Свържи се с нас

Новини

Кметът на Севлиево Йордан Стойков поздрави спортисти, победители в републикански първенства

Published

on

Кметът на Общината Йордан Стойков се срещна със спортисти и техните треньори от севлиевските спортни клубовете, завоювали златни медали от Републикански първенства и Международни турнири през 2011 година, съобщават от местната  администрация.На срещата присъстваха още председателят на Общински съвет Христофор Лалев, председателят на постоянната комисия по младежки дейности и спорт към ОбС Мирослав Марков и зам.-кметът Ценка Йонкова.Всеки от медалистите получи от кмета настолен часовник и поздравителен адрес. „По неповторим начин – с дух, борбеност и присъствие, Вие защитихте с чест спортната слава на града ни и станахте прекрасен пример за всички млади спортисти от Севлиево.Пожелавам Ви здраве и много нови постижения в спортната кариера”, се казва в адрес.

Ето постиженията на спортистите

ИНДИВДУАЛНИ ПОБЕДИТЕЛИ:

СК по борба „Дан Колов” – треньор Димо Панчев
1.Даяна Иванова – І-во място и златен медал – момичета, кат. 30 кг, Държавен личен отборен шампионат .
2.Цветомира Стефанова – І-во място и златен медал – момичета, кат. 57 кг, Държавен личен отборен шампионат.
3.Адил Челеби – І-во място и златен медал – деца, кат. 73 кг, Държавен личен отборен шампионат.

СК по джудо и самбо „Раковски” – треньор Ивайло Досев
1.Мерал Джихан Зибирова – І-во място и златен медал на Държавно първенство по самбо, момичета, кат. 26 кг.
2.Раймял Джихан Зибирова – І-во място и златен медал на Държавно първенство по самбо, момичета, кат. 32 кг; І-во място и златен медал на Държавен шампионат по джудо , момичета, кат. 32 кг.
3.Николай Станимиров Николов – І-во място и златен медал на Държавен шампионат по джудо, момчета, кат. 27 кг.

СК по карате „Киокушин” – треньор сенсей Тихомир Тотев
1.Кристияна Лалева – І-во място и златен медал – момичета до 14 год., кат. 39 кг, Международен открит шампионат „Швейцария – Ореn” – Станс.
2.Станислав Савов – І-во място и златен медал – момчета до 12 год., кат. 39 кг, Международен открит шампионат „Швейцария – Ореn” – Станс.

„Сдружение спортен киокушин карате клуб”Будо”- треньор Борислав Михов
1. Тодор Тодоров – І-во място и златен медал на Държавно първенство по киокушинкан за 2011г., категория 65 кг, юноши.

СК по мотоциклетизъм
1. Хакан Халми – І -во място и златен медал в І кръг на
Републиканското първенство по мотокрос – 65 куб.см;
ІІ-ро място Супермото – Източно европейско първенство.

СК по моделизъм” Икар`2010” – ръководител Стефан Христов
1. Николай Петров – І-во място и златен медал на кръг от Световната купа по ракетомоделизъм; І-во място и златен медал на републиканско състезание.

ОТБОРИ ПОБЕДИТЕЛИ:

1.Отбор момичета V – VІІ клас от ОУ „Стефан Пешев” с директор Николай Захариев и учител Цветан Друмев
І-во място и златен медал по бадминтон на Ученически игри 2010/2011 г.

2.Отбор момичета от СК по борба „Дан Колов” – треньор Димо Панчев
І-во място и златен медал, Държавен личен отборен шампионат

Любопитно

Габрово влезе в Петото годишно време: „Краят е близо – да му отпуснем края!“

Published

on

На 11 ноември, точно в 11:11 ч., Габрово отново спря времето – за да даде старт на своето „пето годишно време“, познато като Карнавалното. С усмивки, закачки и шумни аплодисменти, градът официално откри сезона на подготовката за най-големия празник на хумора и сатирата в България – Габровския карнавал.

Тази година карнавалното мото носи многозначителен заряд: „Краят е близо – да му отпуснем края!“ – закачлива покана да се посрещне всяка криза, война или житейски абсурд с доза смях, артистичност и габровска самоирония.

Церемонията по откриването превърна сцената на Terra Mall-Gabrovo в огледало на съвременния свят чрез етюда „Добре че са лудите, за да си кажем истината“. На нея оживяха герои от ежедневието – Габровският Мунчо, артистичната Ленчето, пазаруващият анализатор, футболният фен и медицинската сестра.

Пясъчният часовник, отброяващ оставащото време на габровската фиеста, обърнаха заместник – кметът на Габрово Мария Йозова и водещият на събитието Светослав Славчев. Всеки от тях изрази гласа на обществената лудост и културната параноя, но и на онова здраво чувство за истина, което само хуморът може да разкрие.

С обръщането бе даден и обратен брояч – 187 дни до Карнавал 2026, който традиционно ще се проведе в третата събота на май. Така Габрово официално потъна в своя период, когато логиката си взема отпуск, а сатирата поема властта.

Новото мото е покана към всички – артисти, граждани, гости и провокатори по душа – да се включат в създаването на карнавални картини, костюми и послания, които с хумор и въображение да осветят „края“ – било то на кризата, на войната, на здравия разум или просто на зимата.

Организаторите обещават зрелищни и безпощадно точни карнавални сюжети, които ще превърнат улиците на Габрово в сцена на колективна лудост и творческа свобода. С началото на Петото годишно време Габрово отново доказва, че е столица на хумора – град, в който всяка лудост е празник, а всеки край е само начало на нещо още по-шумно, цветно и габровско.

За повече информация и участие в карнавалните инициативи следете официалния сайт на Карнавала и страниците му в социалните мрежи.

Зареди още

Крими

Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

Published

on

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.

Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.         

Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години  лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

Зареди още

Новини

Променят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт

Published

on

На 12 ноември, сряда, от 08.00 до 17.00 часа, ще се променя организацията на движение по пътя между Севлиево и Велико Търново при западния вход на Велико Търново поради подмяна на портална рамка на тол системата, информираха от Агенция „Пътна инфраструктура“.

Ще се работи поетапно в отделните пътни ленти, като трафикът ще преминава в свободната лента. При необходимост е възможно да се ограничи движението за кратки интервали. Движението ще се регулира с пътни знаци и сигналисти.

Всички граждани и транспортни фирми могат да получават информация за актуалната пътна обстановка от интернет страницата на АПИ – www.api.bg, както и по всяко време от денонощието на тел. 0700 130 20.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица