Свържи се с нас

Крими

Закопчаха двама, заради марихуана

Published

on

снимка: Пресцентър ОДМВР - Габрово, Архив

снимка: Пресцентър ОДМВР – Габрово, Архив

Двама, 18-годишен габровец и 25-годишен тревненец, са били задържани заради притежание на наркотици, информират от пресцентъра на Областната дирекция на МВР.

Арестът на габровеца бил извършен в събота, около 23.00 часа на ул. „Радецка“, когато полицейски служители го спрели за проверка. В джоба на дрехата му било намерено полиетиленово пликче със суха листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана. Наркотичното вещество било иззето, а младежът задържан за срок до 24 часа.

Два дни по-рано, на 28 април, около 16.10 часа, на ул. „Ангел Кънчев“ в Трявна, полицейски екип спрял за проверка „Мерцедес“, в който пътувал 25-годишният мъж. В чанта, оставена в купето на автомобила, било намерено хартиено пакетче със суха листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана. Наркотичното вещество също било иззето.

По случаите са образувани досъдебни производства.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Крими

Хванаха „упоена с пико“ бургазлийка край габровски нощен клуб

Published

on

29-годишна дама от Бургас е поредният водач, хванат в Габрово от органите на реда да шофира под въздействието на наркотици.

Пробата ѝ отчела положителен резултат от употребата на метамфетамин, информират от пресцентъра на полицията.

При проверката униформените служители намерили и иззели бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

Случаят бил разкрит в неделя, 21 септември, час след полунощ в района на известно нощно заведение в Габрово.

На улицата, водеща и към него, полицейски екип спрял лек автомобил „Сааб“, управляван от 29-годишната бургазлийка. Оказало се, че шофьорката управлявала с употребата на пико.

Жената отказала да даде кръв за химически анализ и приела показанията на техническото средство, с което била изпробвана.

При последвалите процесуално-следствени действия бил открит и иззет наркотикът от същия вид. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Две тежки катастрофи отнеха човешки животи

Published

on

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се водят две отделни разследвания за тежки пътнотранспортни произшествия, станали на 9 септември 2025 г., при които загинаха двама души.

Първият инцидент е станал около 05:14 часа на главния път София – Варна, край Севлиево. Лекият автомобил „Опел Зафира“, управляван от 53-годишен мъж от София, навлязъл в насрещната лента и се ударил челно в автобус „Сетра С 415“, управляван от мъж от Разград.

В резултат на катастрофата водачът на лекия автомобил е загинал на място. По случая е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

Screenshot

Втората трагедия е регистрирана същия ден, около 15.00 часа, в дряновското село Пейна. При управление на самоделно четириколесно моторно превозно средство без регистрационни табели, управлявано от 33-годишен мъж, били нарушени правилата за движение по пътищата. Вследствие на това настъпила смъртта на возещото се в превозното средство 15-годишно момче от село Градец, община Котел. И по този случай е образувано досъдебно производство за престъпление по чл. 343, ал. 1, буква „в“ във връзка с чл. 342, ал. 1 от НК.

И в двата инцидента на местопроизшествията са извършени неотложни следствени действия от екипи на ОД на МВР – Габрово. Предстои назначаването на съдебномедицински и автотехнически експертизи, които да установят точните причини и механизъм на произшествията.

Разследванията продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

Зареди още

Крими

Инцидент с велосипедист край Яворец

Published

on

Инцидент с велосипедист е станал вчера, 4 септември, на главния път между Габрово и Севлиево, в района на село Яворец. По случая е образувано досъдебно производство.

Сигнал за пътнотранспортното произшествие постъпил в полицията около 10.00 часа. На място било установено, че 26-годишен мъж, движещ се в посока към Севлиево със „Ситроен Джъмпер“, блъснал 50-годишен велосипедист, движейки се в същата посока.

В резултат от удара колоездачът изгубил съзнание.

Пробите за алкохол и наркотици са отрицателни. По случая е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица