство с клубната среда.
Само няколко дни по-късно „Янтра“ подсили защитата с Александър Георгиев. 28-годишният ляв бек пристига след престой в „Спартак“ (Варна). Георгиев е продукт на школите на „Светкавица“ и „Литекс“, а зад гърба си има сериозен опит в Първа лига. Носил е екипите на „Литекс“, ЦСКА, „Септември“, „Етър“, „Арда“, „Крумовград“ и „Спартак“ (Варна). Може да играе както като краен защитник, така и в по-предни позиции по левия фланг. Именно тази универсалност би могла да се превърне в едно от важните му качества за състава на „ковачите“.
На 25 юни клубът представи нов централен нападател – 22-годишния Йоан Йорданов. Той пристига от втория отбор на „Лудогорец“, където направи първите си стъпки в професионалния футбол. Йорданов е роден на 12 февруари 2004 година в Търговище. Привличането му е инвестиция в млад футболист с потенциал за развитие, но и отговор на необходимостта от повече конкуренция на върха на атаката. Пред клубните канали нападателят заяви, че ще се раздава за отбора и се надява да отбележи много голове.
Най-опитното име в лятната селекция безспорно е Иван Коконов. 34-годишният флангови нападател беше представен на 4 юли, след като за последно защитаваше цветовете на „Монтана“. Коконов има повече от 450 официални мача в българския професионален футбол. Играл е за редица утвърдени клубове и разполага със сериозен опит както в Първа, така и във Втора лига. Най-трайна следа оставя с екипа на „Арда“, с който достига до финала за Купата на България и участва в европейските клубни турнири. Той може да действа по двата фланга и зад централния нападател. Освен чисто футболните му качества, от Коконов ще се очаква да бъде лидер и ориентир за по-младите състезатели в отбора.
Кольо Станев засилва конкуренцията вдясно На 14 юли към отбора се присъедини десният защитник Кольо Станев. Макар да е само на 24 години, юношата на „Етър“ вече има девет сезона в мъжкия футбол и опит и в двете професионални дивизии. Станев дебютира за първия състав на великотърновския клуб още като тийнейджър, а през сезон 2025/2026 беше част от „Добруджа“. Той е футболист с офанзивни навици, който може активно да подпомага атаката по десния фланг. Пристигането му дава допълнителна динамика и конкуренция в отбраната на габровския тим.
Последният от шестимата представени футболисти е 18-годишният Мартин Портарски. Младежът е възпитаник на школата на „Национал“ (София), в която преминава през всички възрастови групи и е капитан на отбора до 18 години. Портарски е юношески национал на България. Макар в представянето на „Янтра“ да е определен като полузащитник, той има подготовка и опит и като десен краен бранител. С преминаването си в Габрово подписва първия професионален договор в кариерата си и получава възможност да направи прехода от юношеския към мъжкия футбол.
Лятната работа на „Янтра“ очертава ясен баланс. Коконов, Георгиев и Станев носят значителен опит от професионалните първенства. Ангелов се завръща като познат и доказан в Габрово футболист, а Йорданов и Портарски олицетворяват стремежа на клуба да развива млади български състезатели. Шестте нови попълнения повишават конкуренцията във всички линии и дават на „ковачите“ повече тактически варианти.
Истинската оценка за селекцията ще дойде на терена, но още преди началото на сезон 2026/2027 е ясно, че в Габрово изграждат състав с амбиция, опит и перспектива.

-
Икономикапреди 2 дни„Скарата“ в Габрово посреща гостите си от днес с отличен вкус на жар
-
Любопитнопреди 7 дниУзана Поляна Фест ви очаква този уикенд
-
Новинипреди 6 дниЯнтра пусна абонаментни карти за новия сезон
-
Новинипреди 6 дниПодменят и поставят допълнителни парапети по 3 булеварда в Габрово
-
Кримипреди 6 дниАвтоджамбаз „разкова дрегера“ след удар в електрически стълб
-
Кримипреди 5 дниШофьор на бус се отъркаля на пътя и отсечен знак край Габрово
-
Новинипреди 5 дниПравителството ще отпусне средства за ремонт на Паметника на свободата
-
Новинипреди 3 дниС купа и медали се завърнаха шахматистите на ШК „Орловец 1997“








