Свържи се с нас

Крими

Ученик извърши грабеж в Габрово. Обраха млада севлиевка в дома й

Published

on

Снимката е илюстративна

Полицията в Габрово установи и арестува непълнолетен ученик, воден на отчет в детска педагогическа стая, обрал 23-годишен местен жител.

Престъплението е било извършено в петък, 2 август, около 13.00 часа на един от булевардите в Габрово, информираха от пресцентъра на ОДМВР – Габрово.

Чрез заплаха 23-годишният бил принуден да предаде парична сума на друг непознат за него младеж. Веднага след случката жертвата на нападението подал сигнал в полицията.

След проведени незабавни оперативно – издирвателни мероприятия, криминалисти от полицейското управление в Габрово установили и задържали извършителя.

Това бил непълнолетният ученик, познайник на полицията, който бил арестуван. След окомплектоване, материалите по случая ще бъдат предадени на прокуратурата.

Архив © Copyright — Gabrovo News. All Rights Reserved

20-годишна севлиевка бе нападнаха и обрана в дома си, съобщават още от пресцентъра на Областната дирекция на МВР – Габрово. Тежкото криминално деяние е било извършено в неделя.

Около 23.40 часа чрез спешния телефон 112 в дежурната част на севлиевската полиция постъпил сигнал за извършения грабеж.

Според първоначалните данни, неизвестен извършител проникнал в незаключено жилище в Севлиево, и чрез използване на физическа сила, и заплаха с нож, отнел от 20-годишната жена колие от жълт метал, с неустановен грамаж и стойност.

По случая е образувано досъдебно производство, което се разследва под надзора на прокуратурата в Севлиево.


Следете ни и във Фейсбук на:
https://www.facebook.com/gabrovonews/

Крими

Образуваха досъдебно заради пожара в завода за боеприпаси над Трявна

Published

on

Окръжна прокуратура-Габрово ръководи разследване по досъдебно производство, образувано във връзка с възникналия днес, 10 август, пожар в склад за боеприпаси в завод край с. Белица, Община Трявна.

Досъдебното производство е образувано за престъпление по чл. 330, ал. 3 от НК. Започнато е с разпити на свидетели-очевидци. Районът на пожара е отцепен и след пълното му обезопасяване разследващите ще извършат оглед.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

Предстои изискване на документацията, свързана със склада и съхраняваните в него материали.

Причината за пожара и размера на причинените вреди ще бъдат уточнени чрез назначаване на необходимите експертизи. На този етап няма данни за пострадали лица. Унищожена е само сграда и имущество.

Снимка: Камен Крайчев, фейсбук, изглед откъм село Вонеща вода

На място на инцидента се намира окръжният прокурор на Окръжна прокуратура – Габрово Тихомир Петков. От там се координира работата на разследващите и се съгласуват действия със сформирания оперативен щаб.

Действията по разследването се извършват под ръководството на Окръжна прокуратура – Габрово. Допълнителна информация по случая ще бъде предоставена след извършване на огледа на местопроизшествието.

Зареди още

Крими

Няма жертви и пострадали при взривовете в завода край Белица

Published

on

Няма жертви и пострадали, вследствие на пожара в склад за боеприпаси в завода край с. Белица, община Трявна. Огънят в помещението е потушен от екипи на РСПБЗН – гр. Трявна и РДПБЗН – гр. Габрово. Сформиран е оперативен щаб на място с всички органи на реда, информира кметът на Трявна Денчо Минев.

Всички работници са извозени от страна на „ЕМКО“ ООД. В момента се работи по потушаване на пожари, разраснали се из гористите местностни в близост до района на инцидента.

Причините за възникването тепърва ще се уточняват. Районът е отцепен и не се допуска достъп на външни лица. Ще бъде поставена мобилна станция за измерване на качеството на въздуха в гр. Плачковци, поради разпространението на гъстия дим в голям периметър.

На мястото на инцидента са началници и екипи на полиция, пожарна, РИОСВ – гр. Велико Търново, Община Трявна.

Зареди още

Крими

Инцидент във военния завод край Трявна

Published

on

Инцидент е станал днес, 10 август, във военния завод за боеприпаси в село Белица край Трявна. Кметът на общината Денчо Минев успокои населението и информира, че запалил се камион е причинил взривове в част от складовете на завода.

„Ще бъде задействана Националната система BG – ALERT за опасност. До установяване на точните причини за аварията, достъп до зоната не се допуска“, написа на профила си във фейсбук тревненският кмет.

Към мястото на инцидента са изпратени екипи на пожарна и полиция. „В непрестанна връзка сме с органите на реда, областен управител на област Габрово“, допълва още Минев.

Към момента няма информация за жертви или пострадали. Районът е отцепен.

Поради обгазяване и замърсяване на въздуха, се призовават хората да затварят прозорците на жилищата си, да използват предпазни маски и да не излизат на открито.

Към мястото пътуват и екипи на РИОСВ – гр. Велико Търново за измерване качеството на въздуха.

Зареди още

Реклама

Популярни новини от последната седмица