Свържи се с нас

Новини

Комплексът за социално – здравни услуги отваря врати за посетители

Published

on

снимка: Община Габрово

Ден на отворените врати в Комплекса за социално-здравни услуги за деца и семейства в Габрово ще се проведе в петък, 4 май, информира Миглена Въгленова главен експерт „Публичност и визуализация“ в местната администрация.

Желаещите да се запознаят с дейността на заведението могат да го посетят на ул. „Ивайло“ № 13 от 09:00 до 18:00 часа.

Комплексът за социално-здравни услуги за деца и семейства е разкрит по проект, на стойност 475 367 лв., които се покриват изцяло от оперативна програма.

Дейностите стартираха на 1 септември 2016 г. и ще продължат до края на тази година. Работата обхваща деца до 7-годишна възраст от уязвими групи, деца с увреждания и техните семейства, бъдещи родители.

Нуждаещите се получават подкрепа от педиатър, логопед, медицинска сестра, рехабилитатор, гинеколог, специален педагог, акушерка, психолог, стоматолог, юрист и социални работници.

Денят на отворените врати е свободен за потенциални потребители на Комплекса, представители на различни социални институции, медии, граждани и други.

По време на консултациите ще бъдат представени условията за ползване на услугите, заложените дейности, методите на социалната работа и ползите за целевите групи.

Лицата, проявяващи интерес, могат да се обръщат за повече информация на тел. 066 985 353 и моб. 0884 191 516, ел. поща: zadecata@gabrovo.bg.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Новини

Здравни работници от Трявна протестираха за по-високи заплати

Published

on

В Трявна служители от Специализираната болница за продължително лечение и рехабилитация на белодробни болести „Царица Йоанна” излязоха на протест. Демонстрацията се проведе вчера, 10 декември, от 11.00 до 12.00 часа пред сградата на лечебното заведение.

Техните основни искания са за достойно заплащане – стартова заплата от 1 550 евро за всички специалисти по здравни грижи, нормални условия на труд и уважение към работата и квалификацията им. Те носиха лентички „Протестирам!” през целия ден.

Медицинските работници от МБАЛ „Теодосий Витанов” в Трявна също се включиха в протеста, като изпълняваха служебните си задължения, носейки лентички „Аз протестирам!”.

По този начин служителите от лечебните заведения в Трявна се присъединиха към проведените в цялата страна акции, организирани от Българска асоциация на професионалистите по здравни грижи, подкрепени от Конфедерацията на независимите синдикати в България и Федерация на синдикатите в здравеопазването към КНСБ.

На заседанието на НСТС на 8 декември КНСБ не подкрепи новия вариант на проектобюджета на НЗОК, от който отпаднаха първоначално предвидените средства за минимални стартови заплати. На състоялата се на 9 декември в Народното събрание комисия за първо четене на Бюджет 2026, КНСБ отново многократно настоя да се предвидят средства за увеличение на възнагражденията на заетите в сектор „Здравеопазване“.

В края на заседанието финансовият министър Теменужка Петкова се ангажира, че ще бъдат осигурени 100 млн. евро за ръст на заплатите на медицинските специалисти. КНСБ настоява за ясна и последователна политиката за увеличение на възнагражденията в здравния сектор, както и за формирането им чрез механизмите на колективното трудово договаряне.

От април 2024 г. няма съгласие за сключване на нов Отраслов КТД в нарушение на принципите на социалния диалог. ФСЗ многократно алармира, че липсата на колективен трудов договор вече втора година води не само до замразяване на доходите на работещите в някои лечебни заведения, но и до невъзможност да се получават редица социални придобивки. Синдиката апелира за възстановяване на социалния диалог за постигане на достойни възнаграждения в сектора.

Зареди още

Крими

Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Published

on

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.

Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.

Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.

Извършва се оглед.

Зареди още

Новини

Габрово излезе на втори протест

Published

on

Габрово излезе за втори път на протест, с искане за оставката на правителството и срещу корупцията във всяка една сфера на обществения живот. Демонстрацията се проведе снощи, 10 декември, на площад Възраждане и премина мирно.

Протестът започна в 18.00 часа, а централният градски площад се изпълни със стотици недоволни от управлението на страната. На инсталирана видеостена на откритата сцена бяха припомнени думи и изказвания на политическите лидери на ДПС – НН Делян Пеевски, ПП ИТН Слави Трифонов и съпартийците му Тошко Йорданов и Станислав Балабанов, както думи на Бойко Борисов.

Недоволните скандираха “Оставка” и “Борисов и Пеевски вън”, носеха национални флагове и пееха песни. Протестиращите реагираха бурно на показаните кадри, изразявайки разочарование от всички участници в политическия живот. Акцията беше охранявана от значителни полицейски сили, както униформени, така и цивилни. На входа на Габрово откъм Севлиево бе изградено КПП, при което се проверяваха всички автомобили влизащи в града.

Протестът от площад Възраждане се пренесе по улиците на Габрово. Шествието традиционно премина по ул. Априловска близо до централата на ГЕРБ – Габрово, ул. Радецка, моста Игото до кръстовището пред Балкан, откъдето протестиращи започнаха да разпръскват.

След 19.00 часа протестната акция завърши. Част от демонстрантите се върнаха обратно на площад Възраждане. Според присъстващи, причината за толкова ранния час митингът да бъде прекратен е опит на представители на ПП – ДБ да политизират протеста, с което гражданите в Габрово също не са съгласни.

Две са били заявленията, подадени за протест в Община Габрово, потвърдиха от администрацията на кмета Таня Христова пред БТА – Габрово. Едното заявление е от политическите партии „Продължаваме промяната“ и „Демократична България“, а второто заявление е от гражданин – Георги Павлов.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица