Свържи се с нас

Крими

Събират доказателства срещу изверга, влачил куче с колата си

Published

on

Районна прокуратура – Габрово ръководи досъдебното производство за проявената безпрецедентна жестокост към кучето, което бе вързано и влачено от стопанина си с кола на пътя за Узана, за която Ви информирахме.

Досъдебното производство е образувано срещу К. С. за това дали в нощта на петък (16 юни) около 23.55 часа, на ул. Козещица“ в Габрово, е проявил жестокост към собственото си куче, което вързал за автомобила си и влачил по асфалта, като по този начин му е причинил трайно увреждане – престъпление по чл. 325б, ал. 1 от НК.

Обвинението е и за това, че по същото време и място управлявал лек автомобил „Опел Астра“, с концентрация на алкохол в кръвта над 1,2 на хиляда – 2,33 промила, установени по надлежния ред – престъпление по чл. 343б, ал.1 от НК.

Под ръководството на прокуратурата се извършват действията по разследването. Събират се достатъчно доказателства за привличането на извършителя в качеството му на обвиняем, информираха от пресцентъра на Апелативна прокуратура – Велико Търново.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Иззеха близо 130 кг риба без документи за произход, продавана в Габрово

Published

on

През изминалата седмица служители от сектор „Рибарство и контрол“ – Велико Търново към ИАРА, съвместно с БАБХ извършиха проверка на търговски обект за предлагане на прясна риба в Габрово.

Инспекторите констатирали близо 130 кг риба без документи за произход и 25 кг риба негодна за консумация. След акцията част от рибата е била предадена на екарисаж. На търговеца са били съставени актове за установяване на административни нарушения от ИАРА и БАБХ.

Близо 130 кг риба е била дарена на Център за настаняване от семеен тип за деца.

В ход на друга проверка по река Росица, в района на град Севлиево, екипите са съставили 1 акт за нарушение.

Зареди още

Крими

Акция срещу купуването на гласове, иззеха тефтери с имена

Published

on

На 1 април на територията на села от общините Севлиево и Габрово беше проведена специализирана полицейска операция, информираха от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Акцията е била насочена към превенция на нарушения, свързани с изборното законодателство и упражняването на политическите права на гражданите, противодействие на конвенционалната престъпност, както и контрол на пътното движение.

В рамките на операцията са били образувани 7 досъдебни производства, свързани с нарушения на изборното законодателство.

При извършени проверки в хранителни магазини в селата Душево, Шумата и Яворец били иззети тетрадки и тефтери, съдържащи списъци с имена и срещу тях изписани парични суми.

Проверяват се съмнения за купуване на гласове чрез опрощаване на натрупани задължения (вересии).

В хода на операцията са били задържани две лица за срок до 24 часа по Закона за МВР. Съставени и връчени са 20 протокола за полицейско предупреждение.

Проверени са били общо 132 моторни превозни средства и 107 лица, като две от тях са от криминалния контингент. За констатираните нарушения по Закона за движението по пътищата са съставени 3 акта и са наложени 19 глоби с фиш.

Зареди още

Крими

Конфискуваха незаконни ловни трофеи

Published

on

Служители на Държавно ловно стопанство „Росица“ – Севлиево взеха участие в полицейска акция, проведена в село Ловнидол.

След подаден сигнал от органите на МВР, екип на стопанството се е отзовал на проверка, която е разкрила сериозни законови нарушения.

При претърсване на два съседни частни имота в селото са открити общо осем трофея от благороден елен без необходимите документи за законен добив.

В двора на единия от имотите е установен високопроходим автомобил, в който са намерени труп на дива свиня и прясно отрязана глава на сръндак.

Част от откритите трофеи са иззети от служителите на МВР, а трупът на дивата свиня, главата на сръндака и останалите трофеи от благороден елен са задържани от служителите на ловното стопанство по надлежния ред.

Ръководството на ДЛС „Росица“ и Северноцентралното държавно предприятие заявяват своята категорична непримиримост към подобни прояви, които нанасят сериозни щети върху популацията на дивеча в региона.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица