Свържи се с нас

Крими

Прибраха трима, отглеждали „холандец“

Published

on

снимка: Пресцентър МВР, Архив

Трима души, 19-годишна девойка от с.Сенник, 33-годишна дама от Севлиево и 19-годишен младеж от с.Градница, са били задържани, заради отглеждане на марихуана. Това става ясно от информация, оповестена от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

В понеделник полицейски служители извършили проверка в къща в с. Сенник, обитавана от 19-годишната девойка. В една от стаите полицаите намерили 8 пластмасови кофички, със засадени растения, чиято листна маса при полевия наркотест реагирала на марихуана. Открита била и метална кутийка, със суха листна маса от същия вид.

В жилището бил намерен пистолет „Маузер“ и 11 патрона, за които липсвали документи. Наркотичното вещество, растенията, оръжието и боеприпасите били иззети, а работата по цялостното изясняване на случая продължава, в рамките на образувано досъдебно производство.

Във вторник в местността „Казанджийска лъка“ край с. Градница, полицейски служители открили засадени 11 растения, чиято листна маса реагирала на марихуана. В хода на проверката по случая било установено, че растенията са засадени и се отглеждат от 19-годишен местен жител. Листната маса била иззета, младежът задържан за срок до 24 часа.

Същия ден, криминалисти извършили проверка в жилището на 33-годишна жена от Севлиево. В дома ѝ била намерена суха листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана. Наркотичното вещество било иззето, а жената също задържана за срок до 24 часа. Работата по цялостното изясняване на случаите продължава, образувани са досъдебни производства.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Дрогиран и без книжка катастрофира при гонка с полицията

Published

on

Истински екшън, завършил с белезници за 20-годишен младеж и за щастие разминал се без жертви, се разигра в малките часове на 15 декември.

Всичко започнало през нощта в понеделник, когато автопатрулни екипи на Областната дирекция на МВР–Габрово подали светлинни и звукови сигнали за спиране на лек автомобил „Рено Меган“.

Водачът му вместо да отбие, не се подчинил и ускорявайки продължил движението си, като впоследствие предизвикал пътнотранспортно произшествие в района на село Горна Росица.

При инцидента за щастие нямало пострадали лица.

При извършената проверка от органите на реда било установено, че водачът – 20-годишен, криминално проявен и осъждан, бил неправоспособен и управлявал колата в едногодишния срок от наложеното му по административен ред наказание за същото нарушение.

На място бил тестван и за употребата на наркотични вещества, като техническото средство отчело положителен резултат за амфетамин и метамфетамин. Издаден му бил талон за медицинско изследване, като дрогираният 20-годишен младеж отказал да даде кръвна проба за химически анализ.

При последващите действия у водача била намерена и суха зелена листна маса, с тегло около 5 грама, която при полеви наркотест е реагирала на марихуана.

По случая е образувано бързо производство за престъпления по чл. 343, ал. 3, чл. 354а, ал. 3, т. 1, чл. 343в, ал. 2 и чл. 270, ал. 1 от Наказателния кодекс.

Зареди още

Крими

34-годишен пострада при падане от близо шест метра

Published

on

34-годишен пострада при трудов инцидент в Габрово, съобщиха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Злополуката е станала в събота, 13 декември, около 12.30 часа. Инцидентът е възникнал по време на ремонтни дейности на сграда.

34-годишният мъж е паднал от височина около 5,50 метра. Пострадалият е бил транспортиран в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово с множество фрактури.

На местопроизшествието е извършен оглед. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Кола блъсна жена, пресичаща на пешеходна пътека в Габрово

Published

on

Пътен инцидент е станал рано тази сутрин в Габрово, видя репортер на медията. Лек автомобил „Рено“, с габровска регистрация, е блъснал пресичаща на пешеходна пътека жена.

Произшествието е настъпило на ул.“Христо Смирненски“, в района на ОУ „Васил Левски“ (бившето Цанко Дюстабанов).

За инцидента потвърдиха пред „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. По данни на полицията блъсната жена е била откарана в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ – Габрово, с фрактури.

Пътнотранспортното е станало около 06.45 часа. На местопроизшествието има полицейски екип, който регулира пътното движени, видя още репортерът на „Габрово Нюз“.

Извършва се оглед.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица