Новини, Спорт|20.05.2015 10:21

СК „Викинг 2008 – Севлиево“ се представи отлично на турнир по водно спасяване

снимка: БЧК – Габрово

СК „Викинг 2008 – Севлиево“  представи отлично ОС на БЧК – Габрово на 14-я държавен турнир по водно спасяване за купата на Любен Кантарджиев. Турнирът се проведе във Велико Търново в 5 възрастови групи: деца момичета и момчета до 11г.; момичета и момчета 12- 14 г.; юноши и девойки; мъже и жени; ветерани.

СК „Викинг2008 – Севлиево” се включи в турнира с общо 20 състезатели:
– Род. след 2004г. – Георги Пенчев, Октай Мустафа, Никола Белоев, Светлин Балджиев, Александър Пламенов, Александра Иванова, Божидара Цонева, Вилияна Илиева, Силвина Димитрова;
– Род. 2003- 2001г. – Цветомир Михайлов, Александър Маринов, Габриела Георгиева, Теодора Георгиева, Йоанна Станчева, Габриела Димитрова, Стела Георгиева;
– Род. 2000 – 1999г. – Пламен Иванов, Трифон Трифонов, Габриела Белоева;
– Род. 1984г. и по – рано – Боян Ботев.

На 16 май в плувния басейн на ВТУ „Св. Св. Кирил и Методий“ 130 участници, от 10 отбора мериха сили в следните дисциплини:
1. 50 м. плуване под препятствия – за деца, момичета и момчета до 11г.
2. 50 м. извличане на празен манекен – за деца, момичета и момчета до 11г.
3. 100м. плуване под препятствия – за деца, момичета и момчета 12- 14 г., юноши и девойки, мъже и жени, ветерани.
4. 50м. извличане на манекен – за деца, момичета и момчета 12- 14 г., юноши и девойки, мъже и жени, ветерани.
5. Извличане на манекен с плавници ( плуване 75м. и извличане 25м.) – за мъже и жени, юноши и девойки.
6. Извличане на манекен със спасителен буй и плавници ( плуване 50м., плуване 25м. с буй и извличане 25м.) – за мъже и жени, юноши и девойки.

На 17 май в парк „Ксилифор“ състезанието продължи в следните дисциплини:
1. Спасяване с гребна лодка – мъже и жени, юноши и девойки, ветерани.
2. Хвърляне на спасителна тока в три цели . – за деца момичета и момчета до 11г., момичета и момчета 12- 14 г., юноши и девойки, мъже и жени, ветерани.
3. Плажни флагове – за деца момичета и момчета до 11г., момичета и момчета 12- 14 г.

Комплексно класиране:
Деца, момичета и момчета до 11г.:
Момичета:
Силвина Димитрова – ІІ – ро място;
Александра Иванова – ІІІ – то място.
Момчета:
Александър Илиев – ІІ – ро място;
Светлин Балджиев – ІІІ – то място.
Момичета и момчета 12- 14г.:

Момичета:
Габриела Георгиева – ІІ – ро място.

Юноши и девойки:

Девойки:
Габриела Белоева – ІІІ – то място;

Юноши:
Трифон Трифонов  – ІІІ – то място.

Ветерани:
Боян Ботев – ІІІ – то място.

Следете ни и във Фейсбук на:
http://www.facebook.com/#!/pages/Gabrovonewsbg/140586109338730

Етикети: , , , , ,
  • Споделете тази публикация:
  • Facebook
  • Twitter

Напиши коментар