Новини, Общество|15.04.2019 15:25

Водните ни спасители отново са сред най-добрите в страната

снимка: БЧК – Габрово

През изминалите почивни в Благоевград се проведе Третият национален турнир по водно спасяване „Ичко войвода“. В състезанието взеха участие над 155 състезатели от 15 отбора, разпределени в 5 възрастови групи.

Отборът на СК Викинг 2008 – Севлиево бе представен от трима състезатели, които взеха участие в индивидуални дисциплини, включени в състезателната програма – хвърляне на спасително въже на 12,5 метра, извличане на манекен 50 м и 100 м. спасяване със спасителен буй и плавници.

Отлично се представиха 16-годишните Йоанна Станчева и на Теодора Георгиева, във възрастова група „Юноши и девойки старша възраст“ – 15 – 17 год. Теодора спечели златен медал, а Йоанна заслужи сребърното отличие в дисциплината 50 м извличане на манекен.

И двете състезателки постигнаха най-добри лични времена. В комплексното класиране от трибоя и двете ни състезателки се качиха на почетната стълбичка. Йоанна се окичи със сребърен медал , а Теодора спечели бронзовото отличие.

Успешно представяне направи и Боян Ботев (58 год.) във възрастова група 40+. Състезателят спечели сребърен медал в дисциплината 100 ме спасяване със спасителен буй и плавници, а в комплексното класиране заслужи бронзовото отличие.

Отборът на СК Викинг 2008 – Севлиево представи достойно ОС на БЧК – Габрово.