Новини, Спорт|13.05.2019 15:15

Ръгби клуб „Янтра“ с успехи през уикенда

снимка: sport-gabrovo.com

Състезателите на РК „Янтра“ спечелиха титла и трето място през почивните дни, информира електронното спортно издание sport-gabrovo.com.

Шампиони на България станаха юношите младша възраст на клуба, които спечелиха златните медали от Държавното първенство по Ръгби 7. На финалния турнир в София възпитаниците на майстора на спорта Георги Петков постигнаха три доминиращи победи.

Габровските момчета надиграха състава на РК „Валяците“ (Перник) с 37-5, столичния „Локомотив“ с 48:5 и тима на РК „Сердика“ (София) с 60:0. Второто място в подреждането зае отборът на „Валяците“, а бронзовите отличия взеха ръгбистите на „Локомотив“.

Съставът, който донесе шампионската титла на РК „Янтра“ беше следния: Георги Василев, Ивайло Пешев, Константин Аспарухов, Евгени Шанов, Мариян Серафимов, Андрей Бачийски, Андрей Тодоров, Ивайло Камбуров и Симеон Христов.

Успех постигна и мъжкият отбор на клуба в традиционния международен турнир по Ръгби 7 ,„София 7“, за Купата на ректора на НСА.

Цялата статия можете да прочетете оттук.