Свържи се с нас

Крими

Пътна полиция стартира акция „Лято“

Published

on

© Copyright 2017 — Gabrovo News. All Rights Reserved

Главна дирекция „Национална полиция“ предприема серия от превантивни мерки за пътна безопасност в рамките на акция „Лято“, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

През летните месеци основните причини за настъпване на пътнотранспортни произшествия са движението с несъобразена и превишена скорост, навлизането в насрещното движение, отнемането на предимство, управлението на моторни превозни средства при преумора и/или след употреба на алкохол или наркотични вещества или техни аналози, неправилни маневри, неправилен превоз на пътници, навлизане в участъци, забранени за движение на определени категории превозни средства или участници в движението – бавно движещи се МПС, пътни превозни средства с животинска тяга, велосипеди, пешеходци) и др.

През летните месеци на 2016 г. (в периода 1 юни – 31 август2016 г.) на територията на страната са настъпили 2283 тежки пътни инцидента, при които са загинали 223 и са ранени 2975 участници в движението по пътищата. Най-голям – 403 е броят на инцидентите, при които е блъснат пешеходец – загиналите са 21, а ранените – 408. Най-много са загиналите – 44 души при челни удари между МПС, като броят на произшествията е 192, а на ранените – 358. Най-много са ранените – 435 при странично сблъскване между МПС – тези произшествия са 299, а ранените – 28.

Най-голям брой тежки пътни инциденти – 2218 са допуснати поради нарушения на водачите. При тези произшествия загиналите са 2015 и са ранени 2906 участници в движението по пътищата. Поради несъобразена и превишена скорост от водачите са предизвикани 798 тежки ПТП, при които са загинали 105 и са ранени 1104 човека. При навлизане в насрещното движение при 112 ПТП, допуснати от водачи, с 39 загинали и 179 ранени. Поради отнемане на предимство по вина на водачите са настъпили 736 тежки ПТП, при които са загинали 35 и са ранени 917 участници в движението по пътищата. При неправилно изпреварване водачите са предизвикали 40 ПТП, при които са загинали 3 и са ранени 69 човека.

След анализа на пътно-транспортния травматизъм, ГД „Национална полиция“ предприема серия от превантивни мерки в рамките на акция „Лято“ от 19 юни до 15 септември 2017г. за повишаване пътната сигурност на летовниците и транзитно преминаващите през страната, за улесняване на трафика по основните пътни артерии към курортите и граничните пунктове.

Планирани са дейности за засилен контрол на пътното движение, непрекъснато актуализиране на информацията за възникнали затруднения по участъци със засилен трафик и на входно-изходните артерии на населените места по натоварените маршрути.

Специално внимание контролиращите органи ще насочат към нарушенията с пряко влияние върху пътния травматизъм, към водачите на мотопеди и мотоциклети, а също и към фирмите, предоставящи под наем МПС –за предотвратяване на шофирането от неправоспособни.

В населените места контролът ще е съсредоточен в районите с интензивен пешеходен трафик – с изградени или липсващи пешеходни пътеки и участъците на неправилно и рисково пресичане.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Черен джип с безумно изпълнение на пътя край Габрово, полицията го погна!

Published

on

Черен джип „БМВ“, управляван от 20-годишен водач, направи безумно изпълнение на пътя между Габрово и Севлиево, в близост до опасното кръстовище за село Враниловци, след което полицията се самосезира и го погна с цялата строгост на Закона!

Безразсъдното поведение на пътния джигит, застрашил не само своя живот, бе заснето от видеорегистратор в друг автомобил и бе публикувано за разпространение в габровските групи в социалната мрежа фейсбук, където бързо набра вълна от възмущение.

След рисковото изпреварване, служители на сектор „Пътна полиция“ при Областна дирекция на МВР-Габрово се самосезираха и предприеха незабавни действия по установяване на водача.

По данни на полицията случката се разиграла на 13 юни на път II-44, в района на кръстовището за село Армените. Тогава 20-годишен водач на лек автомобил БМВ, движещ се в посока към Севлиево, извършил неправилно изпреварване от дясната страна на друго моторно превозно средство.

С действията си младият водач създал непосредствена опасност за останалите участници в движението.

Днес, 17 юни, водачът бил установен от полицейските служители, като спрямо него е взето административно отношение.

Зареди още

Крими

ГДБОП задържа тревненец заради порно с деца

Published

on

ГДБОП задържа мъж от Трявна, на 39 години с инициали А.Н., заради разпространение на порнографски материали, за създаването на които са използвани малолетни и непълнолетни деца.

Специализираната операция е била проведена от антимафиотите на територията на област Габрово днес, 11 юни.

Полицейските действия са предприети в рамките на провеждаща се международна операция Mariposa на фондация Child Rescue Coalition.

Действията по разследването са извършени под надзора на Териториално отделение – Трявна към Районна прокуратура – Габрово.

При претърсване в жилището на задържания е намерена и иззета компютърна конфигурация, съдържаща 77 GB порнографски материали – видеоклипове и фотографски изображения, за създаването на които са използвани ненавършили 18-годишна възраст лица или които изглеждат като такива.

Оперативната работа по разкриването на случая е била проведена от ГД БОП – Велико Търново и координирана с прокуратурата на поредица от работни срещи.

Лицето е задържано за срок до 24 часа по Закона за МВР. Работата по случая продължава. Предстоят разпити на свидетели и назначаване на техническа експертиза на иззетите компютърни данни.

Зареди още

Крими

Двама са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка

Published

on

Мъж на 63 години и жена на 52 години са с опасност за живота след инцидент с газова бутилка. Ранените са били транспортирани в столичната УМБАЛСМ „Н. И. Пирогов“.

Инцидентът е станал вчера, 10 юни, малко преди 15.00 часа в севлиевското село Крушево.

По първоначални данни произшествието е възникнало вследствие на техническа неизправност на газовата бутилка.

Огънят е причинил материални щети. В ликвидирането на произшествието са участвали два противопожарни автомобила и четирима служители на РСПБЗН-Севлиево.

По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица