Свържи се с нас

Крими

Млада габровка открадна надуваем басейн в жегата

Published

on

Снимката е илюстративна

Млада габровка реши да се „разхлади“ в жегата, извършвайки кражба на надуваем басейн и рамка към него, оставени на съхранение в гараж.

За щастие обаче обмисленото й действие не остана неразкрито от полицията, която я залови.

Сигналът за престъплението, подал вчера, 28 юли, около 10.30 часа 27-годишен жител на Габрово, който заявил липсата на вещите си.

Извършителят на кражбата бързо бил установен от криминалистите на полицейското управление в Габрово и арестуван. Това била 23-годишната жена от Габрово.

След проведените мероприятия, вещите предмет на престъплението били намерени, иззети и върнати обратно на собственика му, който да си ги ползва.

© Copyright 2019 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Полицията в Севлиево работи по разкриване извършителите на две кражби, става ясно още от криминалната хроника за днешния ден.

При първата от тях на улица „Иван Устабашиев“ в града била извършена кражба на монети от кафе-автомат.

Сигналът е получен вчера, 28 юли, в 06.45 часа в дежурната част на полицейското управление.

Според първоначалните данни, престъплението е извършено чрез използване на техническо средство, за времето от 20.00 часа в събота до 06.00 часа в неделя.

На местопроизшествието е бил извършен оглед и образувано досъдебно производство.

снимка: Пресцентър МВР, Архив

При втората домова кражба, 62-годишна жена от Севлиево е станала жертва на кражба, след като от жилището й изчезнали мобилен телефон, таблет и около осемдесет литра ракия.

Извършен оглед, при който криминалистите установили, че престъплението е станало между 08.45 часа до 18.30 часа в петък, когато неизвестен извършител проникнал през незаключена врата в къщата на жертвата.

По случая е образувано досъдебно производство, което се провежда под надзора на прокуратурата в Севлиево.

Автор: Цветелина Христова, 
III курс, спец. „Връзки с обществеността“, 
ВТУ „Св.Св. Кирил и Методий“


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

13-годишно момче е със счупено ребро след домашен побой

Published

on

Образувано е досъдебно производство по случай с 13-годишното момче, прието в болница в Габрово със счупено ребро.

След проведен координационен механизъм в Дирекция „Закрила на детето“ – Габрово с участието на представител на Районната прокуратура на 30 юни е образувано досъдебното производство за това, че на 29 юни т.г. в Габрово, била причинена лека телесна повреда на 13-годишно момче, изразяваща се във фрактура на 6-то ребро, като същата е нанесена в условията на домашно насилие.

За престъплението е предвидено наказание лишаване от свобода до 3 години. Досъдебното производство се провежда под наблюдението на Районна прокуратура – Габрово.

Детето е освидетелствано. Провеждат се разпити на свидетели, предстои изготвяне на съдебно-медицинска експертиза.

Зареди още

Крими

Крадецът, тарашил по Русевци, влизал в домовете докато собствениците им били там

Published

on

По искане на Районната прокуратура в Габрово, съдът задържа под стража  27-годишния рецидивист, с инициали Б.А., за извършени кражби от жилища и автомобили.

Прокуратурата го е привлякла в качеството му на обвиняем за това, че през периода от 23 май до 5 юни т.г. при условията на опасен рецидив и продължавано престъпление, чрез използване на технически средства и чрез разрушаване на прегради, здраво направени за защита на имот, извършил кражби на пари – общо 3 420 лева, от три автомобила и две жилище в Габрово. Обвиняемият влязъл в двете жилища докато техните собственици били там.

Обвиняемият е многократно осъждан. По отношение на него са влезли в сила 9 присъди, предимно за извършени кражби. В края на месец април 2024 г. бил освободен от затвора, след като изтърпял наказание лишаване от свобода, в размер на 1 година и 6 месеца.

След извършване на поредните престъпления, на 26 юни Б.А. бил задържан от РП-Габрово за срок до 72 часа, до довеждането му в съда за вземане на мярка за неотклонение „задържане под стража“.

Съдът възприе доводите на прокуратурата, че е налице реална опасност подсъдимият да извърши и друго престъпление или да се укрие, поради което  взе най-тежката мярка за неотклонение.

Определението подлежи на обжалване пред Габровски окръжен съд.

Зареди още

Крими

Спипаха трима от Севлиевско, част от ОПГ за телефонни измами

Published

on

Служители от РД „Гранична полиция“ – Русе задържаха част от организирана престъпна група за телефонни измами. Те опитали да пренесат през границата голяма сума пари и накити, съобщиха от пресцентъра на МВР.

На 22 юни, в 19.20 часа, при осъществяване на компенсиращи мерки, граничен полицейски екип спрял за проверка таксиметров автомобил, който пристигнал за излизане от България на граничния преход Русе – Гюргево.

Поведението на пътника, 27-годишен мъж от Севлиево, им се сторило подозрително. Направен бил оглед на пренасяния от него личен багаж, при който граничните полицаи открили несесер в найлонова чанта с видимо голяма сума пари.

Мъжът обяснил, че багажът не бил негов, а на други двама, които също пътуват за Румъния. Тримата трябвало да се срещнат в Букурещ.

27-годишният пътник в таксито, който пренасял в несесера 29 860 лева и 5 накита от жълт метал, бил задържан.

След проведени оперативни мероприятия, служители от сектор „Специални тактически действия“ в РДГП – Русе задържали в граничната зона и 23-годишен мъж от Севлиевско, съпричастен към случая.

В голям магазин в Русе била задържана и 18 – годишна жена, също от Севлиевско. При обиск в бельото ѝ били открити 3 370 лева. Граничните полицаи установили, че накитите и паричните средства били предмет на престъпление – жена от Севлиево е била обект на телефонна измама и хвърлила от терасата си пари и накити на престъпниците.

Тримата задържани ще бъдат предадени на ОДМВР-Габрово. Същият екип гранични полицаи от ГПУ-Русе на 21 юни е разкрил идентичен случай. Пак при опит да премине в Румъния е задържан 23-годишен мъж от Плевен, пренасящ 2 100 лева и 2 950 долара, които придобил чрез телефонна измама на територията на Плевенска област.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица