Крими
Кошмарно наквасен габровец „буторяса“ две паркирани коли

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved
40-годишен габровец, под въздействието на солидни количества изпит алкохол, удари два паркирани автомобила.
Инцидентът се случил на 15 ноември, около 20.45 часа на улица „Младост“ в Габрово, става ясно от информация на полицията.
Габровецът бил седнал в нетрезво състояние зад волана на лек автомобил „Пежо“. При потегляне той ударил двете паркирани коли.
На място веднага бил изпратен полицейски екип, който установил, че водачът, предизвикал пътното произшествие, шофирал с умопомрачителните 2.39 промила алкохол.
По случая е образувано бързо полицейско производство.
Бързи полицейски производства са образувани и срещу други двама водачи, хванати да карат без книжка, в рамките на едногодишния срок от наложените им по административен ред наказания за същото деяние.
Във вторник, около 15.45 ч., на пътя за с. Мичковци, полицейски екип спрял за проверка мотопед „Балкан“, управляван от 59-годишен жител на селото, за когото било установено, че не притежавал свидетелство за управление на МПС.
Другият „джигит“ бил хванат в сряда, около 04.00 часа, на площад „Ракетата“ в Дряново. 28-годишен мъж без да има право бил хванат да шофира лек автомобил „Фолксваген“.
По случаите са заведени бързи полицейски производства.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Стана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие на околовръстен път III-5004 в Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 61- годишен мъж. Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343 ал. 1 буква “в“ във вр. с чл.342 ал.1 от НК.

То е образувано за това, че около 14.56 часа на 01.12.2025 г. в Габрово, на път III-5004 при километър 16+700 е настъпило пътнотранспортно произшествие между товарен автомобил „Мерцедес Спринтер“, управляван от В.Д., на 61 години от Пловдив и товарен автомобил “Мерцедес Атего“, управляван от Б.Д., на 34 години от Габрово, като са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният от пловдивчанина товарен автомобил е навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея товарен автомобил, с водач Б.Д.
Вследствие на произшествието по непредпазливост е настъпила смъртта на 61-годишния от Пловдив.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Крими
Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.
Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.
Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.
Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.
В момента протичат процесуално следствени действия.

Крими
Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.
Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.
Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ.

-
Кримипреди 2 дниСтана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода
-
Кримипреди 4 дниКола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово
-
Новинипреди 7 дниГаброво се обединява за Иван и Ванеса в „The Golden Circle“
-
Любопитнопреди 4 дниГаброво грейва в коледна светлина тази вечер!
-
Кримипреди 4 дниТежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово
-
Културапреди 2 дниГран-при и четири златни медала за МК „Весела“
-
Новинипреди 4 дниДжудистите ни със силно представяне на татамито сред 700 участници от 6 държави
-
Икономикапреди 2 дниДо края на декември заявяваме данъчните облекчения за деца








