Новини
АТАКА издига бивш военен и баща на 4 деца за кмет на Дряново
Николай Минчев ще се бори за ред, сигурност и по-добър живот в общината
Партия АТАКА издига за кандидат-кмет на община Дряново Николай Минчев. Той е на 51 години, семеен, баща на 4 деца. През 1987 г. завършва военно училище. Има две магистратури – „Психология” и „Социална педагогика”.
14 години работи към Министерството на отбраната – „Военна полиция”, отдел Регионална служба „Сигурност – ред и охрана”. Към момента е на позиция директор „Организация” на охранителна фирма, която е в топ 3 в България. Контролира и отговаря за дейността на фирмата в Северна България.
„Николай е с богат опит в ръководенето на хора, осъществяването на ред и сигурност, което е много важно за един кмет. Той е най-добрата кандидатура, която ще бъде издигната в Дряново. В негово лице Дряново ще види промяна и ще бъде подкрепен от дряновци”, заяви Волен Сидеров в Дряново по време на представянето на кандидата на АТАКА.
В първите си думи към медиите, Минчев каза, че „ще има нов модел на управление на общината. Сегашният се оказа порочен. Прозрачността ще бъде задължителна, за да виждат гражданите какво се прави”.

Сред приоритетите му са подобряване на реда и сигурността в Дряново, прозрачност при разходването на публичните средства и по-добър живот за жителите на общината. „Ще търся инвеститори, които ще помогнат за нов облик на града и разкриването на работни места”, увери Минчев и добави, че по-важни са действията, отколкото думите.
Сидеров потвърди, че кандидатът на АТАКА е човек на действието и го е доказал в професионалното си развитие.
По време на пресконференцията партийният лидер посочи, че най-големият проблем в местната власт е как се харчат парите. „Това тревожи и възмущава хората. Доста от тези харчове стават скрито. Точно тук е мястото за прозрачност. Едно от първите неща, които ще направят нашите кметове, е ревизия как са се харчили бюджетите и ще се пресече даването на поръчки „на тъмно” на свои хора”, категоричен бе Сидеров.
Той коментира, че преди да се направи електронно правителство, трябва да се започне от местна електронна власт, защото тя е по-близо до живота на хората. Лидерът на АТАКА заяви, че резултатите на партията на този местен вот ще бъдат много по-добри от тези през 2015 г.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Новини
Д-р Михов: Близо 340 хиляди са събрани за ремонт на Детското отделение

Само за 15 дни, даренията за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ нараснаха с повече от 32 хил. евро. Така събраните средства и материалните дарения вече възлизат на обща стойност от близо 340 хил. евро.
Това съобщи изпълнителният директор на областната болница д-р Минко Михов. Две са големите материални дарения – едното на стойност 16 555.52 евро, а другото – 14 372.22 евро.
Новите постъпления по дарителската банкова сметка възлизат на 1186.28 евро, от които 1 000 евро дарение от доктор Серджо Мюлер и 186.28 евро от дарителската кутия, поставена в областната болница.
Дарителската кампания стартира на 1 декември 2025г., като за три месеца с кампании, инициативи и дарения бяха събрани над 180 хил. евро от общността в Габрово и региона. Дарителската кампания продължава и през март.
Можете да подкрепите каузата с доброволен труд, материали или дарение на дарителска сметка:
МБАЛ „Д-р Т.Венкова” АД Габрово,
банка ДСК
IBAN : BG62STSA93000021423558
BIC : STSABGSF

Икономика
Цветя, вкус, традиция и вдъхновение на 7 март на Фермерския пазар

Цветя, вкус, традиция и вдъхновение – на 7 март ви очаква Фермерски пазар „ОТ БГ“, посветен на Деня на жената и истинската българска храна!
Фермерски пазар „ОТ БГ“ Ви кани на 7 март на площад „Възраждане“ в град Габрово. От 10.00 до 16.00 часа ще Ви очакват добре познати и любими български производители, които носят със себе си вкуса на истинската храна, аромата на пролетта и вдъхновението за най-сърдечните подаръци.
Този пазар е посветен на жената – майката, съпругата, дъщерята, приятелката, колежката – на всяка дама, която прави света по-топъл и по-красив. На пазара ще откриете свежи пролетни, с които да зарадвате любимия човек.
Освен тях ще намерите ръчно изработени изделия, натурална козметика, билкови продукти, мед и пчелни продукти, сладка и конфитюри, вино, тахан, ядки, млечни и месни продукти и още много вкусни и красиви предложения, подходящи за подарък за 8 март така и за вашето ежедневие.
Фермерски пазар „ОТ БГ“ традиционно защитава каузата за подкрепа на българското производство и местните производители. За нас е важно не просто да пазарувате, а да избирате осъзнато – да подкрепяте труда, земята и хората зад всеки продукт.
Както винаги, един от вас, закупил продукт от пазара, ще си тръгне с богата томбола, събрала разнообразни артикули от щандовете на участниците. Защото доброто се връща, а когато подкрепяме родните производители, показваме уважение към техния труд и вдъхновение.
Очакваме Ви на 7 март, от 10:00 до 16:00 часа, на площад „Възраждане“ в град Габрово, където пролетта ще ухае на цветя, истинска храна и благодарност към жените в живота ни!

Новини
ШК „Орловец 1997“ – Габрово – с вицешампион по блиц шахмат

13-годишният Йоан Велчев от ШК „Орловец 1997“ – Габрово, с треньор международен майстор Йордан Иванов, стана вицешампион по блиц шах на Държавното индивидуално първенство във възрастовата група на 14-годишните.

С 5 победи, едно равенство и една загуба от шампиона във възрастовата група, Йоан заслужено се нареди втори и грабна сребърния медал в държавното първенство, което тази година се проведе в Пловдив.

Достойно се представи и 10-годишният Иван Екимов, който в оспорвана конкуренция във възрастовата си група постигна 6,5 точки и се нареди 5-ти от 50 състезатели.

Във възрастовата група на 14-годишните другият представител на клуба Стефан Тотев се класира 13-ти. 18-годишният Денислав Иванов зае 10-то място в своята възрастова група.

Добре се представиха и новите попълнения на клуба- Матей Николов на 7 г., който се класира 13-ти при 8- годишните и Тодор Петров, който зае 12-място в групата до 16 години.




В националния шампионат се включиха над 200 деца от 40 клуба от цялата страна във възрастовите групи от 8 до 18 години.

-
Любопитнопреди 4 дни„Тревненска школа“ стартира курсове за прием на ученици
-
Кримипреди 6 дниГеорги Георгиев е новият директор на Областна дирекция на МВР – Габрово
-
Новинипреди 7 дниСъветниците одобриха субсидията за „Янтра“
-
Новинипреди 4 дни„Янтра“ се изкачи в топ 3 след обрат на негостоприемния „Бончук“ в Дупница
-
Любопитнопреди 4 дниУченичка от Габрово с първо място от национално състезание по немски
-
Новинипреди 3 дниЗапочва градежът на параклис в село Янковци
-
Новинипреди 4 дниБогомил Петков с приз „Добродетел на десетилетието“
-
Новинипреди 2 дниКристиян Василев от Габрово се завърна с медал от шахматен турнир





