Новини
Пътен възел „Чехлевци“, част от обхода на Габрово, е почти готов (снимки)

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Пътен възел „Чехлевци“, част от третия етап от изграждането на обходния път на Габрово, водещ към бъдещия тунел под връх Шипка, е почти завършен. Това показа репортерската ни проверка, извършена от екип на „Габрово Нюз“ в района на строящите се виадукти, отвеждащи трасето към подстъпите на Балкана.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
За идващите от „детелината“ на пътен възел „Поповци“ и движещи се по околовръстното на областния град автомобили в посока Габрово, вече е изграден чисто нов пътен участък, който улеснява достъпа до града по ул. „Малина“ и бул.“Никола Войновски“. Автомобилистите преминават под изграденото частично съоръжение.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Излизащите от Габрово в посока Севлиево или Велико Търново също се движат по изцяло нов изграден участък. Положен е пласт асфалтова настилка, а на места са поставени бордюри. Усилено се работи и по изграждането на виадуктите, установи още репортерската ни проверка.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Третият етап, от общо пет при изграждането на обходния път на Габрово, е изцяло ново строителство и включва 5 км. нов път, два пътни възела – п.в. „Чехлевци“ и п.в. „Дядо Дянко“, четири моста – при км 11+800, с дължина 647 м., при км 14+660 (с дължина 130 м.), км 15+415 (с дължина 198 м.) и над река Паничарка (21 м.), както и тунелът при км. 12+420.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
При пътен възел „Чехлевци“, който е в близост до ул.“Малина“ и бул. „Никола Войновски“, ще се свързват Обходният път на Габрово и пътят Габрово – Дебел дял. При п.в. „Дядо Дянко“ – при бул. „Трети март“, ще се свързва пътят Габрово – Узана с Обходния път на Габрово и общинския път за село Чукили.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Чрез двете съоръжения ще се осъществява връзката на обходния път на Габрово с центъра на града. Изпълнител на обходния път на Габрово е Консорциум ПСВТ, в който са: „Хидрострой“ АД, „Пътни строежи – Велико Търново“ АД, „Пътинженерингстрой – Т“ ЕАД. Договорът за строителство е за 92 940 000 лв. с ДДС.

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved
Строителният надзор осъществява ДЗЗД „Обединени консултанти“ с партньори: „Трансконсулт БГ“ ООД, „Рубикон Инженеринг“ ООД и „Трафик Холдинг“ ЕООД. Стойността на договора е 1 096 032 лв. с ДДС. Авторският надзор е на „Пътпроект“ ЕООД. Техният договор е за 116 640 лв.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Новини
КВС Янтра Габрово с блестящо представяне на турнир в Бургас

Габровският клуб по водно спасяване се завърна от най-престижното национално състезание с пълни ръце медали и с горчив послеслов за условията, при които се подготвя у дома.

КВС Янтра Габрово записа поредното си силно представяне на национално ниво, завоювайки престижното 4-то място в отборното класиране на най-авторитетния турнир по водно спасяване в страната, проведен в Бургас. От тази година надпреварата носи името на доц. Стоян Андонов – доайен и легенда на водното спасяване в България, който ни напусна в края на миналата година.
Турнирът се проведе в рамките на два дни. През първия над 120 състезатели от 10 отбора мериха сили в най-големия плувен комплекс в страната – Парк Арена ОЗК, а вторият ден бе посветен на атрактивните плажни и морски дисциплини. Организацията се осъществи с помощта на над 30 доброволци, преподаватели и студенти от НСА „Васил Левски“, плувен клуб „Започни да плуваш“, с подкрепата на Български червен кръст и Община Бургас.



Габрово излезе на старта едва с шестима състезатели – скромен състав дори по стандартите на малките клубове. И въпреки това отборът приключи пред утвърдени имена на клубове като Левски и Черно Море Варна. Резултат, който говори сам за себе си.
Локомотивът на отбора отново беше Георги Пенчев, който завоюва 3 златни и 1 сребърен медал в индивидуалните дисциплини и 2-ро място в крайното комплексно класиране в категория „мъже“. За успеха на отбора допринесе и силното представяне на Християн Митев при юношите. Той успя да извоюва пълен комплект медали 1 златен, 1 сребърен и 1 бронзов медал в индивидуалните дисциплини и редица призови класирания в останалите дисциплини, които донесоха важни точки за отбора, отреждайки му 4-то място в крайното комплексно индивидуално класиране.



