Крими
Тръгва новият съдебен процес за смъртта на Деси и бебето

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Състав на Окръжен съд – Габрово насрочи открито съдебно заседание за 22 и 23 февруари т.г. за разглеждане на наказателно дело от общ характер, за причинената смърт на родилка Десислава Манолова и на новороденото й бебе, поради немарливо изпълнение на правно регламентирана дейност, представляваща източник на повишена опасност.
Подсъдими по делото са Д.А. и С.К. от Габрово, обвинени от Габровска окръжна прокуратура в това, че през 2013 г., при упражняване на лекарска професия в „Акушеро-гинекологично отделение“ на МБАЛ „Д-р Тота Венкова“, а Д.А. и като завеждащ отделението, нарушили разпоредби на Закона за здравето и други подзаконови актове, регламентиращи дейността им, с което причинили смъртта на новородено бебе и на майката на детето.
В проведеното на 8 януари т.г. разпоредително заседание съдът изслуша становищата на страните по чл.248 от НПК, относно: подсъдността на делото; наличието на основание за прекратяване или спиране на наказателното производство; наличието на допуснато на досъдебното производство отстранимо съществено нарушение на процесуалните правила, довело до ограничаване правата на подсъдимите или пострадалите; наличието на основания за разглеждане на делото по реда на особените правила; наличието на основания за разглеждането на делото при закрити врати и привличането на резервен съдия или съдебен заседател; взетите по отношение на подсъдимите мерки за процесуална принуда и искания за събиране на нови доказателства.
След преценка на всички направени от защитниците на подсъдимите възражения съдът остави без уважение исканията им за промяна на подсъдността на делото, за прекратяване на наказателното производство по отношение на подсъдимия Д.А. (с оглед приключило по отношение на същия административно-наказателно производство), както и за прекратяване на съдебното производство и връщане на делото на прокурора, поради допуснати отстраними съществени нарушения на процесуалните правила, които да са довели до ограничаване правото на защита на двамата подсъдими.
Определението на съда за насрочване на делото, в частта в която бе отхвърлено искането за прекратяване на същото, подлежи на обжалване или протестиране пред Апелативен съд – Велико Търново в 7-дневен срок.
Съобразявайки служебната ангажираност на процесуалните представители на страните по делото, съдът насрочи открито съдебно заседание за 22 и 23 февруари 2018 г., като разпредели изслушването на посочените от прокуратурата свидетели за горните дати.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Стана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие на околовръстен път III-5004 в Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 61- годишен мъж. Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343 ал. 1 буква “в“ във вр. с чл.342 ал.1 от НК.

То е образувано за това, че около 14.56 часа на 01.12.2025 г. в Габрово, на път III-5004 при километър 16+700 е настъпило пътнотранспортно произшествие между товарен автомобил „Мерцедес Спринтер“, управляван от В.Д., на 61 години от Пловдив и товарен автомобил “Мерцедес Атего“, управляван от Б.Д., на 34 години от Габрово, като са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният от пловдивчанина товарен автомобил е навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея товарен автомобил, с водач Б.Д.
Вследствие на произшествието по непредпазливост е настъпила смъртта на 61-годишния от Пловдив.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.
Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.
Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.
В момента протичат процесуално следствени действия.

Крими
Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.
Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.
Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ.

-
Кримипреди 4 дниСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Кримипреди 6 дниКола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово
-
Кримипреди 6 дниТежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово
-
Новинипреди 6 дниДжудистите ни със силно представяне на татамито сред 700 участници от 6 държави
-
Любопитнопреди 6 дниГаброво грейва в коледна светлина тази вечер!
-
Културапреди 4 дниГран-при и четири златни медала за МК „Весела“
-
Новинипреди 5 дниНад 31 000 лева за ремонт на Детското отделение в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“
-
Икономикапреди 4 дниДо края на декември заявяваме данъчните облекчения за деца








