Свържи се с нас

Крими

Отложиха делото на ръководителя на строежа, погубил живота на жена

Published

on

ураган

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

В съдебно заседание, проведено на 30 май, състав на Окръжен съд – Габрово с председател съдия Минков, не даде ход на наказателно дело от общ характер, за причинена смърт на жена от Габрово, след удар с дъска, излетяла от строително скеле. Причина за отлагане на производството е неизпълнението на чл.254 от НПК, а именно – несвоевременното връчване на подсъдимия на обвинителния акт, въз основа на който е образувано делото.

Подсъдим по делото е против И.М. от София, обвинен от Окръжна прокуратура – Габрово в това, че на 14 март 2013 г., около 19,00 ч., на ул. „Брянска” в Габрово, като технически ръководител на строеж по проект „Зелени инвестиции за енергийна ефективност в 13-етажна административна сграда”, поради немарливо изпълнение на занятие, представляващо източник на повишена опасност причинил смъртта на 34-годишна жена от Габрово.

Съгласно обвинението подсъдимият нарушил Наредба №2 от 22 март 2004 г. за минималните изисквания за здравословни и безопасни условия на труд при извършване на строителни и монтажни работи, като около две седмици преди инцидента, с негово съгласие, в нарушение на заповед за спиране на строежа поради лоши климатични условия, издадена на 27 декември 2012 г. от В.П. – упражняваща строителен надзор на обекта, започнало изграждане на строително скеле.

На инкриминираната дата при влошаване на климатичните условия, изразяващо се в бурен вятър, конструкцията на скелето се отделила от сградата и неукрепена съобразно изискванията за ветрово осигуряване дъска излетяла от скелето и при падането си причинила на пострадалата несъвместими с живота травми.

При подготовката за заседанието съдът констатира, че препис от обвинителния акт, не е връчен на подсъдимия И.М.

С оглед изричната разпоредба на чл.254 ал.3 от НПК съдът счете, че посоченото обстоятелство се явява процесуална пречка за даване ход на делото. Препис от обвинителния акт бе връчен на подсъдимия непосредствено от съда в настоящото съдебно заседание.

Съобразно процесуалните норми И.М. може в седемдневен срок да даде отговор, в който да изложи възраженията си и да направи искания.

Следващото съдебно заседание по делото е насрочено за 4 юли 2016 година.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Стана ясна причината за жестоката катастрофа между камион и бус на обхода

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се води разследване за пътнотранспортно произшествие на околовръстен път III-5004  в Габрово, в резултат на което е настъпила смъртта на 61- годишен мъж. Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл.343  ал. 1 буква “в“ във вр.  с чл.342 ал.1  от НК. 

То е образувано за това, че около 14.56 часа на 01.12.2025 г. в Габрово, на път  III-5004 при километър 16+700 е настъпило пътнотранспортно произшествие между товарен автомобил „Мерцедес Спринтер“, управляван от В.Д., на 61 години от Пловдив и товарен автомобил “Мерцедес Атего“, управляван от Б.Д., на 34 години от Габрово, като са нарушени правилата за движение на пътищата.

Управляваният от пловдивчанина товарен автомобил е навлязъл в насрещната пътна лента, в резултат на което последвал удар с движещия се в нея товарен автомобил, с водач Б.Д.

Вследствие на произшествието по непредпазливост е настъпила смъртта на 61-годишния от Пловдив.          

Неотложните следствени действия са извършени от екип на РУ на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебно-медицинска експертиза и автотехническа експертиза относно причините и механизма на възникналото пътнотранспортно произшествие.             

Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Тежка катастрофа със загинал на обходния път на Габрово

Published

on

Тежка катастрофа със загинал е станала днес, 1 декември, в следобедните часове на обходния път на Габрово, съобщиха за „Габрово Нюз“ от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово.

Ударили са камион и товарен бус. Инцидентът е настъпил в района на квартал „Смирненски“. Тежкотоварният автомобил се е движел в посока от връх Шипка към Габрово, а буса в обратната – към върха.

Единият от водачите за загинал на място, а другият е бил откаран в болница в критично състояние.

Движението на автомобили в района е преустановено. Трафикът се пренасочва по обходни маршрути. Причините и механизмът за възникване на инцидента са в процес на установяване.

В момента протичат процесуално следствени действия.

Зареди още

Крими

Кола блъсна неправилно пресичащ в центъра на Габрово

Published

on

40-годишен, пресичащ неправилно, пострада в събота вечер при пътнотранспортно произшествие. Блъснатият мъж е бил приет в МБАЛ „Д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата.

Инцидентът е станал около 17.30 часа, на ул. „Чардафон“ в центъра на Габрово. При извършения на място оглед, полицейският екип установил, че 45-годишен, управлявайки “Фолксваген Туран“, блъснал 40-годишния мъж, пресичал неправилно пътното платно.

Пострадалият бил откаран в МБАЛ „д-р Тота Венкова“ с открита рана на главата. Пробите за алкохол и наркотици на водача са отрицателни. На пешеходеца е била взета кръв за химически анализ. 

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица