Новини, Спорт|22.01.2018 10:23

Четири медала за лекоатлетките на „Орловец-93“ от НШ

снимка: АК „Орловец – 93“ Габрово

Състезателките на АК „Орловец-93“ Габрово се представиха по невероятен начин на провелия се този уикенд Национален шампионат за юноши и девойки младша възраст, който се проведе в столичната зала „Асикс Арена“. Възпитаничките на треньора Веселин Георгиев спечелиха 4 медала от състезанието – 3 сребърни и един бронзов.

Ния Вичева си тръгна с 2 медала от София в дисциплините 1500 и 3000м. В бягането на 1500м. тя и нейната съотборничка Маргарита Радева проведоха добро тактическо бягане, като двете водиха дълго време, но в края на дисциплината позволиха на Елица Тодорова от Пирдоп да спечели бягането с 5.04.10 минути. Вичева завърши на втора позиция след добър финален спринт с 5.07.97мин. Тя е с година по-малка от победителката от „Средногорси атлет“ Пирдоп. Трета в това бягане завърши Наталия Кременска от „Черно море атлетик“ Варна. Маргарита Радева завърши бягането на шеста позиция, допълвайки силното представяне на състезателките на Веселин Георгиев.

В бягането на 3000м. двете състезателки от клуба Ния Вичева и Маргарита Радева се качиха на стълбичката, макар да бяха разделени в две различни серии, като Вичева се наложи да бяга сама в по-слабата серия. В крайна сметка тя изтърва златото с 23 стотни от Стефани Стоянова от „Локомотив София- Никола Карапетров“, която бяга в по-силната серия. Бронзовия медал заслужи Маргарита Радва, която успя да удържи на финалната атака на Стефани Йолова от „Стратеш“ Ловеч.

В бягането на 800м. Ева Петкова, която е в долната възрастова група – под 16 годишни, завоюва сребърен медал при каките. Тя направи перфектно бягане на четири обиколки в „Асикс Арена“ и завърши за 2.25.61мин само на малко повече от половин секунда зад двукратната шампионка от състезанието Елица Тодорова. С това бягане Петкова дава заявка за шампионската титла в нейната възраст в бягането на 800м. Там тя ще се състезава и в бягането на 400м.

Тази седмица Маргарита Радва и Девора Аврамова ще участват в Националния шампионат за юноши и девойки старша възраст, който ще се проведе отново в столичната „Асикс Арена“, информираха още от габровския лекоатлетически клуб.