Крими
Почина убиецът на съпрузите от Богданчовци
Извършителят на двойното убийство на семейството от габровското село Богданчовци, е починал и наказателното производство срещу него е прекратено.
Делото обаче за убийството на съпрузите, палежа на къщата им и държането на незаконни боеприпаси продължава срещу другия подсъдим, обвинен за подбудител и помагач на фактическия автор на тежкото криминално деяние.
Ще припомним, че възрастното семейство от Богданчовци бяха застреляни в дома си, заради влошени съседски отношения, а случаят потресе обществеността с бруталността си. Двамата обвинени, единият от които вече покойник, бяха опитали да заличат следите от убийството, като инсценират пожар, при който разследващите да тръгнат по грешна следа.
Това не се случи и след извършената съдебно-медицинска експертиза беше установено, че смъртта на съпрузите бе настъпила в резултат на огнестрелни рани, а не при пожара. Габровските криминалисти успяха да стигат до поръчителя и извършителя на двойното убийство, които бяха арестувани и изправени пред съда.
Престъпленията бяха извършени през месец август 2017 г. в с. Богданчовци. За посочените деяния на съд бяха предадени В.И. от Велико Търново и Л.П. от София, като по отношение на софиянеца производството бе спряно, поради наличие на тежко заболяване.
В началото на заседанието, провело се миналата седмица, с оглед постъпили по делото доказателства за смъртта на Л.П. съдът прекрати наказателното производство по отношение на този подсъдим. Делото продължава по отношение на В.И., обвинен, че е действал като подбудител и помагач на Л.П.
В хода съдебното следствие са били разпитани четирима свидетели, изслушани и осем вещи лица, изготвили десет от експертизите на досъдебното производство.
Разглеждането на делото бе отложено за разпит на неявили се свидетели и за изготвяне на допусната в предходното заседание пожаро-техническа и взривна експертиза.
С оглед обясненията на подсъдимия и необходимостта от разкриване на обективната истина по делото, съдът допусна изготвянето на съдебно-икономическа експертиза. В качеството на свидетели ще бъдат призовани и още четири лица, които не са разпитвани до момента.
Следващото заседание по делото е насрочено за 20 декември т.г.

Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/
Крими
38-годишен катастрофира при опит за бягство от полицията

38-годишен мъж от село Ряховците се озова в габровския арест, след като си спретна гонка с полицията. Екшънът се разиграл вечерта на 15 януари.
Малко след 20.00 часа, в село Драгановци автопатрулен екип на габровската полиция предприел действия за спирането на лек автомобил „Мерцедес“.
Вместо да отбие, водачът не се подчинил на полицейското разпореждане и ускорявайки продължил движението си, в опит да осуети проверката.
В района на село Новаковци същият реализирал пътнотранспортно произшествие. Догонилите го полицаи на място установили самоличността му на водача. Това бил 38-годишният от село Ряховците.
Мъжът не могъл да представи свидетелство за управление на МПС, като при извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че е неправоспособен.
Беглецът отказал да бъде тестван за употребата на алкохол и наркотични вещества. Установено било още, че регистрационните табели, поставени на автомобила, били издадени за друго МПС.
При последвалото претърсване в автомобила била намерена суха зелена листна маса, реагирала при полевия наркотест на марихуана.
Лицето било отведено в габровския арест, където било задържано по реда на Закона за МВР за срок до 24 часа, като срещу него е образувано бързо производство.

Крими
32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път

32-годишна дама от Севлиево отказа да бъде изпробвана за употребата на наркотици, а постъпката ѝ се превърна в рецидив.
Всичко се разиграло вчера, 12 януари, около около 13.45 часа, когато автопатрулен екип спрял за полицейска проверка лек автомобил “Мазда 3“ управляван от 32-годишната местна жителка.
Жената отказала да бъде тествана за употреба на наркотични вещества, както отказала и да даде кръвна проба.
При извършената справка в информационните масиви на МВР органите на реда установили, че севлиевската вече е наказвана по административен ред с влязло в сила наказателно постановление за отказ да бъде тествана за употреба на наркотици.
По случая е образувано бързо производство.

Крими
Умишлен палеж е сред версиите за пожара, отнел живота на двама

Под ръководството на Окръжната прокуратура в Габрово се провежда разследване за смъртта на две лица след запалване на имот, в който те са пребивавали.
Досъдебното производство е започнало с първо действие на разследването – оглед на местопроизшествие и се води за престъпление по чл. 115 от НК за това, че на 12.01.2026 г. около 04.00 часа в къща в Габрово, чрез запалване, умишлено са умъртвени живущия в имота С.С., на 53 години, както и жена на около 60 години с неустановена самоличност, която му била на гости.
Неотложните следствени действия са извършени от екип на габровската полиция.
Предстои провеждане на разпити на свидетели и назначаване на съдебно-медицинска експертиза за установяване на механизма на настъпване на смъртта на пострадалите.
За изясняване на причините за възникналия пожар предстои назначаването на пожаро-техническа експертиза.
Действията по разследването продължават под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово.

-
Кримипреди 6 дни32-годишна „се уплаши“ от теста за дрога, за втори път
-
Културапреди 6 дниИМ-Дряново ще посрещне художничката Ема Вертерова
-
Икономикапреди 6 дниЕврото в България: Какво печелим и защо е важно за джоба ни?
-
Новинипреди 4 дниГроздан Караджов в Габрово: Започва работа по тунела под връх Шипка!
-
Новинипреди 5 дниАприловото училище празнува 191 години от създаването си
-
Икономикапреди 5 дниНад 4 000 данъчни декларации през първите дни от началото на кампанията
-
Новинипреди 5 дниНационалният конкурс, посветен на Колю Фичето, стартира своето пето издание
-
Културапреди 3 дни„Майчина грижа“ предоставя вход свободен за спектакъл в Кукления театър





