Новини, Спорт|29.02.2016 11:35

Отборът до 19 години на ХК „Бъки“ вдигна Купа България

снимка: sport-gabrovo.com

Девойките до 19 години на ХК“Бъки“ са новите-стари носителки на Купа България, информира електронното спортно издание sport-gabrovo.com.

Възпитаничките на треньорката Веселина Златева потвърдиха лидерската позиция на местната хандбална школа в женския профил и за поредна година извоюваха първото място в турнира за Купата.

Габровските момичета записаха четири победи, а на финала надиграха с 26:23 вечния си съперник „Етър 64“ (Велико Търново).

Това е първи трофей за ХК“Бъки“ през 2016-та. Ще припомним, че през миналата година клубът направи нещо без аналог в историята на българския хандбал, а може би и в останалите колективни спортове, като спечели шампионките титли във всички възрастови групи – общо 6 на брой.

Очаквайте подробности за турнира в Сливница на sport-gabrovo.com.