

Крими
Обвинението на Велизар В., млатил и принудил габровец, е в съда
Мъж принудил съгражданин да му даде вещи е предаден на съд от Районна прокуратура – Габрово

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
Районна прокуратура – Габрово внесе в съда обвинителния акт срещу 24-годишен мъж за принуда, информираха от Апелативна прокуратура – Велико Търново.
Обвинението срещу Велизар В. е за това, че на 3 януари т.г. в Габрово, на ул. „Видима“, с цел да набави за себе си имотна облага, принудил Вальо И. чрез сила – нанасяне на удари с крак от табуретка по левия лакът, да извърши нещо противно на волята му, а именно да се разпореди със свои движими вещи /телевизор „Самсунг“, лаптоп „Ейсър“, настолен компютър „Ейсъс“ – Deluxe, три гири, два чифта обувки, две якета, буфер, пет тонколони, разклонител, професионален фотоапарат „Canyon”, клавиатура и мишка/, като ги занесе в колата на обвиняемия и с това му причинил имотна вреда на стойност 1622 лв. Престъпление по чл. 214, ал. 1 НК.
На 3 януари пострадалият имал среща със свой познат. По пътя бил застигнат от лек автомобил „Рено Клио“, шофиран от друг негов познат – Велизар В. Обвиняемият спрял колата и му казал да се качи. Потеглили с автомобила и се насочили към дома на Вальо И.
След като влезли в апартамента на пострадалия, обвиняемият му поискал пари, но Вальо И. му отговорил, че няма. Обвиняемият се ядосал и в изблик на гняв счупил табуретка. Взел крака на табуретката и казал: „Избери си – лактите или глезените“ , като го ударил два пъти по левия лакът. След това го накарал да вземе определени вещи да ги натовари в колата му.
Предстои насрочване на делото за разглеждане от съда.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи


Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.
Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.
В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.
И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.
Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Инцидент с велосипедист край Яворец


Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.
Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.
В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.
Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Крими
Задържан е садистът, убил малко коте в Севлиево


Досъдебно производство за причинена смърт на гръбначно животно е образувано в севлиевското полицейско управление.
Действията по разследването са започнали след публикуван клип в социалните мрежи. В хода на работата е било установено, че деянието е извършено вечерта на 25 август в Севлиево.
Предприети са били незабавни оперативно-издирвателни мероприятия, в резултат на които е било уличено непълнолетно момче.
Работата по случая продължава под надзора на прокуратурата.

-
Икономикапреди 7 дни
Фирма „ЕМКБ“ АД търси работници
-
Любопитнопреди 7 дни
Coca-Cola The Voice Happy Energy Tour завладя Севлиево
-
Икономикапреди 6 дни
Реч за състоянието на Съюза
-
Културапреди 6 дни
Излезе най-новото издание на Исторически музей – Дряново
-
Културапреди 6 дни
„Вечери на изпятата поезия“ в Габрово
-
Културапреди 6 дни
Унгарка спечели „Сребърна хлопка“ от Панаира на занаятите
-
Новинипреди 5 дни
Габрово събира експерти на дискусия за боровата процесионка
-
Кримипреди 5 дни
Две тежки катастрофи отнеха човешки животи