Новини
Левски взима Мартин Райнов, капитан на Берое

снимка: ПФК „Берое“
Ръководството на Левски е успяло да се договори за предварителен контракт с капитана на Берое и национал – габровеца Мартин Райнов, твърди „Тема спорт“, цитиран от topsport.bg.
Както е известно, „сините“ искаха българския национален футболист още през лятото, но до трансфер така и не се стигна, заради което столичани решиха да направят втори опит, който изглежда ще е успешен.
Настоящият договор на Райнов с Берое изтича през лятото, а той все още не го е подновил, като по всяка вероятност изобщо няма да го стори, допълват от вестника. Според информацията, още в началото на януари 2019 година, Мартин ще подпише със столичния гранд.
Когато това се случи, двата клуба ще се договорят за сделка още през зимата, тъй като ако капитанът премине на „Герена“ през лятото, старозагорци няма да получат никакви пари от трансфера.
Мартин Райнов е роден в Габрово. Играе като опорен полузащитник. Възпитаник е детско-юношеската школа на „Берое“.
През 2007 година тогавашният директор на ДЮШ Красимир Мечев преминава в Славия след прогонването на Николай Банев и взима със себе си най-талантливите юноши на Берое разбивайки силният набор на Тодор Станев. Райнов остава верен на Берое и отказва на предложението.
През сезон 2010/2011 габровецът се подготвя с мъжкия тим на старозагорци, като операция от апендицит не му позволи да дебютира в „А“ група.
През сезон 2011/12 г. Мартин Райнов игра под наем в „Етър“ и „Сливен“. През есента игра в 10 мача за „виолетовите“ в Източната „Б“ група и реализира гол с глава във вратата на „Доростол“ (Силистра).
Дни преди затварянето на трансферния прозорец премина в състава на „Сливен 2000″ и се разписва на два пъти.
След силното си представяне във втория ешалон се завръща в „Берое“ и записва 16 мача с екипа на старозагорци за първенство с 414 игрови минути, 2 мача за Купата на България с 2 отбелязани гола и 1 мач в турнира Лига Европа.
През февруари 2014 г. е преотстъпен на „Банско“, където записва 13 мача и 4 гола. През лятото на същата година Райнов преминава в състава на „Хасково“, където за един сезон изиграва 29 срещи.
През есента на сезон 2015/16 г. изиграва 20 мача за „Локомотив“ (Горна Оряховица), в които бележи 5 попадения.
През зимата на 2016 г. подписва договор с „Локомотив“ (Пловдив), където играе последно. За пловдивските „железничари“ изиграва 31 срещи, в които бележи 3 попадения.
Райнов е бивш младежки национал на България и изиграва една среща с представителния отбор на страната. Носител на Купата и Суперкупата на България с „Берое“.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Ремонтът на сградата на полицейското управление в Дряново приключи

Днес официално беше открита реновираната сграда на Районно управление – Дряново, обновена по проект за въвеждане на мерки за енергийна ефективност, реализиран с финансовата подкрепа на Механизма за възстановяване и устойчивост.

Лентата прерязаха Кристина Сидорова, областен управител на област Габрово, Ангел Ангелов, заместник-кмет на Дряново, старши комисар Илиян Иванов, директор на Областната дирекция на МВР – Габрово и Тони Тодоров, началник на РУ-Дряново. Сред официалните гости на церемонията бе и Пламен Генчев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“- Габрово.

За здраве и благополучие на служителите и посетителите водосвет отслужи отец Филип.

Реновацията на материалната база започна през ноември 2025 година и включваше цялостно изпълнение на мерки за енергийна ефективност, модернизация на сградния фонд и подобряване на работната среда.

В рамките на проекта бяха извършени строително-монтажни дейности, свързани с топлинно изолиране на сградата, подмяна на дограма, обновяване на отоплителната и електрическата инсталация, внедряване на енергоспестяващи решения и подобряване на достъпната среда.

Директорът на Областна дирекция на МВР-Габрово старши комисар Илиян Иванов подчерта, че реализирането на проекта е важна стъпка към създаването на по-модерна, енергийно ефективна и устойчива обществена инфраструктура.

Той отбеляза, че в резултат на изпълнените дейности е повишена енергийната ефективност на сградата от клас „С“ на клас „В“, значително се намаляват разходите за енергия и се осигуряват по-добри условия както за служителите на районното управление, така и за гражданите, ползващи административните услуги.

Особено внимание в проекта е отделено на достъпността на обществената сграда. Създадени са условия за безпрепятствен достъп на хора с увреждания чрез изграждане на подходяща инфраструктура и обособяване на тактилна пътека за хора със зрителни затруднения.

Реализираните мерки гарантират по-добра ориентация, самостоятелност и равнопоставен достъп до административни услуги за всички граждани.

Новини
Служители на Лидл България ще реализират 10 доброволчески каузи
Лидл България обяви финалистите в третото издание на вътрешния конкурс за екипни доброволчески инициативи, който от тази година се провежда под наименованието „#teamlidl: Каузата си заслужава“. Одобрените десет предложения ще получат целево финансиране и ще бъдат реализирани с доброволен труд от служители на компанията в периода от май до септември 2026 г.
Финалистите бяха определени чрез гласуване, в което се включиха над 150 служители на компанията. Поради високия интерес към инициативата, първоначално предвиденият фонд е увеличен на 30 000 евро. “#Teamlidl: Каузата си заслужава” се осъществява в традиционно партньорство с фондация „Работилница за граждански инициативи“ (ФРГИ) и Българския дарителски форум. Финансираните проекти покриват четирите стратегически направления от “Ти и Lidl“ – най-голямата социално отговорна инициатива на компанията: опазване на околната среда (#BeGreen), култура и традиции (#BeLocal), активен начин на живот (#BeActive) и социално равенство (#BeFair).
Сред одобрените каузи са инициативи за деца и младежи без родителска грижа, проекти за подобряване на средата и достъпа до терапия за деца със специфични потребности, както и активности, насърчаващи социалното включване и емоционалното развитие чрез работа с животни и хипотерапия.
Част от проектите тази година са насочени и към опазването на природата и образованието. Сред тях са обучения по биоразнообразие в 17 училища в Русенския регион, както и дейности за обновяване на пространства и екологични инициативи в зоологическата градина в София. Финансиране получава и проект за съхраняване на местното културно-историческо наследство чрез подкрепа на джамалджийската група в село Соволяно.
В областта на активния начин на живот служителите на компанията ще реализират спортна инициатива за развитие на гребането в град Куклен, проект за създаване на зона за релакс и емоционално здраве в училище „Отец Паисий“ в Габрово, както и инициатива в София, насочена към ограничаване на дигиталната зависимост и насърчаване на движението сред учениците.
До момента, общо в предишните две издания, служителите на компанията и техните семейства са подкрепили 12 обществено значими каузи с общ фонд от 34 260 евро. Инициативата продължава да обединява служители на Лидл България около идеи с устойчив и видим ефект за местните общности.
Десетте одобрени проекти на служители на Лидл България, които ще се реализират в третото издание на инициативата “#teamlidl.Каузата си заслужава”:
„Училище за бъдеще“ (София, пл. Витоша) – 4-дневен мотивационен лагер на Витоша за деца и младежи, лишени от родителска грижа;
„Споделена грижа“ (с. Сеславци) – деца със специални потребности ще участват в терапевтични разходки и работилници за кучешки лакомства в приют „Екоравновесие”;
„Сговор“ (район Варна) – спасяване на центъра за хипотерапия чрез изграждане на нов дом за терапевтичните кончета, в подкрепа на деца със СОП;
„Сърце за два дома“ (гр. София) – проект за осигуряване на медицинско оборудване и подобряване на средата в два центъра за деца в неравностойно положение.
„Природа в клас“ (гр. Русе) – превръщане на класни стаи в 17 училища в „зелени лаборатории“ чрез интерактивни STEM модели и отглеждане на микро-градина;
„Подкрепа и развитие на джамалджийска група Со воля“ (с. Соволяно) – съхранение на местните традиции и културното наследство на региона;
„Опознай дивото сърце на София“ (Зоологическа градина) – обновяване на пространствата, изработка на играчки-хранилки за животните, обучения за гледачите и голямо образователно събитие;
„Сензориум – пространство за емоционален баланс“ (гр. Габрово) – изграждане на стая за сензорна терапия и емоционална подкрепа в училище „Отец Паисий“;
„Гребане към здравето“ (гр. Куклен) – лятна програма по кану-каяк за децата на града;
„Активен бъди, телефонът ще почака настрани“ (гр. София) – намаляване на дигиталната зависимост и насърчаване на движението в училище.
Крими
Погват свърталища в Габрово, проверяват и общинските жилища

Директорът на Областната дирекция на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов проведе среща, инициирана от граждани, по повод възникналото обществено напрежение и последвалите протестни действия, свързани със скандал, прераснал в сбиване вечерта на 6 май 2026 г.
В хода на разговора ст. комисар Иванов представи част от предприетите от страна на ОДМВР-Габрово мерки за гарантиране обществения ред, спокойствието и сигурността на гражданите.
Директорът посочи, че са привлечени допълнителни сили от Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“.
Към момента се извършват проверки по отношение на адресни регистрации в общински жилища, като се предприемат и съответните законови действия спрямо лица без регистрация.
Беше отбелязано още, че служители на Районно управление-Габрово осъществяват засилен контрол и регулярни проверки на обществени места и райони с концентрация на хора, както и ежедневни обходи в различни части на града.
Предстоят и срещи с домоуправители с цел подобряване на комуникацията и своевременното подаване на сигнали.
В срещата участие взе и старши инспектор Иван Халкин – началник на Районно управление -Габрово, който разясни дейността на полицейските служители по различни направления, както и конкретните им правомощия при изпълнение на служебните задължения.
По време на срещата бяха обсъдени и конкретни казуси, по които ще бъдат извършени необходимите проверки и предприети действия в рамките на компетентността на органите на МВР.

-
Кримипреди 6 дни„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“
-
Културапреди 6 дниЛюбо Киров с нов албум и концерт в Габрово на 4 юли
-
Любопитнопреди 5 дниСевлиево отново ще бъде част от Coca-Cola The Voice Турнето
-
Новинипреди 6 дниОбластният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност
-
Икономикапреди 5 дниОбласт Габрово продължава да се топи: Всеки трети жител е пенсионер
-
Новинипреди 6 дниНародният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите
-
Новинипреди 5 дниЖБД „Майчина грижа“ организира благотворителен кулинарен базар
-
Кримипреди 6 дниСт. комисар Илиян Иванов отново поема ръководството на ОДМВР – Габрово





