Крими
Обирджия на апартамент се измъкна под носа на собственика. Има заподозрян!
23-годишен мъж от Габрово е заподозрян за извършването на кражба от апартамент, информираха от пресцентъра на полицията.
В четвъртък, бил получен сигнал от собственик на жилище на ул. „Свищовска“ в Габрово, който заявил, че предната вечер, прибирайки се в дома си, забелязал младеж, който избягал от апартамента му по стълбището на блока.
Непосредствено след това, собственикът установил, че от жилището му липсвали 40 лева. В резултат на предприетите действия по изясняване на случая, криминалистите задържали заподозрения за извършител на деянието 23-годишен габровец.
Работата по случая продължава в рамките на образуваното досъдебно производство.
Към полицейската сводка от днешния ден от пресцентъра на полицията съобщават за още едно престъпление.
Вчера полицейски служители извършили проверка в жилището на 29-годишен мъж от Габрово. В едно от помещенията била намерена полиетиленова свивка със суха листна маса, която при извършения полеви наркотест реагирала на марихуана.
Наркотичното вещество било иззето, а мъжът – задържан за срок до 24 часа. По случая е образувано досъдебно производство.
Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730
Крими
Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.
Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.
От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.
В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.
По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Крими
Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.
При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.
У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.
Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Крими
Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.
Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.
Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.
Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

-
Кримипреди 7 дниДелото за тежката катастрофа с шестима загинали край Габрово започва
-
Кримипреди 6 дниПрибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово
-
Новинипреди 7 дниОбщината констатира дефекти по новия асфалт при ремонта на ул.“Христо Ботев“
-
Кримипреди 2 дниДвама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен
-
Културапреди 6 дни„Алцхаймер България“ се опитва да „разчупи тишината“
-
Културапреди 7 дниВалидират пощенска марка за 225 години от рождението на Колю Фичето
-
Новинипреди 6 дни„Будителите 2017“ организират здравна лектория
-
Новинипреди 5 дниОбходът на Габрово, водещ към бъдещия тунел под Шипка, „напредва“








