Крими
Мощен удар на полицията върху наркопазара в региона!
Хванаха над 9 кила марихуана, сушена на таванско помещение на бившето ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ в Горна Росица.
Криминалисти задържаха три лица за притежание на наркотици, информираха от пресцентъра на полицията в Габрово.
На територията, обслужвана от Областната дирекция на МВР – Габрово, е била проведена специализирана полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с разпространение на наркотични вещества в и около училищата и детските градини.
В края на миналата седмица, на 22 октомври, около 21.00 часа, при извършено претърсване на таванско помещение на бившето ОУ „Св.Св. Кирил и Методий“ в село Горна Росица, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР Габрово и РУ-Севлиево задържали 43-годишен многократно осъждан жител на село Горна Росица и 45-годишен мъж от Габрово.
Те били арестувани в момент на пренасяне и сушене на растения. При направения полеви наркотест същите реагирали на наркотичното вещество „канабис“. От установените растения била отделена листна маса с тегло близо 9 килограма.

Срещу двамата мъже е образувано досъдебно производство за извършено престъпление по чл.354а ал.3 от Наказателния кодекс.
На следващия ден, 23 октомври, в 12.40 часа, в района на Основно училище „Васил Левски“ в Габрово, бил задържан криминално проявен 32-годишен мъж от областния град.
При извършената проверка било установено, че същият държи полиетиленова свивка, съдържаща зелена суха листна маса, която при направения полеви наркотест реагирала също на наркотичното вещество „марихуана“.
Габровецът е бил задържан за срок до 24 часа. По случая в РУ-Габрово е образувано бързо производство за извършено престъпление по чл. 354а от Наказателния кодекс.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
Хванаха мъж с над половин кило марихуана

42-годишен мъж беше задържан при съвместна полицейска акция по линия „Наркотици“, служители от сектор „Противодействие на криминалната престъпност“ при ОДМВР – Габрово и РУ – Габрово, реализирана вчера, 12 ноември, в областния град.
Тогава органите на ред спрели за проверка лек автомобил, управляван от 42-годишния гражданин. При извършената проверка било установено, че мъжът е придобил и държи в себе си суха зелена листна маса, която при полевия наркотест реагирала на марихуана.
В последвалото претърсване на жилището, обитавано от него, криминалистите намерили и иззели близо половин килограм от същото вещество. Спрямо притежателя му е била наложена полицейска мярка „задържане за срок до 24 часа“.
По случая е образувано досъдебно производство, а работата продължава под надзора на прокуратурата.

Крими
Инспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“

При нощна проверка инспектори от ИАРА – Стара Загора и Ловеч хванаха лице в момента на изваждане на мрежите от язовир „Александър Стамболийски“.

Екипите са наблюдавали мястото с термокамери и дрон с термокамера. Служителите са иззели 120 метрови хрилни мрежи (3 броя), 1 брой лодка и 1 брой мотор. В мрежите е имало риба от видовете – сребриста каракуда (12 кг), шаран (1 брой) и бяла риба (1 брой).





Рибата беше дарена на Дом за стари хора. На нарушителя е бил съставен акт за риболов с поставени не регламентирани мрежи.

Крими
Четири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна

По обвинение на Окръжната прокуратура в Габрово, севлиевец с инициали Д.А. бе признат за виновен в това, че на 10 октомври 2022 г., на кръстовище между ул. „Александър Верешчагин“ и ул.“Никола Д. Петков“ в Севлиево, при управление на товарен автомобил „Скания“, нарушил правилата за движение по пътищата, причинявайки по непредпазливост смъртта на 68-годишна жена.
Той бе осъден за това, че при предприемане на маневра „завиване надясно“ не пропуснал преминаващата по пешеходна пътека 68-годишната пешеходка, бутаща велосипед, като я блъснал и прегазил.
Делото протече по реда на съкратено съдебно следствие, като за извършеното престъпление извършителят бе осъден на 4 години лишаване от свобода при първоначален общ режим. Присъдата е влязла в сила и вече е приведена в изпълнение.

-
Новинипреди 3 дниПроменят движението между Севлиево и Велико Търново заради ремонт
-
Кримипреди един денХванаха мъж с над половин кило марихуана
-
Любопитнопреди 7 дниЛексикон на успеха: Никола Рахнев от Гората.бг
-
Новинипреди 7 дниДиабетът във фокуса на здравна инициатива в Габрово
-
Кримипреди 3 дниЧетири години затвор за тираджия, прегазил жена на пешеходна
-
Икономикапреди един денБез опашки по бензиностанциите на „Лукойл“ в Габрово
-
Любопитнопреди 4 дниМотото на Карнавала догодина ще бъде обявено на специална церемония
-
Кримипреди 2 дниИнспектори сгащиха бракониер в яз. „Александър Стамболийски“







