Новини, Спорт|21.12.2017 15:32

Габрово отличи най-добрите в спорта за 2017-та година

Лекоатлетът Християн Стоянов беше определен за Спортист №1 на Габрово за 2017-а година. Състезателят на АК „Орловец“ за четвърти пореден път триумфира в анкетата на Община Габрово, след като събра най-голям брой от гласовете на лицензираните спортни клубове в града. Призът му беше връчен лично от кмета на община Габрово Таня Христова и регионалния мениджър на „Спорт Депо“ АД Мирослав Борисов на церемония в зала „Възраждане“, информира sport-gabrovo.com.

На второ място беше класиран най-добрият български състезател по хард ендуро Теодор Кабакчиев от клуб „Екстрийм Тойота Венци“, а третото беше отредено на световната вицешампионка по скокове на батут при девойките Христина Пенева от КСАБ „Акро-арт“.

Останалите позиции в десятката на най-изявените габровски спортисти за 2017-а година заеха европейската шампионка и двукратна бронзова медалистка от световното първенство по киокушин при девойките Валерия Лозанова от СК “Надежда“; Националният състезател и носител на Купа България по бокс при мъжете Пламен Петков от БК “Чардафон“; Третият в генералното класиране на автомобилния шампионат по планинско изкачване Стефан Стоев от АСК „АРА Моторспорт“; Мартин Пенчев от КСО „Узана“ и КСБ „Узана 2007“ – един от топ състезателите на България по ски ориентиране и ски бягане; По-голямата от сестрите Пеневи – Мариела, също сребрeн медалист от световното първенство по скокове на батут; Националната шампионка на висок скок в зала Ива Димова от ЛК “Тот атлет“; Златната медалистка от Националния шампионат по крос кънтри при девойките до 16 години Ния Вичева от АК „Орловец 93“; Бронзовата медалистка от европейското първенство по хандбал при девойките до 17 години Мадлен Тодорова от ХК “Бъки“.

В категорията „Треньор на годината“ бяха номинирани десет специалисти и след оспорвано гласуване отличието спечели Драгомир Тотев от Боксов клуб „Чардафон“, който през 2017-а успя да вкара двама свои възпитаници в националните гарнитури на България.

Наградата за „Отбор на годината“ отиде при мъжкия тим на ХК „Чардафон“ завоювал исторически бронзови медали още при дебюта си в „А“ Републиканската хандбална група.

Цялата статия можете да прочетете оттук.

Всички снимки от церемонията по награждаването на най-добрите спортисти и треньор на Габрово за 2017-та година, уловени от репортер на „Габрово Нюз“ можете да разгледате оттук.