Свържи се с нас

Крими

Затвор за габровец, източил картата на приятел

Published

on

Снимката е илюстративна.

Присъда от година и четири месеца затвор получи габровец, източил картата на свой приятел.

Наказанието бе обявено на 9 юли от състав на Окръжен съд – Габрово, с председател съдия Костова, който осъди мъжа на лишаване от свобода и глоба за използване на платежен инструмент без съгласието на титуляра.

Съдът призна П.У. за виновен в това, че в периода 14-15 август миналата година, при условията на продължавано престъпление, използвал дебитна карта за теглене на парични суми от различни банкомати в Габрово, без съгласието на титуляря – мъж от Габрово, като от две транзакции успешно усвоил сумата от 800 лева, а от третата не успял да усвои сумата от 100 лева и деянието не съставлява по-тежко престъпление.

Видно от доказателствата по делото подсъдимият и пострадалият се познавали от по-рано. Няколко дни преди инкриминирания период двамата били заедно, когато титулярят на картата използвал същата за теглене на парична сума от банкомат.

Подсъдимият забелязал набрания ПИН-код и по-късно – на 14 август 2017 г., при гостуване в дома на потърпевшия успял незабелязано да вземе картата. В последствие на два пъти изтеглил по 400 лева, а третият опит за теглене на сумата от 100 лева бил неуспешен, поради недостатъчна наличност по сметката.

За извършеното престъпление съдът наложи на П.У. наказание от 1 година и 4 месеца лишаване от свобода и глоба в размер на 800 лева.

Подсъдимият бе осъден и да заплати на пострадалия обезщетение за причинените от деянието имуществени вреди в размер на 800 лева.

Присъдата подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 15-дневен срок от 9 юли.

Делото бе разгледано по реда на Глава двадесет и седма от НПК – Съкратено съдебно следствие в производството пред първа инстанция – по чл.371 т.2 от НПК. Подсъдимият заяви, че се признава за виновен по всички факти и обстоятелства посочени в обвинителния акт и изрази съгласие да не се събират доказателства по тях.

Съгласно разпоредбите на закона, при разглеждане на делото по този ред, когато определя наказанието съдът е длъжен да съобрази същото с разпоредбата на чл.58а от НК, като в конкретния случай редуцира първоначално определеното наказание от 2 години лишаване от свобода с 1/3.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Published

on

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.

Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.

Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.

В момента протичат процесуално следствени действия.

Зареди още

Крими

Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

Published

on

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.

Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.

Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ. 

Зареди още

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица