Свържи се с нас

Крими

Мистериозна смърт на дете шокира Габрово

Published

on

© Copyright 2019 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Дете на година и осем месеца е починало в Габрово, съобщи Дарик – Габрово. Момиченцето било оставено от родителите си при семейство на познати. Сутринта, малко преди 08:00 часа, трупът е откаран в болницата за аутопсия.

Няма задържани лица по случая. Момиченцето, на година и половина, е било оставено от родителите си при приятелско семейство. Майката има още две деца – едното отглеждано от баща си, а другото от нейната майка. Семейството е познато на службата за закрила на детето в Габрово.

Людмила Рачева, говорител на Окръжна прокуратура – Габрово, заяви, че към момента не може да даде информация за причините, довели до смъртта на детето.

„Детето е оставено при приятелско, да го наречем, семейство на родителите и е починало в техния дом. Докато не излезе експертизата да видим какви наранявания има, от какво евентуално са причинени – дали има изгаряния, дали има задушаване, дали има нещо друго – няма какво да коментираме. В процес на изясняване сме”, каза Рачева пред Дарик.

Тя информира, че по случая до момента няма задържани.

Д-р Янко Колев, началник отделение „Съдебна медицина” в МБАЛ „Д-р Тота Венкова” – Габрово, опроверга твърденията, че бебето е починало в болницата. По думите му е докарано за аутопсия.

„Става дума за дете, намерено мъртво в жилище. Тъй като по случая се налага извършване на експертиза, тялото е докарано в болницата, където е извършена аутопсия и съдебномедицинска експертиза. Случаят не е приключен, все има още доста работа по него. Разследващите органи ще информират, доколкото е уместно, обществото за това“.

Междувременно от Окръжна прокуратура – Габрово информираха, че е образувано досъдебно производство по чл.115 от НК, за изясняване на причините за настъпилата смърт на бебе на една години и седем месеца.

Под ръководството на прокуратурата се извършват процесуално – следствени действия, разпити и е назначена съдебно-медицинска експертиза.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Ремонтът на сградата на полицейското управление в Дряново приключи

Published

on

Днес официално беше открита реновираната сграда на Районно управление – Дряново, обновена по проект за въвеждане на мерки за енергийна ефективност, реализиран с финансовата подкрепа на Механизма за възстановяване и устойчивост.

Лентата прерязаха Кристина Сидорова, областен управител на област Габрово, Ангел Ангелов, заместник-кмет на Дряново, старши комисар Илиян Иванов, директор на Областната дирекция на МВР – Габрово и Тони Тодоров, началник на РУ-Дряново. Сред официалните гости на церемонията бе и Пламен Генчев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“- Габрово.

За здраве и благополучие на служителите и посетителите водосвет отслужи отец Филип.

Реновацията на материалната база започна през ноември 2025 година и включваше цялостно изпълнение на мерки за енергийна ефективност, модернизация на сградния фонд и подобряване на работната среда.

В рамките на проекта бяха извършени строително-монтажни дейности, свързани с топлинно изолиране на сградата, подмяна на дограма, обновяване на отоплителната и електрическата инсталация, внедряване на енергоспестяващи решения и подобряване на достъпната среда.

Директорът на Областна дирекция на МВР-Габрово старши комисар Илиян Иванов подчерта, че реализирането на проекта е важна стъпка към създаването на по-модерна, енергийно ефективна и устойчива обществена инфраструктура.

Той отбеляза, че в резултат на изпълнените дейности е повишена енергийната ефективност на сградата от клас „С“ на клас „В“, значително се намаляват разходите за енергия и се осигуряват по-добри условия както за служителите на районното управление, така и за гражданите, ползващи административните услуги.

Особено внимание в проекта е отделено на достъпността на обществената сграда. Създадени са условия за безпрепятствен достъп на хора с увреждания чрез изграждане на подходяща инфраструктура и обособяване на тактилна пътека за хора със зрителни затруднения.

Реализираните мерки гарантират по-добра ориентация, самостоятелност и равнопоставен достъп до административни услуги за всички граждани.

Зареди още

Крими

Погват свърталища в Габрово, проверяват и общинските жилища

Published

on

Директорът на Областната дирекция на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов проведе среща, инициирана от граждани, по повод възникналото обществено напрежение и последвалите протестни действия, свързани със скандал, прераснал в сбиване вечерта на 6 май 2026 г.

В хода на разговора ст. комисар Иванов представи част от предприетите от страна на ОДМВР-Габрово мерки за гарантиране обществения ред, спокойствието и сигурността на гражданите.

Директорът посочи, че са привлечени допълнителни сили от Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“.

Към момента се извършват проверки по отношение на адресни регистрации в общински жилища, като се предприемат и съответните законови действия спрямо лица без регистрация.

Беше отбелязано още, че служители на Районно управление-Габрово осъществяват засилен контрол и регулярни проверки на обществени места и райони с концентрация на хора, както и ежедневни обходи в различни части на града.

Предстоят и срещи с домоуправители с цел подобряване на комуникацията и своевременното подаване на сигнали.

В срещата участие взе и старши инспектор Иван Халкин – началник на Районно управление -Габрово, който разясни дейността на полицейските служители по различни направления, както и конкретните им правомощия при изпълнение на служебните задължения.

По време на срещата бяха обсъдени и конкретни казуси, по които ще бъдат извършени необходимите проверки и предприети действия в рамките на компетентността на органите на МВР.

Зареди още

Крими

Полицията работи по сигнал за поискан рушвет в габровската болница

Published

on

Изясняват се факти и обстоятелства по получен сигнал за поискани парични средства след извършена медицинска манипулация в лечебно заведение, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Сигналът е подаден във вечерните часове на 16 май.

По първоначална информация здравно неосигурено лице е потърсило помощ в Центъра за спешна медицинска помощ в Габрово, като след извършената медицинска манипулация му е била поискана определена парична сума.

Впоследствие е възникнал скандал, съпроводен с отправяне на обиди и заплахи.

За случая е уведомен дежурен прокурор. Работата по изясняване на всички факти и обстоятелства продължава.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица