Свържи се с нас

Новини

Пролетно почистване 2018: Обери боклука!

Published

on

снимка: Община Габрово

С настъпването на пролетта идва и времето за традиционното пролетно почистване на Габрово. Инициативата „Пролетно почистване 2018: Обери боклука“, ежегодно организирана от Общината, ще се проведе от 16 до 22 април 2018г. Всеки може да се включи като почисти района около дома си, градинката в квартала или замърсени територии в околностите на града.

Може да се включите в кампанията „Пролетно почистване 2018: Обери боклука“ като заявите участие на тел. 066 818 437 или на e-mail: v.ivanov@gabrovo.bg като посочите район на почистване, числеността на вашия екип и телефон за контакт.

Община Габрово осигурява чували и ръкавици за всички регистрирани участници, които може да получите всеки работен ден от 12 до 20 април 2018г. в стая 701 в сградата на общинската администрация.

Според спецификата на посочените райони ще бъде осигурено транспортиране на събраните отпадъци. Ако почистваната територия е в близост до съдове за смет, събраните отпадъци следва да бъдат оставени на площадката до тях.

снимка: Община Габрово

Акцент в кампанията ще бъде поставен на 20 април, когато общинската администрация ще се насочи към почистване на нерегламентирани сметища в крайградските зони и силно замърсени площадки в градската част.

Само ден след това, на 21 април, площад „Възраждане“ ще се превърне в зона за сътворяване на арт инсталации от отпадъци. Инициативата е посветена на Деня на Земята и в нея участие ще вземат отбори от габровските училища.

Отново в събота, на 21 април, габровци ще могат да заменят ненужния биоотпадък за компост. Това ще се случи в съботния ден от 10.00 до 14.00 часа на пл. „Възржадане“. Достатъчно е да донесете поне 1 кг органичен отпадък (обелки от плодове и зеленчуци, черупки, костилки, трева, листа), за да получите пакет качествен почвен подобрител – компост.

„Нека заедно премахнем отпадъците, нерегламентирано изхвърлени край домовете ни, в градинките и парковете, на улицата, край пътя или до любимата ни пейка в седмицата на Пролетното почистване – от 16 до 22 април 2018г.“

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Икономика

Работа за сериозни хора над 55!

Published

on

Габровска фирма, с отлична репутация, търси да назначи отговорен човек над 55-годишна възраст за работа в производството си.

Не се изисква специална квалификация, достатъчна е основна техническа грамотност, а най-ценени са желанието за работа и стремежът към развитие.

За положения труд се предлага добро финансово възнаграждение, пълни осигуровки, постоянен трудов договор и стандартен 8-часов работен ден.

За връзка: +359 88 954 3686.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица