Свържи се с нас

Крими

Разбиха печатница за фалшива валута в Габрово (снимки)

Специализираната прокуратура и ГДБОП неутрализираха група за производство на пико и фалшиви долари и евро

Published

on

снимка: www.prb.bg

Печатница за фалшиви долари и евро е била ударена в Габрово при акция на Специализираната прокуратура и ГДБОП. Печатар бил мъж, които преди година излязъл от затвора за фалшификация на пари.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Разбитата печатница се помещавала в наглед пустеещата сграда на бившата механа „Мустанг“ в габровския квартал „Трендафил“ 1.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Там били открити печатна машина „Хайделберг“, както и машина за офсетов печат, метални матрици с изображения на елементи от банкноти долари и евро, бои, хартия, фолио, различни химикали за производството.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Със същата машина „Хайделберг“ въпросният участник в организираната престъпна група бил заловен и осъден за производство на фалшификати през 2010 г и осъден на 3 г. и половина ефективно.

снимка: www.prb.bg

Специализираната прокуратура е повдигнала обвинения на общо петима участници в организирана престъпна група, занимавала се с производство на синтетични наркотици и на фалшиви американски долари и евро.

снимка: www.prb.bg

Те били задържани на 11 декември т.г. при специализирана операция на ГДБОП (с участието на 5 териториални служби за БОП ) и Специализираната прокуратура в областите Стара Загора и Габрово. Шести участник в групата до момента се укрива и е обявен за общодържавно издирване.

снимка: www.prb.bg

Нарколабораторията на групата е била оборудвана в къща в с. Долно Сахране, обитавана от един от участниците. Там са намерени и иззети произведени на място синтетични наркотици, част от които в процес на изсушаване, прекурсори, оборудване, както и около 300 г. марихуана.

На мястото били открити и 16 плаки с изображения на долари с номинал 50 и 100 долара, 193 листа с отпечатани на тях по 3 неистински банкноти от по 100 евро, както и фалшива банкнота от 500 евро.

При претърсване на къща на друг участник в групата в гр. Крън били открити пушка тип помпа „Маверик“ с боеприпаси, униформена полицейска риза със знаци „Полиция“, алуминиева мелница за марихуана, пълна със зелена маса, електронни везни и др.

Събраните до момента доказателства сочат, че групата се е занимавала с производство на синтетични наркотици и е подготвяла отпечатването на неистински доларови и еврови банкноти от началото на 2017 г.

С постановления на прокурор от Специализирана прокуратура на петимата обвинени бе наложено прокурорско задържане до 72 часа. По искане на специализирана прокуратура на 14 декември 2017 г. Специализираният наказателен съд наложи мярка за неотклонение „Задържане под стража“ за всеки от тях.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Полицията издирва 75-годишна жена

Published

on

Областната дирекция на МВР-Габрово издирва Кремена Димова Маврова на 75 г. от Габрово.

На 1 декември, около 11.00 часа, жената е напуснал дома на сестра си в село Гостилица, община Дряново, и от тогава е в неизвестност.

Кремена Маврова е средна на ръст, висока около 170 см., със слабо телосложение, кафяви очи, с бяла коса.

Облечена е с тъмносиньо яке, отдолу със суитчър с качулка, черен панталон, обута е с кафяви боти.

Жената се издирва по молба на близките ѝ.

Гражданите, които имат информация за лицето, могат да сигнализират на ЕЕН 112 или в най-близкото районно управление на МВР.

Зареди още

Крими

Прокуратурата обяви подробности за катастрофата със загинал край Севлиево

Published

on

Под ръководството на Окръжна  прокуратура – Габрово се води разследване  за пътнотранспортно произшествие на пътя Севлиево- Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 62-годишен мъж и средна телесна повреда на 31-годишен мъж.      

Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343  ал. 3 буква “б“ във вр. с чл.343 ал.1 ал. 1 буква “в“ във вр.  с чл.342 ал.1  от НК.

То е образувано за това, че около 15.30 часа на 07.12.2025г. в Севлиево, на път  II-44/Севлиево-Габрово/, при управление на лек автомобил “Субару Импреза“, управляван от Г.Г., лек автомобил “Мерцедес“, управляван от  Н.В. и лек автомобил „Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният  от Г.Г. автомобил  навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея лек автомобил “Мерцедес“, управляван от Н.В., а движещият се зад него лек автомобил “Фолксваген Бора“, управляван от П.Д. предприел спасителна маневра и спрял в земеделска площ извън пътното платно.

Вследствие на това по непредпазливост е причинена смъртта на 62-годишния Г.Г. и средна телесна повреда на Н.В., на 31 години.       

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Севлиево. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно изясняване на причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.      

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Закопчаха криминално проявен, участвал в телефонна измама в Габрово

Published

on

В резултат на бързи съвместни действия служители от габровската полиция и колегите им от Бяла беше установен и задържан криминално проявен мъж, съпричастен към телефонна измама.

Сигналът бил получен на 4 декември от 60-годишна габровка, която съобщила, че е била въведена в заблуждение от непознат, който ѝ заявил, че е необходимо да съдейства на полицията в залавянето на телефонни измамници. Жената предала около 13 000 лв и 720 евро.

Предприети били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, вследствие на които бил задържан 46-годишен мъж, получил парите. Част от сумата била намерена и иззета.

Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

Областна дирекция на МВР отново напомня: Не се доверявайте на телефонни обаждания от непознати! Получите ли обаждане от непознат за съдействие на полиция, разтърсващ разказ, молби за помощ или заплахи с последващи искания – предоставяне на пари или ценности, знайте, това е телефонна измама! Не се поддавайте, прекъснете връзката!

Телефонните измамници са изключително изобретателни. Те подбират жертвите си на случаен принцип. Като основно са възрастни хора, възползвайки се от тяхната загриженост за благосъстоянието на внуците, децата и роднините.

Измамниците се представят за лекари, роднини, полицаи и други, но винаги искат спешно пари. Сценариите, които използват, са най-различни. Те ангажират вниманието на своите жертви и задържат телефона отворен до осъществяване на престъпното деяние.

Претекст за получаване на исканата сума е преживяно пътнотранспортно произшествие, оказване съдействие на полицията, физически наранявания или извършването на хирургични интервенции с близки роднини на манипулираните лица.

В никакъв случай не изпълнявайте указания, в които ви искат пари по телефона, независимо кой и по какъв повод отправя искането! Не предоставяйте лични данни на свои близки по телефона!

Не предприемайте даване на пари на непознати, представящи се за посредници или доверени лица, защото това е сигурен знак за измама! Ако все пак имате съмнение, че се обажда близък човек, първо да опитайте да се свържете с него чрез свой съсед или познат, по възможност от телефон, различен от този, на който сте получили обаждането.

Предупредете вашите възрастни родители, близки или съседи да бъдат предпазливи и да не се доверяват на обаждания от страна на непознати.

При подобни случаи и при възникване на каквито и да е съмнения, сигнализирайте на ЕЕН 112 или потърсете помощ в най-близкото районно управление.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица