Новини
„ФК Палаузово“ е шампионът по футбол на Габрово
Отборът на „ФК Палаузово“ е шампионът по футбол на Габрово 2018/2019. Призовата тройка вече е ясна кръг преди края на сезона.

снимка: АНЛ – Габрово
Отборът на „ФК Палаузово“ е новият шампион на Габрово по футбол. Кръг преди края на редовния сезона на Английската неделна лига призовата тройка в крайното класиране също не може да претърпи повече промени.
„Палаузовци“ си осигуриха титлата с две важни победи през последните две седмици. Първо бе победен тимът на „Идеал Стандарт Видима“, с 5:2. Юлиян Младенов отбеляза два гола, а по един добавиха Младен Младенов, Николай Стоянов и Драгомир Стефанов. За севлиевци точен беше Мирослав Тодоров, а Димитър Пантев си отбеляза автогол.

снимка: АНЛ – Габрово
В решителната среща за титлата, „ФК Палаузово“ бе безкомпромисен и надигра „Рио“ с 5:0, след два гола на Христо Христов и по един на Юлиян Младенов, Младен Младенов и Николай Стоянов.

снимка: АНЛ – Габрово
Втори в класирането ще завърши тимът на „Копакабана“. Преди седмица вицешампионите надиграха „ФК БМБ“, с 11:4. Седем гола отбеляза Климент Велев, а по един вкараха Милен Панчев, Ивайло Христов и Ивайло Райнов. Автогол от „ФК БМБ“ си вкара Боян Димов. От съотборниците му Мариян Йорданов се разписа на два пъти, а по веднъж го сториха Ивелин Лалев и Николай Дончев.
В следващата си среща „Копакабана“ загуби от „Pasta Gabrovo“, като така се сбогува и с шампионските си амбиции за тази година. Христо Минчев с хеттрик и Станимир Лилов бяха голмайстори за досегашните шампиони, а почетното място за „Копакабана“ отбеляза Милен Панчев.

снимка: АНЛ – Габрово
Третото място и бронзовите медали от миналата година си защитиха момчетата от „ФК Старо Село 777“. В 25 кръг те победиха „Веспа“ с 6:2. Захари Михайлов записа хеттрик, Божидар Василев отбеляза два гола, а един добави Йордан Данев. Андриян Христов се разписа на два пъти за Веспа.
В следващата си среща бронзовите медалисти победиха и съства на „Eagles“, макар и трудно с 4:3. Отново Захари Михайлов отбеляза два гола, а с по един се отчетоха Кирил Каменополски и Христо Христов. Венци Иванов се отличи за „орлетата“, след като отбеляза хеттрик.

снимка: АНЛ – Габрово
Четвъртото място през този сезон ще бъде за миналогодишните шампиони от „Pasta Gabrovo“. Преди победата си над „Копакабана“ те надиграха и „Рио“, с 10:3. С по три гола се изявиха Христо Минчев и Васил Нанков, два вкара Ивелин Павлов, а по един добавиха Детелин Станчев и Станимир Лилов. За „Рио“ с хеттрик изпъкна Деян Пенев.

снимка: АНЛ – Габрово
На пето място, кръг преди края излезе тимът на „МФК Борово“, след поредни две победи. Първата бе над „Eagles“, с 4:3. Два гола отбеляза Христо Христов, а по един вкараха Петър Недялков и Ростислав Монев. За „Eagles“ два гола вкара Венци Иванов, а един добави Здравко Христов.
В следващата среща „МФК Борово“ надигра и „ФК БМБ“ с 11:3. Седем гола наниза Нено Караджов, а по два добавиха Теодор Станчев и Ростислав Монев. За „ФК БМБ“ Мариян Йорданов се разписа два пъти, а веднъж го направи Ивелин Лалев.

снимка: АНЛ – Габрово
В последната среща от 26 кръг „Веспа“ и „Идеал Стандарт Видима“ си спретнаха зрелищно реми, 3:3. Капитанът на „Веспа“ Павел Арнаудов отбеляза два гола, а Пресиян Цвятков добави един. За севлиевци точни бяха Александър Тодоров и Денислав Братованов, а Мирослав Христов от „Веспа“ си вкара автогол.
Тази неделя, 30 юни, от 15.00 ч. започва последният кръг на АНЛ – Габрово, сезон 2018/2019. След последната среща, която се очаква да завърши малко преди 20.00 ч. ще се проведе награждаването и официалното закриване на лигата.
БАМФ – Габрово кани всички отбори да изчакат последната среща и да участват в награждаването.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Любопитно
Изтича крайният срок за подкрепа на Преслава Василева за „Кралица на Варна“

Финалната права е тук. Остават броени часове до края на онлайн гласуването в конкурса „Кралица на Варна 2026“, а габровката Преслава Василева продължава своята достойна надпревара сред десетте финалистки.
19-годишната студентка по педагогика във ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ впечатлява не само с визия, но и с характер. Тя се занимава със съдийство по футбол – поле, в което увереността и бързата преценка са задължителни. В ежедневието си Преслава е дисциплинирана, активна и последователна, а спортът е неизменна част от живота ѝ. Самата тя с усмивка споделя, че хобито ѝ е „да тренира и красотата“ – израз, който отлично описва баланса между вътрешна сила и външно излъчване.
След успешен кастинг тя заслужено намери място сред избраните финалистки в седмото издание на престижния конкурс, който събира участнички от цялата страна. Част от крайното класиране обаче зависи именно от онлайн подкрепата.
Гласуването приключва днес в 18.00 часа.
Това е моментът Габрово да се обедини и да застане зад своето момиче на морската сцена. Всеки вот е важен, всяка подкрепа има значение.
Всеки, който желае да подкрепи габровската финалистка, може да го направи тук или през уеб сайта на конкурса „Кралица на Варна“: https://www.queenvarna.com/vote2026/p/tmz9wgwcb2t99e4jymfsss25fbgh8b.
Нека финалните часове бъдат силни за Габрово. Защото зад всяка корона стои подкрепа – а днес тя е по-ценна от всякога.

Новини
„Янтра“ се наложи убедително над „Етър“ в дербито на региона

„Янтра“ записа убедителна успех с 4:0 над „Етър“ (Велико Търново) в регионалното дерби, играно на 24 февруари на стадион „Христо Ботев“ в Габрово.
Двубоят бе рядко срещан за родния професионален футбол, тъй като и двата тима заложиха изцяло на български футболисти. Срещата предложи и любопитен братски сблъсък, след като един срещу друг отново се изправиха Тони Иванов и Росен Иванов.

Домакините доминираха още от първите минути и поведоха в 27-ата, когато точен бе Денислав Ангелов. В края на първото полувреме Миличо Ангелов удвои в 45-ата минута, а след почивката той реализира второто си попадение в 54-ата. Крайното 4:0 оформи отново Денислав Ангелов с гол в 71-ата минута.
Така „Янтра“ затвърди превъзходството си над „болярите“, след като и есенният двубой между двата съперника на стадион „Ивайло“ във Велико Търново завърши с успех 1:0 за габровци. Тогава победното попадение бе дело на Мартин Райнов, който и в настоящата среща се очакваше да има водеща роля в състава на „ковачите“.

Новини
Монтират кран за изграждането на бъдещия Център за дигитални умения

Във връзка със строително-ремонтните дейности по изграждането на бъдещия Център за дигитални умения и иновации в сградата на бившето училище „Радион Уминков“ в Габрово, в петък, 27 февруари, в ранните часове на работния ден ще бъде извършен монтаж на кулов кран за нуждите на обекта.

За целта през централната част на града ще премине строителна механизация. Движението ѝ от и до обекта ще се осъществява по маршрут, утвърден от органите на реда, без въвеждане на допълнителни ограничения и промени за останалите участници в движението.
За целия период на строително-ремонтните дейности паркирането в непосредствена близост до сградата ще бъде забранено.
Община Габрово се извинява за причиненото неудобство и призовава гражданите и водачите на моторни превозни средства да спазват въведената организация и указанията на контролните органи.

-
Новинипреди 6 дниГЕРБ-Габрово: Опозицията в Общински съвет-Габрово каза „Не” на габровския футбол
-
Кримипреди 7 дни22-годишен обра възрастен габровец пред входа на блок на ул.“Свищовска“
-
Кримипреди 7 дни„Втрещен“ от близо 4 промила преди пладне едва не направи голяма беля
-
Новинипреди 6 дниИМ – Дряново представи „30 години от основаването на Общински комитет „Васил Левски“
-
Любопитнопреди 6 дниПреслава Василева сред финалистките на „Кралица на Варна 2026“
-
Новинипреди 6 дниДен на отворените врати в АГ и Неонатологията на МБАЛ „д-р Тота Венкова“
-
Новинипреди 5 дниОбластният свика консултации с партиите за състава на РИК
-
Културапреди 5 дниКулинарен събор „Бабините тефтери“ събира пазители на традициите в Драгановци