Силно участие въпреки оскъдната подготовка габровския клуб записа и при девойките, където Анна Христова и Габриела Каменова се окачиха съответно със сребро и бронз в дисциплината Плажни Флагове. Михаела Александрова направи много добри плувания, класирайки се на 4-то и 5-то място в повечето дисциплини, като все пак и тя се окичи със сребърен медал в щафетното хвърляне на въже заедно с Анна Христова.
Безспорно най-голямата изненада в турнира сътвори най-малкият участник в състезанието – Ивайло Пенчев, който въпреки скромния си ръст и възраст успя, под бурни аплодисменти, да завоюва златото в дисциплината Плажни Флагове, в категория юноши младша. Ивайло се превърна в любимец на публиката като направи и силни плувания в останалите дисциплини и малко не му достигна за медал в крайното комплексно индивидуално класиране, където се нареди четвърти.



Зад блясъка на медалите стои неудобна истина, която ръководството на клуба не крие. КВС Янтра Габрово тренира при условия, немислими за клуб с подобни амбиции. Ръководството на единственото плувно съоръжение в Габрово категорично е отказало на клуба да използва по време на тренировки специализирани помагала: манекени, буйове, въжета – уреди, специално пригодени за употреба в басейни и използвани от водноспасителни клубове по целия свят.
Мотивът, с който отказът е бил обоснован с аргумент – „опасност да се счупи плочка“. Така габровските спасители се явяват на национални турнири с умения, изградени въпреки ограниченията – не с помощта на нормална подготовка.
„Искаме да благодарим на всички участници за сърцатото представяне въпреки трудностите и липсата на нормални тренировъчни условия“, заявиха от ръководството на клуба.

Крими
Полицията се самосезира и глоби шофьор на бус след клип в мрежата

По повод видеоклип, публикуван в социалните мрежи, от който са видни извършени нарушения на правилата за движение по пътищата от водач на товарен автомобил, Областната дирекция на МВР – Габрово се самосезира.
В резултат на предприетите действия служители на сектор „Пътна полиция“ установиха, че на 22 юни в село Жълтеш, водач на товарен автомобил „Форд“ е извършил нарушения на Закона за движението по пътищата, с които е създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.
След извършената проверка, за констатираните нарушения, са започнати административнонаказателни производства.

Новини
ЖБД „Майчина грижа“ връчи награди на зрелостници от габровски училища







За пета поредна година Женско благотворително дружество „Майчина грижа“ – Габрово отличи зрелостници от гимназиите и средните училища в града. Наградите бяха връчени на 19 и 22 юни.
Тази година четирима от наградените получиха отличие от Фонд „Д-р Тота Венкова – възрожденката“ – фонд с история, захранван от 2022 г. от г-н Иван Несторов от Бостън, САЩ, праплеменник на д-р Тота Венкова.
Наградите са предназначени за зрелостници с отличен успех, ангажираност в благотворителна дейност и лидерски качества, произхождащи от семейства в неравностойно материално положение.
От Националната Априловска гимназия бяха отличени Мартин Емилов Петков и Златко Станиславов Събев. Надежда Стоянова Трифонова от ПМГ „Акад. Иван Гюзелев“ получи наградата чрез своята майка и изпрати видеопоздрав с благодарност към Дружеството. Данйьл Преслав Георгиев от ПТГ „Д-р Никола Василиади“ също бе сред отличените. От Фонд „Хаджи Радка Пенчо Семов“, захранван от благотворителните кулинарни базари на Дружеството, награди получиха Ивайло Янко Димитров и Божидара Ивелинова Митева от СУ „Отец Паисий“.
Наградата на всеки зрелостник е в размер на 300 евро. Останалите средства от благотворителния кулинарен базар от май ще бъдат насочени към летни занимания за деца от семейства в затруднено финансово положение.
ЖБД „Майчина грижа“ изказва благодарност на г-н Иван Несторов и на всички, които подкрепят благотворителните инициативи на Дружеството.

-
Кримипреди 4 дниПрокуратурата образува досъдебно производство заради побоя на пазара
-
Новинипреди 4 дниДФА „Развитие” представи българския фолклор на Международен фестивал
-
Културапреди 4 дниПет художници ще потърсят духа на Дряново в пленер по живопис
-
Кримипреди 3 дниТежка присъда грози 22-годишен, опитал да ликвидира бившия на майка си
-
Кримипреди 2 дниСлед сбиването в Габрово: МВР предупреждава срещу насаждане на омраза!
-
Културапреди 4 дниИсторически музей – Дряново представя биографична книга за Иван Койчев
-
Културапреди 3 дниДнес е Еньовден!
-
Културапреди 2 дниАкад. Иван Гранитски представя в Габрово новата поетична книга на Борис Данков







