Новини
Николай Григоров: ГЕРБ си служат с неистини и манипулации!

© Copyright 2018 — Gabrovo News. All Rights Reserved
ГЕРБ си служат с неистини и манипулират хората. Това обяви на пресконференция областният председател и общински съветник на БСП – Габрово Николай Григоров, който заяви, че проучва възможността да заведе дело срещу двама видни партийни функционери на ПП ГЕРБ – Цветомир Михов и Николай Сираков, накърнили неговото достойнството и престиж.
По думите на Николай Григоров двамата самозабравили се габровски „гербаджии“ – Цветомир Михов като бивш, а Николай Сираков като настоящ депутат, ще отговарят за думите си пред съда, защото са изрекли по негов адрес куп клевети и лъжи, публикувани в медийното пространство.
„Обмислям съвсем сериозно да заведа дело срещу лицата Цветомир Михов и Николай Сираков, тъй като е уронен моят престиж и доброто ми име“, каза областният председател на левицата в Габрово. Като мотив за решението си Григоров посочи прочетеното и публикувано в електронни и печатни медии по негов адрес.
Според изказвания от понеделник на Цветомир Михов, лидер на партия ГЕРБ в региона, и Николай Сираков, сега депутат, през 2009 г. като представител на БСП Николай Григоров бил взел 20 000 лв. обезщетение от Борсата, с помощта на които създал партиен сайт. Нещо, което социалистът категорично отхвърли и определи думите на Михов и Сираков като „фалшива новина“.
Пред журналистите Николай Григоров показа документи, в подкрепа на своите думи, внесе цялостна яснота около спекулациите на двамата партийци и обори с доказателства твърденията на своите политически недоброжелатели.
От казаното от Григоров стана ясно, че през 2009 г. след прекратяване на правомощията му на народен представител се е регистрирал на Трудовата борса в Габрово и се е възползвал от действащия тогава, а и сега, Закон за насърчаване на заетостта.
„Всеки, регистрирал се на Борсата и имащ право да получи парично обезщетение, може да избере как и по какъв начин да го получи. Дали за съответния срок или да си получи обезщетението еднократно, за да развива стопанска дейност“, поясни Николай Григоров и информира, че се е спрял на втория начин.
„Кандидатствах с проект според Закона и бях одобрен. Получих еднократно паричната сума, в размер на две хиляди петдесет и пет лева и шестдесет стотинки (2 055, 60 лв.), с допълнителен анекс по този договор, в размер на 500 лв., за съпътстващи услуги. Тоест общата сума не е 20 000 лв., както твърдят Михов и Сираков, а е 2 555, 60 лв. за развиване на стопанска дейност“, каза той.
Николай Григоров изрази мнение, че явно Цветомир Михов и Николай Сираков изобщо не са запознати със Закона за насърчаване на заетостта в Кабинетите Борисов 1, 2 и 3, защото именно насърчаването на точно този тип действия – регистрираните на Борсата да извършват самостоятелна стопанска дейност, да защитят проект и да се отпишат от Бюрото по труда, са приоритет в Закона.
Твърдението, че с получените пари Григоров е регистрирал партиен сайт също не отговарят на истината, категоричен бе той, тъй като медията, визирана от Михов и Сираков, е създадена година по-късно, т.е. през октомври 2010 г.
Според областния председател на левицата в Габрово информаторът на хората на Бойко Борисов, изнесли неверните твърдения в медийното пространство, ги е подвел със своите данни и познания, тъй като Михов и Сираков говорили пред медиите за сумата от 7 700 лв. за регистрация на сайт, занимаващ се с реклама и търговия.
„Много удобно двете неща биват смесвани, внушавайки по този начин, че съм взел някакви пари от държавата, при това забележете – при управлението на ГЕРБ, за да регистрирам сайт на БСП. Това е пълен абсурд!“, коментира Николай Григоров.
По отношение на партийността на сайта, каквито твърдения си съчиняват Михов и Сираков, Григоров обясни, че медията е независима и е получавала пари от различни партии само и единствено по време на предизборните кампании, съгласно действащия Избирателен кодекс, след сключени договори и регистрирани в Сметната палата, и извършени насрещни проверки.
„Новинарският сайт е обективен и дава трибуна на различни мнения. Това, че не се харесва на управляващите е техен проблем. Медията публикува много новини на Община Габрово, разпространява техни информации по проекти, събития и отразява широко дейността на институцията, което може да се установи дори само при разглеждане на съдържанието“, добави още Николай Григоров.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
Първата стъпка след победата: Николай Косев от „Прогресивна България“ в Плачковци
Броени дни след като беше избран за народен представител от 7 МИР – Габрово, водачът на листата на „Прогресивна България“ се върна там, откъдето започна победата на формацията на Румен Радев – при хората.
Заедно със Силвия Кръстева, също част от листата на коалицията, двамата посетиха Плачковци, за да изразят своята благодарност за силната подкрепа, която коалицията получи в населеното място.
Срещата се проведе в клуба на пенсионера и премина като откровен разговор с ясно съзнание за отговорността, която следва след изборния резултат. Хората посрещнаха гостите сърдечно и в приподвигнато настроени, а дискусията естествено премина от емоцията на победата към очакванията за бъдещето.
„Истинският победител се познава по това дали се връща при хората, които са му дали доверие,“ заяви Николай Косев.
„За нас тази среща е важна, защото тя показва, че връзката ни с хората не приключва с изборния ден. Напротив – идваме да благодарим и да заявим готовност да изпълним обещанията си.“
Той подчерта, че резултатът носи не само удовлетворение, но и сериозна отговорност.
„Всеки глас е доверие. Всяка подкрепа е очакване. Ще направим всичко възможно да ги оправдаем – с работа, с присъствие и с последователност“, добави Косев.
Силвия Кръстева също акцентира върху значението на близостта с хората: „Това, което изградихме по време на кампанията, е една прекрасна, солидна основа. Сега трябва да се грижим за нея и да надграждаме заедно. С търпение и последователност.“
От „Прогресивна България“ – Габрово заявиха, че още през месец май новоизбраните народни представители ще започнат поредица от срещи в избирателния район.
Целта е да бъде запазен пряк контакт с гражданите и да се даде възможност за открит диалог по важните за региона теми.
Посещението в Плачковци поставя ясен акцент върху подхода на формацията – политика, основана на близост, доверие и постоянна връзка с хората.

Любопитно
Победителите в конкурса „Бостанско плашило“ на музей „Етър“ са ясни
Журито на Националния детски конкурс „Бостанско плашило“ 2026, организиран от Регионален етнографски музей на открито „Етър“, определи победителите в тазгодишното издание. Темата тази година – „Плаша цените, а не гаргите“ – провокира участниците да превърнат една от най-актуалните обществени теми в поле за творчество, хумор и въображение.
В конкурса се включиха деца и младежи от цялата страна. Всички плашила ще бъдат представени на различни места в музея, а „Евтиния“ – плашилото на ДГ „Дъга“, Габрово ще бъде показано в Държавен куклен театър – Габрово, където ще разказва за конкурса и ще привлича вниманието на малчуганите към българските традиции.
Председател на журито е Алфидин Ахмедов – директор на Държавен куклен театър – Габрово. Членове са Доротея Челниева – дизайнер, музей „Етър“, Росица Бинева – главен уредник, отдел „Занаяти“ и Веселин Дамянов – майстор грънчар.
Творбите бяха оценявани по оригиналност, художествено представяне, съответствие с темата, креативен подход, използване на традиционни и природни материали и техническо изпълнение.
Победители в категория „Групова работа“
До 10 години Победители са група „Дъга“ и група „Мечо Пух“ при ДГ „Щастливо детство“, Ветово. Отличено е плашилото „Семейство Ганьови“.
От 11 до 14 години
Победители са ученици със специални образователни потребности – Ивайла Костова, Катя Васкова, Сияна Иванова и Мила Кръстева от III ОУ „Д-р Петър Берон“, Монтана. Отличеното плашило е „Главен инспектор Страшилка на скъпотията“.
От 15 до 19 години Победители са Теодор Джабраилов, Александър Димитров, Никола Найденов, Никол Хинковска и Томислав Станчев от ЦПЛР – Ученическо общежитие, Ловеч. Отличено е плашилото „Мамница“.
Победители в категория „Индивидуална работа“
До 10 години Победител е Салиджан Аксениев Йосифов от ДГ „Мечо Пух“, с. Петко Славейков. Отличеното плашило е „Борис, с прякор Боби – Безстрашния“.
От 11 до 14 години Победител е Дилян Зарков от ОУ „Неофит Рилски“, Габрово с плашило „Плашимир“.
Конкурсът превръща традицията в съвременно послание С всяко следващо издание конкурсът „Бостанско плашило“ доказва, че традиционните образи могат да бъдат актуални и днес. Чрез творчество и чувство за хумор младите участници показаха как теми като поскъпването могат да бъдат пресъздадени по оригинален и запомнящ се начин.

Новини
Благотворителен базар и концерт в подкрепа на малкия Ники
Екипът на ДГ „Слънце“ кани на благотворителен базар от 16.00 часа и концерт от 17.30 часа днес, 24 април, в Дома на културата „Емануил Манолов“. Те са в подкрепа на малкия Ники, който е в четвърта група на същото детско заведение.
Шестгодишният малчуган от Габрово води тежка битка с остра лимфобластна Т- клетъчна левкемия. Той преминава през изключително трудно лечение, изпълнено с процедури и изпитания, които никое дете не бива да преживява… но се бори смело.
До него е неговата майка Надежда, която му е опора и сила. Предстоят им още месеци лечение и много разходи, които са непосилни за тях. Ники е дете с големи сини очи и още по-големи мечти, което тази есен трябваше да бъде ученик.
Нека му помогнем да оздравее и отново да се усмихва.
Дарение:
IBAN: BG60 UBBS 8002 1037 9550 50
BIC: UBBSBGSF
Титуляр: Надежда Цветкова
Основание: Дарение за Ники
Всяка помощ е надежда.
-
Икономикапреди 6 дниПредприемаческата програма на РИЦ „Амбициозно Габрово“ премина към менторската фаза
-
Любопитнопреди 5 дниПролетен празник на географията в Габрово
-
Културапреди 6 дниДида Бочева открива самостоятелна изложба живопис в Дряново
-
Любопитнопреди 4 дни2 изложби, пърформанс и парти с оптимистична електронна музика за шах на 16 май
-
Новинипреди 3 дни„Янтра“ с важен мач срещу плевенския „Спартак“
-
Новинипреди 4 дниЩе вземе ли „Прогресивна България“ трети мандат от Габрово?
-
Любопитнопреди 3 дниУченици от Габрово премериха знания в „Пролетен празник по география“
-
Новинипреди 3 дниБлаготворителен базар и концерт в подкрепа на малкия Ники






