Новини
Невена Петкова подкрепи кампанията за превенция употребата на наркотици
Областният управител подкрепя кампанията за превенция употребата на наркотици

снимка: Областна администрация – Габрово
„В мое лице и в лицето на институцията, която представлявам, винаги ще има подкрепа за каузи, насочени към младите хора.“ Това заяви областният управител на Габрово Невена Петкова по време на среща с родители, която е част от кампанията за превенция употребата на наркотици.
Петкова благодари на г-жа Иванка Баева, предишния областен управител, която е стартирала кампанията и инициатор на срещата с родители. „Знам че е направено много и има резултат“ – сподели Невена Петкова и допълни, че ще надгради направеното дотук.
Тя обяви, че вече е провела среща с представители на неправителствена организация и са обсъдили партньорство по проект, насочен към младежи и засягащ различни видове зависимости освен наркотиците.
По този повод областният управител заяви намерение да работи в диалог с местните институции и организации, за да може инициативата, която е била до момента, да стане по-всеобхватна и да достигне до повече заинтересовани страни.
Срещата продължи с разговор със Светла Иванова, която сподели своя опит и обърна внимание върху симптомите „свръх енергия и агресивност“, които може да са показател, че дадено дете взима някакви вещества.
Тя отново наблегна на т.нар. нова дрога, която кара младежите да кипят от енергия и да се чувстват много уверени в това, което правят.
Апелът, който отправи към всички родители, е да общуват повече със своите деца, защото само така могат да разберат ако нещо с тях се случва или да намерят „коренчето“ на породил се проблем.
„За съжаление все още живеем във време, в което макар да сме много разкрепостени, трудно признаваме, че детето ни е зависимо. Това е срамно и повечето родители премълчават и се опитват да изолират детето си от дадена среда. Това обаче не решава проблема.“ – каза Светла Иванова и допълни, че ежедневието на всеки е напрегнато и забързано.
Всеки родител иска да осигури добър живот на своето дете и улисан в работа, пренебрегва общуването си с него. „Да, животът е пари, но преди всичко си остава живот!“ – напомни в края на срещата Светла Иванова.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
„Домашен арест“ за единия от побойниците, отговорен за мелето на ул.“Митко Палаузов“

По искане на Районната прокуратура в Габрово съдът взе мярка за неотклонение „домашен арест“ на мъжа, обвинен за причиняване на леки телесни повреди на две лица в масово сбиване в града.
С постановление на прокуратурата на 12 май, габровецът с инициали К.М. е привлечен в качеството на обвиняем за това, че на 6 май т.г., около 23.30 часа, в Габрово, причинил по хулигански подбуди леки телесни повреди на повече от едно лице – чрез нанасяне на удари с ръка в областта на лицето причинил на В.А. счупване на хрущяла на носа и чрез нанасяне на удари с крака причинил повърхностна охлузна рана в областта на главата и комоцио на С.Г.
Престъплението е квалифицирано по чл.131 ал.1 т.4 и т.12, вр. чл.130 ал.1 от НК. Мярка за неотклонение „домашен арест“ по отношение на К.М. е взета днес, 14 май, от съда по искане на Района прокуратура-Габрово, след като същия беше задържан с постановление на РП-Габрово за срок до 72 часа.
Съдът възприе доводите на Районна прокуратура-Габрово, че е налице обосновано предположение, той да е извършил престъплението, за което е обвинен, както и че съществува реална опасност да се укрие или да извърши и друго престъпление.
Определението на съда подлежи на обжалване пред Окръжен съд – Габрово в 3-дневен срок.

Новини
Областният управител Кристина Сидорова встъпи в длъжност

Днес в Заседателната зала на Областна администрация Габрово официално се проведе церемония по приемственост. Досегашният областен управител Асен Даскалов предаде символа на държавността на новия областен управител Кристина Сидорова, която бе назначена с решение на Министерския съвет от 13 май 2026 г.
В своето обръщение Кристина Сидорова подчерта приемствеността в работата на институцията и необходимостта от продължаване на започнатите инициативи. Тя отбеляза, че още вчера, съвместно с Асен Даскалов, са провели приемен ден, по време на който са обсъдени конкретни проблеми и казуси на граждани.

„Това, което сме започнали с г-н Даскалов, ще продължим заедно и ще го доведем докрай. Добрите идеи и приоритети, които той и екипът му са начертали, ще бъдат реализирани. Надявам се да работим със същия устрем и професионализъм, както и преди три години. Областна администрация – Габрово винаги е била пример за екипност, за хора, които работят и се подкрепят заедно“, заяви Сидорова.
Даскалов благодари на екипа си за добрата съвместна работа през изминалите три месеца.

Новини
Народният представител Николай Косев с първа приемна за гражданите

Във връзка с активната работа на 52-рото Народно събрание и ангажимента за постоянен диалог с гражданите, народният представител от „Прогресивна България“ за 7 МИР – Габрово Николай Косев ще проведе първата си приемна с граждани в Габрово.
Тя ще се проведе на 18 май, понеделник, 15.00- 17.00ч., ул. „Софроний Врачански“ 1А, офис на „Прогресивна България“ в града.
Гражданите ще имат възможност да поставят въпроси, да споделят проблеми, идеи и предложения, свързани с развитието на Габрово и региона.
Срещите с хората и прякото обсъждане на проблемите по места бяха сред основните ангажименти, поети по време на кампанията на „Прогресивна България“, а приемната е първа стъпка към тяхното регулярно реализиране.

-
Кримипреди 6 дниНапрежение в Габрово заради побой над двама, задържани са някои от биячите
-
Новинипреди 7 дниДенят на Европа в Габрово ще бъде отбелязан с изложба за женската сила и смелост
-
Любопитнопреди 6 дниКарнавалният екип представя модните тенденции на сезона
-
Кримипреди 6 дниОбявиха подробности около инцидента, породил напрежение в Габрово
-
Кримипреди 3 дниЩе ескалира ли напрежението в Габрово заради протестите?
-
Новинипреди 4 дниБаражът е близо: „Янтра“ приема опасния „Вихрен“
-
Новинипреди един денКристина Сидорова е новият областен управител на Габрово
-
Кримипреди 3 дниМВР започва проверка на Областната дирекция в Габрово





