Свържи се с нас

Крими

Спипаха двама млади габровци с марихуана

Published

on

Двама габровци, единият от които стар познайник на полицията, на 18 и 22 години, бяха задържани за срок до 24 часа в местния арест, заради притежание на наркотични вещества. И двата ареста били извършени в събота, 1 февруари.

Първи от тях бил прибран 22-годишният още към 08.20 часа. Във връзка с провеждана специализирана полицейска операция, с цел противодействие на престъпления, свързани с употреба и разпространение на наркотични вещества, служители габровската полиция извършили проверка в жилището, обитавано от криминално проявения жител.

В резултат на проведените процесуално-следствени действия, криминалистите намерили и иззели известно количество суха зелена листна маса, която при направен полеви наркотест е дала характерна реакция на наркотичното вещество канабис.

Часове по-късно, около 14.15 часа, във връзка с провеждана друга специализирана полицейска операция за противодействие на престъпления, свързани с употреба и разпространение на дрога, в района на булевард „Могильов“, служители на полицията закопчали и 18-годишния габровец.

При проверката му било установено, че той е придобил и държи в себе си саморъчно свита цигара, съдържаща суха зелена листна маса, която при направен полеви наркотест също дала характерна реакция за канабис.

Откритите при арестите на двамата забранени вещества били иззети. По случаите са образувани бързи производства по чл. 354а, ал. 3 от Наказателния кодекс.

След приключване на разследванията, материалите от наказателните производства ще бъдат предадени на Районна прокуратура – Габрово.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Сгащиха непълнолетен, посегнал на кутия с дарения в Габрово

Published

on

Полицията в Габрово залови непълнолетно момче, откраднало кутия с дарения, оставена в хранителен магазин, намиращ се на ул.“Св. Св. Кирил и Методий“ в областния град.

Безочливото посегателство било извършено посред бял ден. В кутията за дарения имало общо 35 евро, които поблазнили непълнолетния и той пожелал да обсеби.

За щастие справедливостта възтържествувала не след дълго. Престъплението бе уловено от охранителни камери, а видео от тях се появи в социалните мрежи, пораждайки вълна от възмущение.

В резултат от проведените оперативно-издирвателни мероприятия криминалисти от габровската полиция установиха и задържаха извършителя на деянието. Това било непълнолетното момче, известно на МВР.

Сумата не е възстановена. По случая е заведена преписка.

Зареди още

Крими

Ремонтът на сградата на полицейското управление в Дряново приключи

Published

on

Днес официално беше открита реновираната сграда на Районно управление – Дряново, обновена по проект за въвеждане на мерки за енергийна ефективност, реализиран с финансовата подкрепа на Механизма за възстановяване и устойчивост.

Лентата прерязаха Кристина Сидорова, областен управител на област Габрово, Ангел Ангелов, заместник-кмет на Дряново, старши комисар Илиян Иванов, директор на Областната дирекция на МВР – Габрово и Тони Тодоров, началник на РУ-Дряново. Сред официалните гости на церемонията бе и Пламен Генчев, директор на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението“- Габрово.

За здраве и благополучие на служителите и посетителите водосвет отслужи отец Филип.

Реновацията на материалната база започна през ноември 2025 година и включваше цялостно изпълнение на мерки за енергийна ефективност, модернизация на сградния фонд и подобряване на работната среда.

В рамките на проекта бяха извършени строително-монтажни дейности, свързани с топлинно изолиране на сградата, подмяна на дограма, обновяване на отоплителната и електрическата инсталация, внедряване на енергоспестяващи решения и подобряване на достъпната среда.

Директорът на Областна дирекция на МВР-Габрово старши комисар Илиян Иванов подчерта, че реализирането на проекта е важна стъпка към създаването на по-модерна, енергийно ефективна и устойчива обществена инфраструктура.

Той отбеляза, че в резултат на изпълнените дейности е повишена енергийната ефективност на сградата от клас „С“ на клас „В“, значително се намаляват разходите за енергия и се осигуряват по-добри условия както за служителите на районното управление, така и за гражданите, ползващи административните услуги.

Особено внимание в проекта е отделено на достъпността на обществената сграда. Създадени са условия за безпрепятствен достъп на хора с увреждания чрез изграждане на подходяща инфраструктура и обособяване на тактилна пътека за хора със зрителни затруднения.

Реализираните мерки гарантират по-добра ориентация, самостоятелност и равнопоставен достъп до административни услуги за всички граждани.

Зареди още

Крими

Погват свърталища в Габрово, проверяват и общинските жилища

Published

on

Директорът на Областната дирекция на МВР – Габрово старши комисар Илиян Иванов проведе среща, инициирана от граждани, по повод възникналото обществено напрежение и последвалите протестни действия, свързани със скандал, прераснал в сбиване вечерта на 6 май 2026 г.

В хода на разговора ст. комисар Иванов представи част от предприетите от страна на ОДМВР-Габрово мерки за гарантиране обществения ред, спокойствието и сигурността на гражданите.

Директорът посочи, че са привлечени допълнителни сили от Главна дирекция „Жандармерия, специални операции и борба с тероризма“.

Към момента се извършват проверки по отношение на адресни регистрации в общински жилища, като се предприемат и съответните законови действия спрямо лица без регистрация.

Беше отбелязано още, че служители на Районно управление-Габрово осъществяват засилен контрол и регулярни проверки на обществени места и райони с концентрация на хора, както и ежедневни обходи в различни части на града.

Предстоят и срещи с домоуправители с цел подобряване на комуникацията и своевременното подаване на сигнали.

В срещата участие взе и старши инспектор Иван Халкин – началник на Районно управление -Габрово, който разясни дейността на полицейските служители по различни направления, както и конкретните им правомощия при изпълнение на служебните задължения.

По време на срещата бяха обсъдени и конкретни казуси, по които ще бъдат извършени необходимите проверки и предприети действия в рамките на компетентността на органите на МВР.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица