Новини

ФК“Янтра“ прегази „Локо“(Горна Оряховица)

Published

on

Отборът на ФК„Янтра“ надигра по категоричен начин като гост състава на „Локомотив“ (Горна Оряховица). Габровските футболисти записаха чиста победа с 2:0. Този резултат беше най-малкото, с което момчетата на Радия Дойчев можеха да си тръгнат от гостуването си. Двубоят, игран вчера на градския стадион в Горна Оряховица, бе от 25-я кръг на първенството в Северозападната „В” АФГ.

Още в първите минути на срещата си пролича, че домакините от „Локомотив“ едва ли ще окажат голяма съпротива. Първата голова възможност за „Янтра“ се откри още във втората минута. Светлин Иванов получи добър пас от дълбочина, напредна мощно по лявото криво и успя да центрира. Центрирането попадна в добре пласиралия се Ивайло Христов, който отправи удар по посока на врата, но вратаря на „железничарите“ спаси удара му и изкара топката в корнер. В 15 минута Теохарис Ракиджис навърза трима футболисти на домакините в центъра и пусна извеждащ пас към Светлин Иванов, който стреля в ръцете на вратаря. Вратарят не успя да улови топката, от което се възползваха габровци. Последва центриране и нов удар на Светлин Иванов, който мина на около метър над горната греда. Все пак момчетата на старши-треньора Радия Дойчев материализираха превъзходството си. В 18 минута Христо Марков пусна хитър пас в коридор към Мирослав Косев , който надбяга защитата на „Локо“ и се озова очи в очи с вратаря. Миро Косев майсторски го финтира и отбеляза за 1:0.  След попадението последва опасен удар на Светлин Иванов, който за малко не намери целта. Футболистите на „Локомотив“ отравиха единствения си удар за първото полувреме в 22 минута, но с великолепна намеса габровския вратар  Александър Витанов попари всякакви надежди.  До края на полувремето момчетата на „Янтра“ се забавляваха по целия терен и изнесоха една лекция по модерен футбол на своите колеги от „Локо“. Иво Христов пропусна на няколко пъти да увеличи резултата от удобни позиции. Миро Косев и Теохарис Ракиджис на няколко пъти също пробваха рефлекса на вратаря, но не успяха да реализират.

Второто полувреме започна с по изравнена игра и битка в центръра на терена. В 57 минута габровските футболисти организираха опасна атака на скорост, която завърши с центриране, но вратарят улови. При изнасянето на топката, вратарят я изрита в главата на негов съотборник и тя попадна в краката на Миро Косев. Нападателят на „Янтра“ финтира за втори път стража на домакините и покачи резултата на 2:0. Добрите атаки на габровци продължиха и след попадението. Влезлият през второто полувреме Александър Маринов беше изведен на голова позиция от Теохарис Ракиджис, но футболистът с номер 8 не реализира. Ударът му премина близко до страничната греда. До края на сблъсъка преобладаваха единоборствата.

С постигнатата победа футболистите на „Янтра“ се завърнаха на 3 място във временното класиране с 47 точки. Следващият мач на момчетата на Радия Дойчев е домакинство на „Бдин“ – Видин в четвъртък.

Новини

144 години от Шипченската епопея

Published

on

През тази година се навършват 144 години от героичните боеве на старопланинския връх Шипка, които остават в българската история като Шипченската епопея.

Националното честване ще се проведе под патронажа на президента на Република България Румен Радев, в дните от 19 до 26 август.

Стотици българи по традиция изкачват историческия връх всяка година, за да засвидетелстват своята почит към героите, дали живота си за Свободата на България.

Събитията, включени в проявите за Националното честване „Шипченска епопея“ през настоящата година, ще бъдат обявени през следващата седмица.

Тазгодишните чествания съвпадат и с 87 години от откриването на Паметника на Свободата.

Основният му камък е положен на 26 август 1922 г., а паметникът е завършен през 1930 г.

На 26 август 1934 г. паметникът на връх „Свети Никола“ е тържествено открит от цар Борис III. Паметникът е висок 31,5 метра и към него водят 890 стъпала. Над централния вход гордо се възправя бронзов лъв – символ на българската държавност.

На останалите три страни са изписани имената на Шипка, Шейново и Стара Загора – бойните полета, напомнящи за подвига на българските опълченци.

Следете ни и във Фейсбук на:

Зареди още

Култура

Музиката на Йосиф Цанков тази вечер на пл.“Възраждане“

Published

on

Тази година се навършват 110 години от рождението и 50 години от кончината на Йосиф Цанков, написал едни от най-хубавите български песни, сред които „Приказка“, „Лунни лъчи“, „Песен моя, обич моя“, „Събота вечер“, „Пролет моя“, „Пеят сто китари“, „Целуни ме“, „Облаци“, „Песен за София“, „Керванът”, „Повей ветре“ и много други.

По този повод Община Габрово ви кани на концерта „Среща с деди Йожи“.

В програмата ще бъдат изпълнени пиеси от албума „Онзи вятър от първата среща“ – Музиката на Йосиф Цанков Аранжор: Михаил Йосифов Солист: Велислав Стоянов Изпълняват: Михаил Йосифов – тромпет Димитър Льолев – саксофон Велислав Стоянов – тромбон Шибил Бенев – пиано Даниеле Феббо – контрабас Борислав Петров – ударни

Концертът „Среща с деди Йожи“ е днес, 30 юли. Началният час е 19.00 часа, а мястото е площад Възраждане. Входът е свободен!

Зареди още

Новини

„ВАИКАР“ предлага решение за стария ви автомобил

Published

on

Ако старият ви автомобил, джип, бус или камион, се превърнал в „музеен експонат“ пред блока, в двора, на общински или държавен терен, и не желаете да бъдете санкционирани заради него. Има лесен и полезен начин да спечелите от него.

ВАИКАР“ ЕООД има правилното решение за Вас! Фирмата изкупува всякакъв вид излезли от употреба моторни превозни средства и е Вашият коректен партньор, който ще се отзове веднага, предлагайки ви качествено обслужване.

Плащането става веднага и на най-добри цени!

ВАИКАР“ ЕООД разполага и със специализирани автомобили за репатриране на аварирали превозни средства до 10 тона.

Освен това фирмата изкупува ретро и класически автомобили, както и стари автомобили и бусове „Форд“, произведени преди 1987 година, и „Тойота“, произведени 1990 година.

Телефон за контакти: +359999009008. Не се колебайте и позвънете! „ВАИКАР“ ще се погрижи за всичко останало!

Ако имате излязло от употреба моторно превозно средство, което е без технически преглед, или притежавате катастрофирал автомобил, който не подлежи на ремонт. Не се колебайте, а позвънете веднага, „ВАИКАР“ изкупува всякакви коли за скрап и авточасти!

Фирмата има много партньори на територията на Габрово и в страната, които ще реагират веднага на Вашите нужди. „ВАИКАР“ има сключени договори с фирми за рециклиране на черни и цветни метали.