Свържи се с нас

Новини

Денят за борбата с наркоманиите и наркотрафика беше отбелязан в Габрово

Published

on

снимка: Пресцентър ОДМВР – Габрово

На 26 юни, по повод Международния ден за борба с наркоманиите и наркотрафика, по инициатива на Община Габрово и Областна дирекция на МВР – Габрово, в сградата на габровската полиция се проведе Ден на отворените врати.

снимка: Пресцентър ОДМВР – Габрово

Полицейски служители от различни сектори, запознаха доброволците към Младежки съвет по наркотични вещества с естеството на работата си по отношение борбата с разпространението и употребата на психоактивни вещества.

снимка: Пресцентър ОДМВР – Габрово

На младежите беше представен кратък образователни филм, относно видовете наркотични вещества и тяхното въздействие върху организма. Проведе се демонстрация на някои от средствата и начините за доказване на употреба на наркотици.

снимка: Пресцентър ОДМВР – Габрово

При последвалата дискусия, участниците изразиха своите възгледи и предложения по отношение справяне с проблема „наркомания“.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Новини

Габрово застава зад благотворителна кауза за деца със специални потребности

Published

on

На 21 ноември, когато отбелязваме Деня на християнското семейство, габровци ще имат възможност да се включат в едно вдъхновяващо и добротворно събитие. От 19.00 часа в хотел „Мак“ ще се проведе благотворително парти, чиято цел е да подкрепи създаването на първия спортен център за деца със специални потребности в Габрово.

Центърът ще предлага напълно безплатни занимания, терапии и подкрепа за децата и техните семейства. Каузата обединява усилията на хотел „Мак“ и спортен клуб „Равен старт“, а събитието се осъществява с медийната подкрепа на „Габрово Нюз“.

Гостите на вечерта ще се насладят на богата музикална програма, изпълнена с танци, усмивки и доброта. На сцената ще се изявят талантите от Музикална школа „Талеви“ и Танцова формация „Габрово“, а зад пулта ще застане диджей Краси Цонев.

„Нека заедно покажем, че добротата и грижата за другите са най-силният будител на нашето време. Заповядайте – да споделим тази топла, вдъхновяваща и добротворна вечер!“, сподели Десислава Тодорова, управител на хотел „Мак“.

Предвиден е куверт за вход, като всички средства от него ще бъдат насочени към финансирането на бъдещия център за деца със специални потребности в града.

Зареди още

Новини

Детската площадка зад Библиотеката в Габрово ще бъде обновена

Published

on

Детската площадка зад Регионалната библиотека „Априлов-Палаузов“ в Габрово ще бъде цялостно обновена, съобщиха от местната общинска администрация. Дейностите по ремонта ѝ започнаха още днес, 13 ноември.

Целта е модернизация на съществуващата детска зона. Проектът предвижда пълна подмяна на остарелите и амортизирани детски съоръжения и настилки.

Предвидено е и пълно подновяване на зоните за сядане чрез поставяне на ново екстериорно обзавеждане, съобразено с парковата среда и нуждите на посетителите.

Във времето на ремонтните работи, достъпът до детската площадка ще бъде ограничен, информират от ОП „Благоустрояване“.

Зареди още

Крими

Хванаха габровец с над половин кило марихуана

Published

on

42-годишен габровец беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.

Тогава органите на ред спрели за проверка джип „Мицубиши Аутлендър“, управляван от 42-годишния местен жител. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.

В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо габровеца била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.

По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица