Свържи се с нас

Крими

Осъдиха мъж, предлагал за продажба културни ценности в интернет

Published

on

В заседание по наказателно дело от общ характер, състав на Окръжния съд в Габрово одобри споразумение между прокурор при Окръжна прокуратура – Габрово и защитника на подсъдимия Ц.Ц. от дряновското село Гостилица, с което на последния се налага условно наказание „лишаване от свобода“ за незаконно държане и предлагане за продажба на културни ценности.

Съгласно споразумението, Ц.Ц. се призна за виновен в извършване на престъпление по чл.278 ал.6 изр. първо предл. последно от НК, за това, че на 23 юни 2020 г. в имот в село Гостилица, държал повече от три археологически обекти – общо 17 броя корозирали метални сечива, части от метални инструменти и амфора, които не са идентифицирани и регистрирани по съответния ред, съгласно Закона за културното наследство и Наредба № Н-3 /03.12.2009 г. за реда за извършване на идентификация и за водене на Регистъра на движимите културни ценности.

Посочените вещи, притежаващи качества на движими културни ценности по смисъла на чл.7, ал.3 и чл.53, т.1 от Закона за културното наследство, са на обща стойност 600 лв.

Със същото споразумение подсъдимият Ц.Ц. се призна за виновен и в това, че през периода 16 – 23 юни 2020 г. предложил горепосочените културни ценности за отчуждаване в интернет сайт за безплатни обяви.

За извършените две престъпления на Ц.Ц. бе определено общо наказание от 8 месеца „лишаване от свобода“, като на основание чл.66 ал.1 от НК изпълнението на същото бе отложено с изпитателен срок от 3 години.

Одобреното споразумение има последиците на влязла в сила присъда.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Двама „мутреещи“ на пътя раздаваха юмруци и шамари на 65-годишен

Published

on

Полицията установи двама мъже, на 19 и 26 години, нанесли на пътя побой над 65-годишен. Неприятният инцидент се разиграл вчера, 24 ноември, следобед край Дряново.

Около 15.40 часа, от 65-годишен мъж подал сигнал в полицията, че при управление на автомобила си в посока Велико Търново бил застигнат и заставен да спре от лек автомобил “Ауди А6“.

От колата изскочили две непознати за него лица, които му нанесели удари в областта на лицето, след което напуснали мястото в посока Велико Търново.

В резултат от проведените незабавни оперативно-издирвателни мероприятия били установени и задържани извършителите на деянието. Това били двамата мъже на 26 и 19 години, извършили деянието.

По случая в РУ-Дряново е образувано досъдебно производство.

Зареди още

Крими

Прибраха трима в ареста при акция за наркотици в Габрово

Published

on

Трима бяха задържани при специализирана полицейска акция по линия „Наркотици“, проведена в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

При проверка на 19-годишен младеж от Плачковци било установено, че е придобил и държи в себе си бяло кристално вещество, реагирало при полевия наркотест на метамфетамин.

У 33-годишен габровец пък била немарена суха зелена листна маса, реагирала на марихуана, а в 42-годишен мъж, многократно осъждан за държане на наркотици и кражби, бил открит също метамфетамин.

Лицата са били задържани по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу тях са образувано досъдебни производства.

Зареди още

Крими

Прибраха двама, подлудили с кражбите си Габрово

Published

on

Двама мъже на 22 и 29 години бяха уличени като извършители на множество кражби в Габрово. Мъжете са уличени и в държане на наркотични вещества.

Основната част от престъпленията, извършени през октомври и ноември, са свързани с кражби от жилища и моторни превозни средства, взломни посегателства, както и държане на наркотични вещества.

Активната работа на полицейските екипи е довела до многократното им установяване и задържане, както и до образуване на преписки и досъдебни производства за извършените деяния.

Работата по документиране на цялата престъпна дейност на лицата продължава под надзора на прокуратурата.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица